Přejít na obsah

wizard-ov aneb vývoj (chrono)hňupa


wizard-ov

Doporučené příspěvky

Stav SEIKO MONSTER vs STEINHART NAV B-UHR 47MM po necelém roce zde 5:2

Tak to jsou 47 mm, tak to je slusnej mazec. Jsi fakt k......y dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Teď jsem si teprve všiml těch béček v prodejním vlákně... ty vole, ty jednou špatně skončíš... a my ostatní, který zásobuješ, skončíme špatně s Tebou...  :lol2:  :frusty:

 

Já jsem včera prodal svoje expediční RC auto, abych doma ospravedlnil nákup nových Rangemanů. A už přemejšlím, že prodám ty měsíc starý Citizeny... V Dobřanech je taková léčebna, docela hezká, jel jsem tuhle kolem... Bude se nám tam všem líbit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to bylo krásný v době před chronomagem. Měl jsem jedny obyčejný casia 8 let a nic my nechybělo. Měl jsem i nějaký peníze... Teď mám každej měsíc nový hodinky, díru v peněžence a nutkání koupit si zase nějaký jiný.

 

Ať jdou do háje ve zprávách, kde straší lidi, jak jim počítačový virus vysaje konta. To je úplný ho.no, to takovej virus chronobundus, ten teprve vysává konta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznávám, je to trochu iracionální chování, ale co byste  čekali v iracionální době, že...kua už mluvím jak Havel. 

No nic, jedeme dál - nechci říkat že konec se blíží, ať nejsem jako Ondra, ale začíná to už dostávat nějaké vzdálené finální obrysy...

Jo, jinak další dva kusy na cestě, olé  :lol2:

EDIT: V Dobřanech je hezky, co by jsi dělal s RC modely - lepší je mít patero hodinek ne ?

Upraveno uživatelem wizard-ov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, taky vidím ty finální obrysy. Klepu se zimou na ulici, v báglu těch pár hadrů natolik obnošených, že se mi je už nepodařilo nikomu prodat. Hlady mi kručí v břiše tak, že až drnčí výloha hodinářství, u který slintám. Na každý ruce mám dvoje hodinky a všechny odměřujou čas do dalších alimentů... A když budu hodnej, tak mě v útulku Armády spásy nechají přečíst prodejní vlákno Chronomagu. Jak říkáš, finální obrysy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekný remeň na tých pilotkách :thumbsup_anim:

čo to je?

 

Nevím, asi stock k těm Štajnům. To je spíše otázka na Sphinxxe...

Je to originál Steinhart, ale za dobu, co jsem vystřídal asi sedmero Steinhartů jsem jej už nikdy v příslušenství neviděl ... nicméně vypadá dobře, to jooo :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale dal jsem si práci a nějakou studii jsem našel - tohle vlákno mi přijde na její zveřejnění tak akorát, tak si dovolím nakopírovat sem:

 

Chronobundus (CBD ? Chrono Bundus Disease) je poměrně nedávno objevené onemocnění  virového původu, které by se dalo stručně charakterizovat jako nutkavá potřeba pořizovat si stále nové a nové hodinky. Postihuje především mužské jedince, ale není vyloučen vznik infekce i u žen. Podle klinických výzkumů jsou však ženy k propuknutí  CBD výrazně méně náchylné.

 

Jedinec postižený CBD se vyznačuje nutkavým chováním, tzv. bažením, jehož cílem je pořízení nových nebo alespoň jiných hodinek. Jedná se o akutní fázi nemoci, která se stupňuje do doby, kdy je jedinec zcela ovlivněn virem CBD, jedná iracionálně, často bez ohledu na následky. Jakmile již organismus není schopen odolávat atakům CBD, dojde k tzv. vyvrcholení nákazy a jedinec realizuje pořízení předmětu své touhy. Následuje různě dlouhé období klidu, kdy je jedinec zdánlivě vyléčen, avšak nemoc pouze ustupuje do latentní fáze, během které se virus CBD opět množí a po dosažení kritické hranice následuje další propuknutí akutní fáze. Bylo pozorováno, že na začátku další akutní fáze má jedinec tendenci původní předmět svého zájmu naopak vypudit (vyměnit, prodat, úmyslně poškodit), aby dokázal ospravedlnit nástup nové akutní fáze. Infikovaní jedinci bloumají fyzicky či virtuálně po místech s vyšším výskytem hodinek, v některých případech je můžeme identifikovat i podle výrazného slinění (např. u výloh hodinářství). V takovém případě někteří - zejména začínající  - badatelé zaměňují CBD se vzteklinou, což je ale naprosto mylné ? jedinec s CBD prakticky nikdy netrpí zuřivými projevy a spíše jenom tiše slintá.

