Přejít na obsah

Steinhart novinky...


PaloZV

Doporučené příspěvky

Hodinky nejsou vyloženě špatný, to protnutí subcifrů s minutovou stupnicí se mi líbí, tlustá hodinovka už méně. Co se týče zdobení strojku, tak nevím, na co si kdo stěžuje :boxing: podívejte se na sterilní strojky v hodinkách Archimade, který do hodinek za dvacku narvou úplně čistý strojek a není šance si připlatit za TOP Etu. Co se týče nových hodinek od Steinhart, nejsem si úplně jist, že trefili cenu - vzhledově jsou blízko Marine a kdyby byly kolem 15 tis., tak asi mají větší šanci. Kolem dvacky už mám osobně pochyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už bych jim něco vyčítal, tak subcifry který zasahujou do minutový stupnice... To je u regulátoru popření sama sebe...

 

 

Přesně tak, vynecháním části minutové stupnice je celá myšlenka regulátoru postavená na hlavu (lze-li vůbec u hodinek mluvit o smysluplnosti regulátorového uspořádání ciferníku). Pokud je to invence, tak velmi kontraproduktivní, aneb když už to neumíme vylepšit, tak to aspoň pokazíme, jen aby to bylo jiné. Možná se inspirovali u Zenithu minutovými sčítači jejich chronografů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

tady už jsou živý fotky 

 

https://www.steinhartwatches.de/en/marine-watch/marine-regulateur-black.html

https://www.steinhartwatches.de/en/marine-watch/marine-regulateur-white.html

 

+ dobrá velikost

- moh se víc vyblbnout s dekorací strojku

+/- na pyču asi cena, ale to je jenom můj objektivní názor

Dneska jsem viděl v Chronoshopu oboje a hlavně ty černý jsou nádherný. Naživo vypadají daleko líp než na fotkách. Kdo vybírá regulateur nebo oblekovky, tak vřele doporučuji zařadit do výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Myslim, ze ti co maji uzsi zapesti to uvitaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toužím po tom už tak 4 roky, takže pokud se stane skutečností, chudák peněženka zažije středověk:-)

Minimálně pepsiny a OVM, možná i vintage GMT bych si v té velikosti koupil znovu, současných 42 mm s rovnýma nohama je prostě moc a to nemám žádné extra párátko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně. Ani já bych touto velikostí nepohrdl.

Ale!! Vojto co s tim? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra: 42 mm a lug2lug cca 50 mm a míň by na tvou 18 cm ruku mělo být ještě ok , ne ?

 

Ptám se, protože Vojta má jak všichni víme nově pětistovky a ty mají 42 mm, lug2lug 50 mm a jestli se nepletu, tak je s velikostí na jeho co vím cca 17,5 cm ruce spokojen.

 

Dost vážně uvažuju, že do nich taky půjdu a mám zápěstí cca stejný jako Vojta, tak jsem trochu vyplašenej.

Nemít Prahu tak z ruky, není co řešit kua.

Neměl jsem problém s MM300 a to je ještě větší kousek, ale zas dost jinýho tvaru. Ty celkem dlouhý a hlavně rovný nožky u pětistovek mě trochu děsí.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra: 42 mm a lug2lug cca 50 mm a míň by na tvou 18 cm ruku mělo být ještě ok , ne ?

 

Ptám se, protože Vojta má jak všichni víme nově pětistovky a ty mají 42 mm, lug2lug 50 mm a jestli se nepletu, tak je s velikostí na jeho co vím cca 17,5 cm ruce spokojen.

 

Dost vážně uvažuju, že do nich taky půjdu a mám zápěstí cca stejný jako Vojta, tak jsem trochu vyplašenej.

Nemít Prahu tak z ruky, není co řešit kua.

Neměl jsem problém s MM300 a to je ještě větší kousek, ale zas dost jinýho tvaru. Ty celkem dlouhý a hlavně rovný nožky u pětistovek mě trochu děsí.

 

Když to tak matně počítám, tak jsem tomu 42 mm pouzdru dal šanci asi 4x (black ceramic, OVM, vintage GMT, GMT) a ačkoliv to byly hezky zpracované hodinky, vždycky jsem je pro subjektivní nepohodlnost nošení prodal. To ale vůbec neznamená, že tobě pocitově nesednou. U Vojty v tom možná hraje roli i titan, určitě to bude díky váze o moc pohodlnější na ruce než ocel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale!! Vojto co s tim? :)

 

No co, no... Tak rok, dva budu odolávat a pak do nich půjdu. O1 jsem chtěl už na začátku své mechanické chronocesty, tak by se kruh krásně uzavřel.

 

K těm rovným nožkám u pětistovek: Na pohodlonost hodinek jsem taky dost vnímavý a jen tak něco mi nesedne. Tady to ale opravdu funguje. Snad i díky již zmíněnému titanu a nižší váze. V tom asi, Míro, problém nebude. Faktem ale je, že kdyby mělo pouzdro jen 40 mm, z optického hlediska by to bohatě stačilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co, no... Tak rok, dva budu odolávat a pak do nich půjdu. O1 jsem chtěl už na začátku své mechanické chronocesty, tak by se kruh krásně uzavřel.

 

K těm rovným nožkám u pětistovek: Na pohodlonost hodinek jsem taky dost vnímavý a jen tak něco mi nesedne. Tady to ale opravdu funguje. Snad i díky již zmíněnému titanu a nižší váze. V tom asi, Míro, problém nebude. Faktem ale je, že kdyby mělo pouzdro jen 40 mm, z optického hlediska by to bohatě stačilo. 

OK, prostě to budu muset zkusit. :)

Někdo Z Brna a okolí, kdo má pětistovky ? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi: chlape neblbni :) 39 mm s tlustou lunetou na Tebe? Byt to bez lunety, tak jsou ideal ale takto... ee

 

 

MíraMíra: prijed do Prahy, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...