Přejít na obsah

Steinhart novinky...


PaloZV

Doporučené příspěvky

 

před 2 hodinami, geometr napsal:

Přitom, když na ty expy od steinu koukám, stačilo dát nějaký pěkný jednodušší a trošičku masivnější / širší ručky (ne tu rolex opičárnu 🙂 ), místo trojúhelníku na dvanáctce číslo "12" a třeba ještě ubrat ten menší nápis pod Steinhart a byly by to pěkný, slušně vypadající (a zřejmě i zpracovaný, podle toho, co se tu o steinech píše), dobře čitelný hodinky (navíc bez otravného datumu). Protože tvarově mně to pouzdro (na rozdíl od cifru, když vynechám nápisy) zdaleka 1:1 nepřijde. Sklíčko pořádně z fotek nevidím, ale přijde mi, že také není tak vysazené a tvarované, jako u rolád.

Pozeram ze sme tu asi nechcene dvihli mensiu vlnku vasni a diskusie, ale myslim ze to je dobre a kazdy povie vec ako vnima, rovnake to nikdy nebude a tak to ma byt...

Steinhart nikdy neskopiruje expy 1 tak aby sa tomu dizajnu v ociach cloveka ktory ich ma aspon napozerane (ja urcite) co i len priblizil. Ide o to ze kvoli cene musia pouzivat puzdra viac menej univerzalnych beznych tvarov ktore sa nerobia exkluzivne len pre nich a cinan nebude CNC prestavovat podla tak zloziteho predpisu aky by si vyzadovalo dokonalejsie skopirovanie tvaru originalnych expov. To by, ak by to vobec dokazali cenu dostalo na uroven ze uz by ten predaj mozno nebol zaujimavy... To vystupene sklicko original expov tiez samozrejme nedokazu zopakovat...

V mojich ociach su RLX explorer 1 tvarovo asi to najkrajsie co som medzi hodinkami kedy videl a akykolvek homage sa tomu nikdy ani nepriblizil a Steinhart bohuzial tiez nie. Hoci vypracovanie bude na slusnej urovni pre cenovku ~500e, bude to na galaxie vzdialene originalu. A pri tomto modeli som na to aspon ja extremne haklivy a preto si nic podobne ani nekupim.
U Oceanov mi to nevadi, dokonca sa na ne pozeram velmi rad... ten dizajn je preberany tolkymi firmami a ani original suby ma tak neberu aby som trval na dokonalej podobe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, nebudu tady rozdmýchávat vášnivé diskuze, pravděpodobně bychom se dostali zase někam k polemice o tom, kde je hranice homage/kopírka, resp. obsahu pojmu homage. A uznávám, že ve vlákně Steinhart píchám do vosího hnízda. Ale se svými zásadními modely "kopírujícími" Rolex je mi tato značka extrémně nesympatická, tak jsem si to zde musel odložit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, exell napsal:

OK, nebudu tady rozdmýchávat vášnivé diskuze, pravděpodobně bychom se dostali zase někam k polemice o tom, kde je hranice homage/kopírka, resp. obsahu pojmu homage. A uznávám, že ve vlákně Steinhart píchám do vosího hnízda. Ale se svými zásadními modely "kopírujícími" Rolex je mi tato značka extrémně nesympatická, tak jsem si to zde musel odložit.

tak, s tymi Romanovymi hodinkami to bolo take mensie nedorozumenie, inak vymena nazorov je myslim prospesna a prinosna...
Mne je Steinhart sympaticky tym ze tie hodinky co robia su pre mna naozaj slusnej kvality, ale homage expov1 proste u mna nie. prilis dobre poznam original na to aby mi pri pohlade na Stein homage vadil fakt ze na nich nenachadzam takmer nic z detailov ktore sa mi tak neskutocne pacia na originalnych exp1, a zvlast 124270 vo velkosti 36mm myslim ze nikto nedokaze ani len napodobnit... takze smola, hladat budu zakaznikov pre ne inde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Ivanhoe34 napsal:

 

Pozeram ze sme tu asi nechcene dvihli mensiu vlnku vasni a diskusie, ale myslim ze to je dobre a kazdy povie vec ako vnima, rovnake to nikdy nebude a tak to ma byt...

Steinhart nikdy neskopiruje expy 1 tak aby sa tomu dizajnu v ociach cloveka ktory ich ma aspon napozerane (ja urcite) co i len priblizil. Ide o to ze kvoli cene musia pouzivat puzdra viac menej univerzalnych beznych tvarov ktore sa nerobia exkluzivne len pre nich a cinan nebude CNC prestavovat podla tak zloziteho predpisu aky by si vyzadovalo dokonalejsie skopirovanie tvaru originalnych expov. To by, ak by to vobec dokazali cenu dostalo na uroven ze uz by ten predaj mozno nebol zaujimavy... To vystupene sklicko original expov tiez samozrejme nedokazu zopakovat...

