Jump to content

Nejsou to fejky?

Dřevák
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Tak hodinky dnes dorazili, ale problém,  hrkáním jsem je natáhnul, ale nejdou. Teda jdou, jen se vteřinovka vždycky na pozici za minutu jedenáct zadrhne. Buď s nima musím pořádně zahrkat, nebo pohnout ručkama a pak si vteřinovka dá další kolečko. To si asi nesedne.

Pokračování, nechal jsem je ohřát, přece jen byli z poštovního auta dost podchlazený. Teď jdou, ale tentokrát na desáté hodině se občas zastaví, stačí malý pohyb hodinkama a rozběhnou se. Někdy se ani nezastaví, jen tak zaváhají. Takže je budu hlídat, udržovat natažený a doufat, že si to do ježíška sedne.  Reklamační martýrium jsem už zažil v létě, bylo to na dlouho, ale kromě doplatku DPH a toho zlodějskýho poplatku za vyclení mi e-bay peníze vrátil. Taky na papírech z pošty mám uvedený doplatek DPH + to vyclení , je tam variabilní symbol, ale číslo účtu chybí. No nic, zajdu na poštu.  Postřehy k hodinkám, Tah je plechový ač tak na fotkách nevypadal, ale je preciznější než ten otřesný skládaný plech u vostoků, luneta je jednosměrná cvakací a jde dost těžko, ručky svítí ve tmě solidně, indexy sakra mizerně. Korunka obyčejná, manuální nátah není, den se seřizuje čudlíkem, takže ta vodotěsnost 100 m bych bral s rezervou. Celkově jsou pěkný, ale takový v ruce lehký, působí laciným dojmem. Ty prachy co stojí v naší vykradený republice, to bych se rozmýšlel.

asi fakt dlouho ležely, v chladu ztuhlo mazivo, plus nezaběhnutý strojek, nakonec běží,  takže ježíšek není ohrožen. Ale vyděsil jsem se, to jo.  Poslal bych i fotku, jenže nějak nenacházím do ubuntu program na úpravu fotek který by se mi líbil a  widle se mi startovat nechce. Tak asi je čas to uzavřít.