Přejít na obsah

Vybírám první natahovací hodinky,poradíte prosím?


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny místní chronopány a chronodámy,

obracím se na vás s prosbou o pomoc. Vybírám si své první hodinky na ruční nátah a přestože jsem hledal jak se dalo a svého favorita mám v podstatě vybraného, rád bych se ještě nejprve poradil s vámi, poslechl si vaše názory a třeba mě i navedete jiným směrem a třeba navrhnete hodinky, které mi unikly.

 

Líbí se mi a sháním jednoduché hodinky "vojenského" stylu, prostě field watche na každodenní nošení, něco čemu bude slušet hadr i kůže, od tahu si chci teď chvíli dát pauzu. Chápu, že hodinek na ruční nátah v té nižší cenové sféře moc není, ale můj rozpočet je značně omezený. Na hodinky můžu dát 10 000, max tak těch 12.

 

Nad čím uvažuji:

 

Hamilton Khaki Mechanical Officer (Nyní na stránkách uveden jako Officer Handwinding) H69419933

Tyhle hodinky jsou mým jasným favoritem číslo jedna. Slintám nad nimi už aspoň dva roky, takže si říkám, že bych si je měl pořídit už z principu, že si o nich sním tak dlouho. Líbí se mi jejich minimalistický design a odkaz na vojenské hodinky vyráběné v dřívějších dobách. Datum, i když je praktické, bych na tomto modelu klidně oželel, ještě když si vezmu jak nešikovně vystrčilo číslo 15 směrem doprostřed. Líbí se mi, že mají safírové sklíčko. Nelíbí se mi sice ten žlutý světlý řemínek, ale jak víme, kvůli řemínku si člověk hodinky nekupuje, takže ten stejně půjde dolů. Moje jediná obava u těchto hodinek je velikost. Mají 38 mm a nevím jestli mi nebudou malé. Mám obvod zápěstí cca 18 cm, a doposud jsem nosil automaty o průměru 43 mm. S menším průměrem nemám zkušenost. Ale zas u tohoto stylu hodinek je menší průměr normální a co jsem tak četl na zahraničních forech, nosí se pocitově jako větší hodinky než jsou, takže tím se trochu chlácholím. A na to že mám asi 189 cm výšky a bezmála metrák, přijde mi 18 cm jako celkem hubené zápěstí.

post-32970-0-15396100-1417896439_thumb.jpg

post-32970-0-67702700-1417896468_thumb.jpg

post-32970-0-57718800-1417896479_thumb.jpg

 

Glycine Combat 6 Manual

Tyto hodinky se mi také líbí. Jsou větší, tuším že mají 42 mm, ale nemají safír ale minerál což by mi trochu vadilo. I když vím, že průhledné dýnko není u field watches zrovna dvakrát žádoucí, tyto jej mají a pohled na hýbající se strojek se mi moc líbí. Ale zase si říkám jestli těch 42 mm není naopak moc :helpsmilie:  Jsou ve verzi jak s čísly na ciferníku, tak bez čísel. Které se mi líbí víc jsem si zatím neujasnil. A vlastně vůbec si nejsem jistý jestli se ještě vyrábí, ale myslím že na stránkách Glycine jsou ještě uvedeny. Poslední "problém" ,který je dětinský a který bych s těmito hodinkami měl je, že bych asi nerad nosil hodinky co mají název jako aminokyselina  :frusty:

post-32970-0-88690800-1417896865_thumb.jpg

post-32970-0-91910500-1417896878_thumb.jpg

 

Smiths PRS-29b

Tyto se mi líbí velice, safírové sklo, 39mm velikost. Opět ale nevím jestli se na Timefactors ještě dají objednat a už vůbec nevím jestli stojím nohama na zemi co se týče ceny. Nepovažuji je za moc reálného kandidáta ale prostě něco v tomto duchu hledám.

post-32970-0-82767700-1417897260_thumb.jpg

 

Prim Sport Igen (NoDate)

