Přejít na obsah

Steinhart novinky...


PaloZV

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Neodolal jsem tůtounům od Štajna a koupil je. Hodinky jsou fakt pěkné, přesné a zajímavé. Jediné co mě zarazilo jsou křivě natisknutá čísla 20 a 22 na lunetě. Po kontaktování prodejce mi bylo sděleno, že si toho nevšimli a kontaktovali výrobce. Oficiální vyjádření je, že jsou všechny lunety takto špatně vytisklé a nové určitě dělat nebudou, že je to malá série a že se jim to nevyplatí, tak se s tím mám smířit, nebo hodinky vrátit. Takže teď dost přemýšlím co s tím :-( Nikdy u nich nebyl problém s kvalitou. Babo raď :-)d2ff9ed45404b9cb66d544138f9493e9.jpg68b83424ad615a26bd5294f0ebe86b02.jpg

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvojka samotná má patu kolmo k okraji lunety. RLX má ty čísla lehce se rozcházející, takže to u paty dvojek nebije do očí.

Mně přijde, že by to snad i mohlo být dobře, ale samotná grafika je trochu nešťastná.

 

S dovolením jsem si půjčil dvě fotky ze stránek chronoshopu.

st.jpg

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznáme přesnou textaci Steinhartova vyjádření, abychom ho mohli rovnou zdrbat za přístup. A fakt si myslim, že šišatý je to jen od kolmýho pohledu na lunetu  a směrem dál od hodinek, nikoliv kolmým na hodinky (vztaženo ke sklíčku) a dál směrem od sebe. Píšu jak debil, ale z těch dvou fotek je to celkem patrný jak to myslím. prostě když natisknu něco rovně na zakřivenou a zkosenou lunetu, tak to spíš křivě vypadá než ve skutečnosti je. I proto RLX GMT víc respektuje polohu čísel v kružnici i u dvouciferných hodnot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo, těžko se to přeměřuje pravítkem jak je to zakulacený, ale vypadá to že jsou spodky čísel v rovině. Každopádně teď se dívám např na ocean one pepsi gmt 42mm a ten to má taky takhle škaredě uďělaný. Ocean 1 39mm to má alá Rolex.... Nebo možná ty keramický jsou pěkný, plechový udělaný takto.

 

0a77f70a0199d414cdc8736528ed381b.jpgbd83c255e9726eebcd56c1e01312527f.jpg

 

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne jde o optický klam způsobený křivkou lunety pod a nad čísly, i když na fotce v počítači se to blbě měří. Ale když si položím pravítko, tak u čísla 20 jsou spodní i horní linie dvojky i nuly (u čísla 22 linie obou dvojek) v rovině. U dvojčíslí začínajících "1" to není markantní, protože jednička žádnou delší vodorovnou část nahoře ani dole nemá. U samotných číslic 2, 6 a 8, které jsou dole vodorovné, to také nevynikne, protože nejblíže okraji lunety je střed číslice a vodorovná část jde na každou stranu jen malý kousek. U čísel 20 a 22 je nejblíže okraji lunety střed dvojčíslí, tedy mezera mezi číslicemi a pak pokračují celkem dlouhé vodorovné části obou číslic, které jsou ve vzájemné rovině, ale od okraje lunety se vzdalují a oko to vnímá jako že číslice nejsou v rovině. Jasně, mohli to udělat obráceně, každá číslice by spodní částí byla "správně" k okraji lunety, jako u fotky co dal Jenkiz hned nade mnou, pak by se sice součíslí 20 a 22 směrem vzhůru rozevíralo, ale vypadalo by to líp.  Jestli je to chyba při výrobě nebo vlastnost, kterou si někdo při navrhování lunety neuvědomil, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne jde o optický klam způsobený křivkou lunety pod a nad čísly, i když na fotce v počítači se to blbě měří. Ale když si položím pravítko, tak u čísla 20 jsou spodní i horní linie dvojky i nuly (u čísla 22 linie obou dvojek) v rovině. U dvojčíslí začínajících "1" to není markantní, protože jednička žádnou delší vodorovnou část nahoře ani dole nemá. U samotných číslic 2, 6 a 8, které jsou dole vodorovné, to také nevynikne, protože nejblíže okraji lunety je střed číslice a vodorovná část jde na každou stranu jen malý kousek. U čísel 20 a 22 je nejblíže okraji lunety střed dvojčíslí, tedy mezera mezi číslicemi a pak pokračují celkem dlouhé vodorovné části obou číslic, které jsou ve vzájemné rovině, ale od okraje lunety se vzdalují a oko to vnímá jako že číslice nejsou v rovině. Jasně, mohli to udělat obráceně, každá číslice by spodní částí byla "správně" k okraji lunety, jako u fotky co dal Jenkiz hned nade mnou, pak by se sice součíslí 20 a 22 směrem vzhůru rozevíralo, ale vypadalo by to líp.  Jestli je to chyba při výrobě nebo vlastnost, kterou si někdo při navrhování lunety neuvědomil, nevím.
Zřejmě máš pravdu, podle fotky to vypadá, že na těch TT je mezera mezi číslicemi stejně široká nahoře i dole, zatímco u mých 39 je mezera ve spodní části čísel menší než v horní (mezera se směrem k vnějšímu okraji lunety rozevírá).

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tisíc éček je tam titan, 7750 elaboré, pěkný zpracování. Slušný počin. Když už to jsou ty Flight Timery bez běžný vteřinovky, mohla být lumi aspoň na vteřinovce chrona. Že tam necpali datum je u tohoto modelu dobře. Když už jsou ty subcifry plastický, tak to mohlo být asi víc vidět.

Na wristshotech vypadaj hezky. https://www.steinhartwatches.de/de/chronographen/flighttimer-vintage-military.html

WR 5 je zase malá, šroubovací korunka je tady zbytečnost.

Měl bych asi dilema si vybrat mezi čistší military nebo plnou day/date black verzí.

Nicméně z toho mám pocit, že těch retro a vintage modelů je až moc. Moderních svébytných hodinek je u Steinhartu jak šafránu. Chronograf ani jeden (pominu specifické Le Mans).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...