V mojich ociach su RLX explorer 1 tvarovo asi to najkrajsie co som medzi hodinkami kedy videl a akykolvek homage sa tomu nikdy ani nepriblizil a Steinhart bohuzial tiez nie. Hoci vypracovanie bude na slusnej urovni pre cenovku ~500e, bude to na galaxie vzdialene originalu. A pri tomto modeli som na to aspon ja extremne haklivy a preto si nic podobne ani nekupim.
U Oceanov mi to nevadi, dokonca sa na ne pozeram velmi rad... ten dizajn je preberany tolkymi firmami a ani original suby ma tak neberu aby som trval na dokonalej podobe...

Tak kromě asi vyšších nákladů by se asi také přiblížili nejspíš nějaké žalobě, ne? Nicméně chtěl jsem jenom napsat, že je škoda, že je u těch hodinek taková (pro mě zbytečná) snaha je připodobnit Rolexkám. To je snad neoddiskutovatelný.  Přitom to tvarově skutečně identické hodinky nejsou (a nejspíš ani být nemohou, jak píšeš). Tzn. netlačit ten ciferník zbytečně k podobě Rolexek by podle mě znamenalo opravdu slušné jednoduché a cenově dostupné hodinky. Obchodně a marketingově to samozřejmě posoudit nedokážu, přičemž jde samozřejmě o prachy. Nedokážu posoudit, zda víc zákazníků přitahne "křiklavá" podoba Rolexek nebo hodinky řekněme podobných designových vlastností jako ony Rolexky, avšak ne tak křiklavé podoby. Chtěl jsem prostě napsat, že k pěkným hodinkám bylo blízko, jenom to bohužel (pro mě) vylepšili cifrem ala Rolex. Škoda.

A když jsme u Steinů, já třeba nerozumím tomu, proč přestali vyrábět Ocean two v té první podobě. To byl podle mne fakt pěknej vlastní model (teda aspoň doufám 🙂 ). Než ho "vylepšili" tou lunetou a tim hnusnym cifrem. Z původního modelu "zbyly" sice ve verzi tušim Premium, ale tu zas "vylepšili" průhledem na stroj a taky má jinou lunetu (hrubší vroubkování než první model). Taky škoda.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, geometr napsal:

Tak kromě asi vyšších nákladů by se asi také přiblížili nejspíš nějaké žalobě, ne? Nicméně chtěl jsem jenom napsat, že je škoda, že je u těch hodinek taková (pro mě zbytečná) snaha je připodobnit Rolexkám. To je snad neoddiskutovatelný.  Přitom to tvarově skutečně identické hodinky nejsou (a nejspíš ani být nemohou, jak píšeš). Tzn. netlačit ten ciferník zbytečně k podobě Rolexek by podle mě znamenalo opravdu slušné jednoduché a cenově dostupné hodinky. Obchodně a marketingově to samozřejmě posoudit nedokážu, přičemž jde samozřejmě o prachy. Nedokážu posoudit, zda víc zákazníků přitahne "křiklavá" podoba Rolexek nebo hodinky řekněme podobných designových vlastností jako ony Rolexky, avšak ne tak křiklavé podoby. Chtěl jsem prostě napsat, že k pěkným hodinkám bylo blízko, jenom to bohužel (pro mě) vylepšili cifrem ala Rolex. Škoda.

A když jsme u Steinů, já třeba nerozumím tomu, proč přestali vyrábět Ocean two v té první podobě. To byl podle mne fakt pěknej vlastní model (teda aspoň doufám 🙂 ). Než ho "vylepšili" tou lunetou a tim hnusnym cifrem. Z původního modelu "zbyly" sice ve verzi tušim Premium, ale tu zas "vylepšili" průhledem na stroj a taky má jinou lunetu (hrubší vroubkování než první model). Taky škoda.

popravde, netusim ako daleko je mozne zajst s napodobnovanim, mozno staci ze na ciferniku prizna znacku, neviem ci ma RLX patentovany ten presny tvar puzdra.
Inak uplne suhlasim s tym co hovoris, ono tie 39mm steinhart puzdra nie su technicky vobec zle, ja mam pocit bytelnosti a robustnosti, vypracovane su pekne, ale ani v hrubych, nieto este v jemnych detailoch sa originalom nedokazu co i len priblizit a zvyskom by sa o to ozaj nemuseli tak okato snazit. Presne, a osobne by som decentnu inspiraciu cifernikom urcite bral ale neverim ze nie je mozne spravit napriklad ine rucicky, ked uz...

A sledujem ze aj vlastne dizajny tahaju casom smerom ktory sa mnohym odklana od vkusu... no, cielovku maju zjavne inde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia, vsetko je nakoniec inak. Co som hovoril par prispevkov vyssie sa proste casom a mojimi uvahami zmenilo a otocilo. Impulzivne rozhodnutie po sklamani z reportovanej cakacky na svaty gral, bleskovy a dokonaly servis chronoshopu a od dnes "jsem docela spokojenej parchant" :)

Mozete mi to dat spokojne vyzrat priatelia nevadi mi to, nazory a postoje sa casom menia, dolezita je vsak ta spokojnost a radost, a ta moja teda je ...

DSC07308.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Otázkou je, jak by si vedly Steinhart ocean 39 adventure classic ve srovnání s téměř o 1/3 levnějším Tisellem 9015 Explorerem ? 