Toto je asi taky docela utopie, ale napadlo mě, i když to asi nejsou úplně field watche (vlastně ani nevím kam je zařadit - divery?), že by se mi velice líbily Prim Sport Igen. Zde bych ale určitě sáhl po chronomag verzi NoDate, což by znamenalo jednak přitlačit trochu s rozpočtem a v první řadě doufat, že je vůbec nějaký místní člen nabídne v inzerci. Co by mi však trochu vadilo i když jsou překrásné a ikonické, že v nich je prostě kdovíjak starý strojek a tudíž asi přesnost a spolehlivost bude s otázkou. Prostě mít štěstí na kus a věřit, že dotyčný který si je nechal montovat sehnal slušný strojek. Fotku Igenů vkládat nebudu protože by to byla fotka někoho od vás a nechci se chvástat vaší prací a beztak každý ví, jak Igeny vypadají.

 

Jak říkám, jsem téměř výhradně rozhodnutý pro ty Hamiltony. Potřebuji víceméně jen utvrdit ve výběru (zejména co se té proklaté velikosti týče) anebo být varován před případnými nedostatky, ideálně od někoho, kdo je měl. Rád si však nechám poradit, takže prosím klidně přihazujte další tipy.

Abych to shrnul:

 

Rozpočet: 10-12 tis.

Ideálně nové

Velikost nevím, protože to je moje největší dilema tohoto výběru, ale napíšu 38 - 42 mm. 

Datum může být ale nemusí

Safír by byl fajn

WR: alespoň těch 50m

Prosím nic Ruského (vím, že jen tímto požadavkem jsem si zkrouhnul výběr asi o 75 procent) 

 

Protože jsem hodinky na ruční nátah ještě nikdy neměl, nevím samozřejmě jestli mě to natahování naopak neomrzí a nezačne mi vadit. Proto mě taky napadlo, jestli by nebylo nejlepší pořídit třeba na zkoušku nějaké staré PS II a zkusit si jaké je mít vůbec natahováky, než koupím něco dražšího. 

 

(Všechny fotky hodinek jsou z netu, defacto první obrázky, které google při zadání názvu vyplivne.)

 

Díky všem za přečtení a za případné náměty a rady.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny místní chronopány a chronodámy,

obracím se na vás s prosbou o pomoc. Vybírám si své první hodinky na ruční nátah a přestože jsem hledal jak se dalo a svého favorita mám v podstatě vybraného, rád bych se ještě nejprve poradil s vámi, poslechl si vaše názory a třeba mě i navedete jiným směrem a třeba navrhnete hodinky, které mi unikly.

 

Líbí se mi a sháním jednoduché hodinky "vojenského" stylu, prostě field watche na každodenní nošení, něco čemu bude slušet hadr i kůže, od tahu si chci teď chvíli dát pauzu. Chápu, že hodinek na ruční nátah v té nižší cenové sféře moc není, ale můj rozpočet je značně omezený. Na hodinky můžu dát 10 000, max tak těch 12.

 

Nad čím uvažuji:

 

Hamilton Khaki Mechanical Officer (Nyní na stránkách uveden jako Officer Handwinding) H69419933

Tyhle hodinky jsou mým jasným favoritem číslo jedna. Slintám nad nimi už aspoň dva roky, takže si říkám, že bych si je měl pořídit už z principu, že si o nich sním tak dlouho. Líbí se mi jejich minimalistický design a odkaz na vojenské hodinky vyráběné v dřívějších dobách. Datum, i když je praktické, bych na tomto modelu klidně oželel, ještě když si vezmu jak nešikovně vystrčilo číslo 15 směrem doprostřed. Líbí se mi, že mají safírové sklíčko. Nelíbí se mi sice ten žlutý světlý řemínek, ale jak víme, kvůli řemínku si člověk hodinky nekupuje, takže ten stejně půjde dolů. Moje jediná obava u těchto hodinek je velikost. Mají 38 mm a nevím jestli mi nebudou malé. Mám obvod zápěstí cca 18 cm, a doposud jsem nosil automaty o průměru 43 mm. S menším průměrem nemám zkušenost. Ale zas u tohoto stylu hodinek je menší průměr normální a co jsem tak četl na zahraničních forech, nosí se pocitově jako větší hodinky než jsou, takže tím se trochu chlácholím. A na to že mám asi 189 cm výšky a bezmála metrák, přijde mi 18 cm jako celkem hubené zápěstí.

