Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Toto je úplne super návod  :speak_cool:  Každopádne doporučujem kúpiť nejakú lepšiu ultrazvukovú čističku. Rozdiel budeš poznať. Za roky som na mince vystriedal asi 5 čističiek a ta najlepšia bola žiaľ ta najdrahšia. Tak isto sa predávajú aj špeciálne roztoky do čističiek na rôznych bázach, ktoré dokážu divy (teda oproti jarovej vode). 

viac na "https://www.deramax.cz/ultrazvukove-cisticky" ako aj návod na výber čističky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A ten armovák, vydržel v tom ultrazvuku a tvoje mučení ? Vždyť je na něm potisk z barvy. :-)

Tak voda s jarem není benzín.

Ten ultrazvuk je pro leštiče jako já zajímavej nápad.

Z principu věci je to šetrnější řešení než to šudlit šmirglem. Ovšem nevyleští.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím mi to potisk neumylo na žádným armováku, cifry jsem v tom nezkoušel. Házím do toho jen pouzdra, tahy atd. Hlavně aby se narušila ta usazená špína a mastnota, co se na hodinkách za roky nasbírala.

 

Ona ta čistička z lidlu je jen takový prdítko, chtělo by to něco lepšího. Teď jsem měl jeden hodně starej a hodně špinavej tah (fakt humus od pohledu) a prošel třema procesama (10m, 5m a 3 minuty) a mezi každým vždy kartáček a odrbat co šlo ....

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím mi to potisk neumylo na žádným armováku, cifry jsem v tom nezkoušel. Házím do toho jen pouzdra, tahy atd. Hlavně aby se narušila ta usazená špína a mastnota, co se na hodinkách za roky nasbírala.

 

Ona ta čistička z lidlu je jen takový prdítko, chtělo by to něco lepšího. Teď jsem měl jeden hodně starej a hodně špinavej tah (fakt humus od pohledu) a prošel třema procesama (10m, 5m a 3 minuty) a mezi každým vždy kartáček a odrbat co šlo ....

Ultrazvuk byl většinou součástí každé hodinářské dílny už za komunismu. Házelo se tam vše možné - pouzdra od hodinek, kovové pásky,které se pak oplchachovaly ve vodě. Plotny, kola od starých budíku, které se pak docistovaly aj. Ale byl to rachot, že byla v druhé místnosti. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud by chtěl někdo na leštění minerálních skel použít v tomto vlákně zmiňovaný Cerium Oxide (Oxid ceričitý CeO2), tak jsem viděl, že na Ali ho Číňan má 30 gramů za 2,3 doláče. Což by mělo vydržet na pár leštění. Opravdu se používá na velmi jemné leštění např povrchů optických a jiných skel.

Číňan sice neuvádí, kolik procent Oxidu ceričitého je obsaženo v jeho prášku (v cz shopech s průmyslovými leštícími přípravky je to cca od 55 % výše, dle kvality), ale hádám, že na to naše domácí leštění by i ten jeho měl postačovat.

Jinak lze tento prášek koupit i v CZ buď ve speciálkách (ale balení je zbytečně velké nebo drahé), nebo i ve formě past na leštění autoskel (např. přípravek CeriGlass), ale zase jeho tam moc a za vyšší cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...

Ahoj, má někdo zkušenosti s leštěním safíru? Říká se, že by měl být nepoškrabatelný, ale nejsem asi jediný, komu se ho poškrábat povedlo 😄

Je to sice jen takový otisk, dlouhý 5mm, který je vidět jen v určitém úhlu, ale je to u hodinek za 100K, tak ty bych si chtěl udržovat v top stavu. Hodinky mají asi antireflex, ale do modra sklo nejde, tak to bude asi jen vnitřní, což by leštění nevadilo. 

Nevím, když na to vezmu Cape cod, aby na celém skle neudělal nějakou paseku. 

Také by mě zajímalo, jestli se tomuto problému věnují někde profesionálně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, zkousel jsem rozlestit safir rucne na levnych mr*kach, ale je to vopruz, i kdyz se nakonec podarilo. Musis okoli skrabance srovnat necim hrubsim a pak postupne snizovat zrnitost. ja zacal smirkem 1000 pod vodou a lestil az na 1 mikrometr diamantovou pastou. Vysledek byl po 6 hod velmi slusny, ale pod urcitym uhlem na slunci je stejne videt, ze to neni 100% jednolite s okolim. Uz bych to nedelal, ve tvem pripade bych zacal a skoncil slusnym servisem - zeptej se v Onyxu a vymenil cele sklo. Urcita alternativa by mohla byt nejaka lepsi optika, kde umi lestit cocky, ale tam bych se obaval, aby ti kotoucem nevzali i pouzdro…
na cape cod u safiru zapomen, to je na plast, nebo rozlesteni vlasecnic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu, ten můj škrábanec je opravdu jako vlásečnice, není skoro vidět. Myslel jsem to hlavně tak, jestli třeba s tím Capecodem tomu sklu nějak neublížím? S odpovědi spíše chápu, že to s ním nepůjde rozleštit, ale neublíží mu to.

Ta diamantová pasta by měla mít jakou zrnitost?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj,
nemate nekdo tip na nekoho v Praze, kdo by mel odvahu a chut zkusit prelestit poskrabane Gorila Glass sklicko na Garmin Fenixech?
Udelal jsem si tam ryhu jak Mariansky prikop, vymena skla jde jen s displejem a lunetou a je tak celkem nerentabilni.
Tak jsem si rikal, ze by to treba nejake prelesteni udelalo snesitelnejsim a nechal bych je dozit ... 
Nebo jestli mate nekdo zkusenost s nejakym DYI lestidlem (treba jak se prodavaji na opravy autoskel)?
Diky za pripadne napady ci zkusenosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké drobné zkušenosti s leštěním skel, safírů mám ... dobrá rada zní, svěřte to zkušenějším, nebo se učte na odpadcích.

Cerox na minerální sklo od číňana funguje výtečně, je lepší než jewelers rouge (oxid železitý), diamantové pasty fungují také, i když jsou asi řidší. Dobrý kompromis je na brusivo THK diamond tools.

Co se týče zrnitosti - je to jako leštění akrylu, musí se odbrousit poškozené, grit cca 800-1200, 10u pasta a potom se jde k jemnějším, grit 2000-3000, pasta 1-2u. Finále je pasta 0,25u nebo cerox/rouge. Hodně záleží na podložce (papír, olovo, měď, filc), mění se tím záběr zrna a jestli chceme neocumlaný povrch, volíme tvrdší podložku (měď, olovo).

Nemyslete si, že to uděláte z z ruky jako akrylové sklíčko, potřebujete leštičku a především brusku, protože i ten drobný škrábanec je mnohem hlubší než předlešťovací pasta 2u. A taky to nedělejte "v kompletu", ty pasty zalezou všude a strojek/elektronika Vám poděkují za zbytky brusiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...