TISELL 9015 Explorer + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Vystěžejkovač, Antistatická utěrka, Multifunkční karta, Metr - nejpanskehodinky.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ace.667 napsal:

Otázkou je, jak by si vedly Steinhart ocean 39 adventure classic ve srovnání s téměř o 1/3 levnějším Tisellem 9015 Explorerem ? 

TISELL 9015 Explorer + Dárek k objednávce. Vybrat si můžete z: Vystěžejkovač, Antistatická utěrka, Multifunkční karta, Metr - nejpanskehodinky.cz

ja som to pozeral aj v recenziach... nie su to zle hodinky za tu cenu, mozeme si urobit obraz, napriklad tu, mne to z toho vyslo asi takto...

 

- nemaju female endlinks = viac odstavaju po bokoch a tomu kto ma radsej mensie hodinky uz nemusia byt tak pohodlne

- maju iny strojcek (vieme kolko asi stoji elabore Sellita)

- vypracovanie (ne)licovania endlinks oproti Steinom ktore drzia na fest sa mi nepaci

- spona vyzera lepsie s tou regulaciou, rucicka hodinova ma hrubsiu lumi ako na Steinoch co je plus, takisto sekundovka ma tu bambulu nizsie co podla mna tiez vyzera lepsie

- nie su swiss made, co moze ale aj nemusi byt pre niekoho dolezite

- Steiny maju prevrtane nozicky, co trocha ulahcuje vymenu remenova a tahu

- Steiny predava Chronoshop s prvotriednym pro-zakaznickym pristupom

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže rozbor sis dělal. to je fajn. Souhlas s těma endlinkama (pokud to člověk teda nepřezuje), strojek je jasnej, ale tisell taky nemá úplný dno; swiss made může dělat taky rozdíl, vrtaný nožky určitě taky plus (pro někoho). za mě zas třeba pro tisell mluví čistější design cifru, kde steiny maj mraky textu (podle mě zbytečnýho) a sám bych asi váhal, který zvolit. takže jo. máš pravdu.. otázkou je, jestli to stojí za ten rozdíl v ceně - to jsem myslel čistě jako řečnickou otázku

 

Upraveno uživatelem Ace.667
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 6. 2022 v 11:00, Ace.667 napsal:

takže rozbor sis dělal. to je fajn. Souhlas s těma endlinkama (pokud to člověk teda nepřezuje), strojek je jasnej, ale tisell taky nemá úplný dno; swiss made může dělat taky rozdíl, vrtaný nožky určitě taky plus (pro někoho). za mě zas třeba pro tisell mluví čistější design cifru, kde steiny maj mraky textu (podle mě zbytečnýho) a sám bych asi váhal, který zvolit. takže jo. máš pravdu.. otázkou je, jestli to stojí za ten rozdíl v ceně - to jsem myslel čistě jako řečnickou otázku

 

hej hej ale je dobre ze sa o tom rozpravame a zdielame poznatky, svoje preferencie a svoj pohlad na dane hodinky a veci okolo. ved to je jeden zo zmyslov tohoto fora pre mna. Snazil som sa to podat zo subjektivneho pohladu a vzhladom na to ze Tisell som nemal v rukach, mozem hodnotit autenticky len Steiny a svoje osobne preferencie vzhladom na to co som videl vo videu.
Mne napriklad na tych Steinoch vadi taky maly detail o ktorom sa moc nehovori, a to ze luneta je mierne odstavajuca od puzdra a vojdu sa mi pod nu dva tenke kancelarske papiere. V chronoshope mi povedali ze je to ok, vodotesnost som skusal zatial len umyvanim v lavore s vodou (bez problemov), no vzdy ked sa pozriem zboku na ten detail, akosi sa mi to nepaci...

Nevadia mi nozicky ktore nie su zahnute, len keby tak boli 44mm lug-to-lug a priemer okolo 36, bol by som najspokojnejsi. no viem ze asi kvoli nakladom a logistike Steinhart pouziva tie iste puzdra co na ocean diversky 39 len s inou lunetou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Jinak souhlas 36 mm by z toho udělalo prodejní trhák. Odstávající lunety jsem si taky nevšiml, ale to by mi asi nevadilo tak, jako např. ten prapodivnej nápis "ADVENTURE". To ale už hledáme fakt drobnosti, pže jinak jde očividně o kvalitně zpracovaný hodinky s nezaměnitelným lookem expů, alespoň podle recenzí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm... pisal som aj na fora ktore cita aj pan Steinhart osobne, aj mi lajkuje fotky tam, ze 36mm by bolo absolutne super. No, oni sa musia rozhodnut ci im za to stoji navysit naklady na vyrobu puzdier pre jeden model...

cifernik sa mi ozaj velmi paci, na tie napisy som si nejako zvykol, prazdne by to tiez uplne super nevyzeralo a original je len jeden ale pre mna nedostupny :)

tu odstavajucu lunetu je vidiet len ked sa clovek cielene pozrie detailne pod istym uhlom alebo ked pod nu strci papier... no na funkcnu vadu to zatial nevyzera, co je myslim najdolezitejsie...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...