 

Tyto cykly se opakují, a to se zkracující se periodou. V počátečním období nemoci je délka latentního období často i několik měsíců, u silně nakažených jedinců se zkracuje na dny a v extrémních případech i hodiny. Na Ostravsku byl doložen případ, kdy jedinec postižený CBD setrval v latentní fázi pouhé tři minuty, než došlo k propuknutí další akutní fáze CBD. Tyto vážné případy navíc silně vylučují virus CBD do svého okolí a mají tendenci infikovat jiné vnímavé jedince.

 

Mechanismus přenosu nemoci není zcela vysvětlen. Jedná se zřejmě o virové onemocnění, šířící se z člověka na člověka. Přenos na zvířata nebyl prokázán. Má se za to, že existují lokální rezervoáry viru, odkud se šíří do okolí. Velmi infekčním rezervoárem je server Chronomag, existuje předpoklad, že zde je dokonce původ samotného viru CBD, i když konkrétní důkaz stále chybí. Vysoká infekčnost tohoto prostředí může být naopak sekundárním projevem toho, že se infikovaní jedinci mají tendenci sdružovat. To má svojí logiku, danou poznatkem, že na začátku akutní fáze se jedinec zbavuje stávajících hodinek, aby si mohl pořídit nové. Instinkt mu velí, že pravděpodobnost úspěchu je vysoká právě tam, kde jsou další jedinci v akutní fázi CBD, kteří chtějí uspokojit své bažení a tudíž jsou schopni zakoupit často i velmi neobvyklé a obtížně prodejné kusy.

 

Lokálními rezervoáry jsou místa, nazývaná hodinářství. Infikovaný jedinec je do těchto míst přitahován a zde ztrácí obvykle poslední zbytky zdravého rozumu. Navíc se ukazuje, že akutní fáze často znatelně zesiluje v okamžiku, kdy jedinec infikovaný CBD uslyší charakteristické zvuky tikání hodin (tzv. akustická forma nemoci). Někteří jedinci na tento zvuk však nereagují. Je zdokumentována i velmi zvláštní až zvrácená forma CBD, kdy si jedinec kupuje dokonce digitální hodinky, často pestrobarevné a velmi nápadné (oblíbená je např. žlutá barva), případně hodinky  mechanické, ale velmi výrazné, nápadné (tzv. Kočkova ? méně přesně kočičí - forma CBD nebo též B-varianta).

 

Léčba nemoci není známa a spočívá v podstatě pouze v mírnění příznaků. Základem je dokonalá izolace postiženého, zabránění přístupu k ložiskům infekce a k dalším jedincům. Pomáhá i odejmutí finančních prostředků, ačkoliv právě zde hrozí skutečně nebezpečí propuknutí zuřivé formy nemoci. Opět ale nezaměňovat se vzteklinou, postižený nekouše objekty kolem sebe, ale spíše ohryzává vlastní zápěstí. Ve slinách nebyla přítomnost viru CBD prokázána. Po určité době začne virus ztrácet na síle, nemnoží se a je naděje na úplné uzdravení. Jedinec by měl však i po uzdravení abstinovat, nenavštěvovat infikovaná místa ani se nesdružovat s infikovanými jedinci. Je třeba mít na paměti, že jednou infikovaný organismus je k další nákaze velmi vnímavý a že po vyléčení nevzniká trvalá imunita.

 

V určitém mizivém procentu případů dojde ke skutečnému samovolnému vyléčení pořízením tzv. finálního objektu touhy. Takové hodinky jedince uspokojí natolik, že již nenastanou nové ataky nemoci a ta ustupuje do trvale latentní fáze. Jedinec sám již ataky nemoci nepociťuje, ale může infekci šířit  dále ? stává se přenašečem, rezervoárem nemoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...