attachicon.gifham.jpg

attachicon.gifhkfm2.jpg

attachicon.gifhkfm1.jpg

 

Glycine Combat 6 Manual

Tyto hodinky se mi také líbí. Jsou větší, tuším že mají 42 mm, ale nemají safír ale minerál což by mi trochu vadilo. I když vím, že průhledné dýnko není u field watches zrovna dvakrát žádoucí, tyto jej mají a pohled na hýbající se strojek se mi moc líbí. Ale zase si říkám jestli těch 42 mm není naopak moc :helpsmilie:  Jsou ve verzi jak s čísly na ciferníku, tak bez čísel. Které se mi líbí víc jsem si zatím neujasnil. A vlastně vůbec si nejsem jistý jestli se ještě vyrábí, ale myslím že na stránkách Glycine jsou ještě uvedeny. Poslední "problém" ,který je dětinský a který bych s těmito hodinkami měl je, že bych asi nerad nosil hodinky co mají název jako aminokyselina  :frusty:

attachicon.gifp246_i754_glycine-combat-combat-6-manual-ref--3894.jpg

attachicon.gifcombat6man2.jpg

 

Smiths PRS-29b

Tyto se mi líbí velice, safírové sklo, 39mm velikost. Opět ale nevím jestli se na Timefactors ještě dají objednat a už vůbec nevím jestli stojím nohama na zemi co se týče ceny. Nepovažuji je za moc reálného kandidáta ale prostě něco v tomto duchu hledám.

attachicon.gifzna2yu.jpg

 

Prim Sport Igen (NoDate)

Toto je asi taky docela utopie, ale napadlo mě, i když to asi nejsou úplně field watche (vlastně ani nevím kam je zařadit - divery?), že by se mi velice líbily Prim Sport Igen. Zde bych ale určitě sáhl po chronomag verzi NoDate, což by znamenalo jednak přitlačit trochu s rozpočtem a v první řadě doufat, že je vůbec nějaký místní člen nabídne v inzerci. Co by mi však trochu vadilo i když jsou překrásné a ikonické, že v nich je prostě kdovíjak starý strojek a tudíž asi přesnost a spolehlivost bude s otázkou. Prostě mít štěstí na kus a věřit, že dotyčný který si je nechal montovat sehnal slušný strojek. Fotku Igenů vkládat nebudu protože by to byla fotka někoho od vás a nechci se chvástat vaší prací a beztak každý ví, jak Igeny vypadají.

 

Jak říkám, jsem téměř výhradně rozhodnutý pro ty Hamiltony. Potřebuji víceméně jen utvrdit ve výběru (zejména co se té proklaté velikosti týče) anebo být varován před případnými nedostatky, ideálně od někoho, kdo je měl. Rád si však nechám poradit, takže prosím klidně přihazujte další tipy.

Abych to shrnul:

 

Rozpočet: 10-12 tis.

Ideálně nové

Velikost nevím, protože to je moje největší dilema tohoto výběru, ale napíšu 38 - 42 mm. 

Datum může být ale nemusí

Safír by byl fajn

WR: alespoň těch 50m

Prosím nic Ruského (vím, že jen tímto požadavkem jsem si zkrouhnul výběr asi o 75 procent) 

 

Protože jsem hodinky na ruční nátah ještě nikdy neměl, nevím samozřejmě jestli mě to natahování naopak neomrzí a nezačne mi vadit. Proto mě taky napadlo, jestli by nebylo nejlepší pořídit třeba na zkoušku nějaké staré PS II a zkusit si jaké je mít vůbec natahováky, než koupím něco dražšího. 

 

(Všechny fotky hodinek jsou z netu, defacto první obrázky, které google při zadání názvu vyplivne.)

 

Díky všem za přečtení a za případné náměty a rady.

 

U Hamiltonů mne mrzí lumi - nic moc není, měl jsem je dvakrát - manuál i automat a obojí mne nakonec přestaly bavit.

A Igen NoDate, jestli se nemýlím, tak všechny strojky prošly rukama erudovaných hodinářů - Walis a Valjoux a ti jim dělali generálku v rámci zlacení a modření a úpravy na NoDate, takže strojků bych se nebál. Navíc servis strojků primek je fakt stále levný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je těžká písemka. Jen tak cvičně jsem si v Chronoshopu vyfiltroval ruční nátah, seřadil podle ceny a první, které se mi líbily byly za 30.

http://www.chronoshop.cz/meistersinger-no-01/meistersinger-no-01-am3303

Ale pak to byl mazec. Sinn Technik za pade, Damasko za kilo a pak osmidenky od Eterny za dvě kila. Všechny fantastické hodinky. Ale fieldy pravda žádné. I ty Partitio od Stowa stojej sedm set europeněz. Jak říkám, těžká písemka.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obvod ruky malinko větší než Ty, 19, a momentálně na ruce Igeny , neřekl bych, že jsou malý a háčka bez lunety budou působit jako větší. Pohodlná velikost, když ovšem překousneš ten prvotní šok zvyku na větší hodinky.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych vzal ty Glycine, a to i vzhledem k tvym telesnym proporcim... Mam to podobne: 197cm a 100kg. Az na rlx expl I vse pod 40mm vypada, ze jsem si to pujcil od deti....

 

BTW: Jinak zrovna tyhle Igeny Nodate v inzerci znam... ;) strojek delal Valis a sly kolem 5s/24h, ale uz nevim jestli + nebo -, kdo si to ma vsechno pamatovat... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za dosavadní komentáře, mám toho plnou hlavu a dumám a dumám... pořád vedou ty první, ale jsem celkem naštíplej i na ty Igeny himlhergot, tak nevím nevím.

Jinak k té velikosti: dnes jsem si udělal nedělní tour po AD Hamiltonů, abych se podíval zda nemají nějaké Hamy ve velikosti 38 mm a mohl jsem si je zkusit na ruku. Bohužel neměli, ale dali mi na ruku automaty v podobném stylu, první průměr 40 mm, druhé 42 mm. Vím, že se to těžko řekne a jsem s tím už docela otravnej, ale mohli byste si na základě těchto nekvalitních fotek představit těch 38 mm na mojí ruce? 

40 mm

post-32970-0-05405800-1417967288_thumb.jpg

 

post-32970-0-08473200-1417967299_thumb.jpg

 

42 mm

 

post-32970-0-78112000-1417967308_thumb.jpg

 

Jinak ty druhé byly fakt parádní, a ještě ta 80 hodinová rezerva... mmm 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Glycine Combat 6 Manual Poslední "problém" ,který je dětinský a který bych s těmito hodinkami měl je, že bych asi nerad nosil hodinky co mají název jako aminokyselina  :frusty:

bral bych glycine... velikost 42 je akorát...

a název)) - no můžeš si třeba namluvit, že je to podle vistárie čínské (glycine sinensis)

post-22158-0-26771700-1418171686_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za další poznatky a Tobě Ivane za fotku! Je to pro mě další podnět ke zkoumání  :) A vypadají moc pěkně!

 

Ještě jsem se, kromě rozměru hodinek, chtěl zeptat na jednu věc.

Když jsem týpkovi v obchodě říkal, že jsem si vybral tyhle, protože bych rád zkusil hodinky na ruční nátah, trochu mě od nich začal odrazovat. Říkal mi ať jdu raději do automatů. Že prý kvůli strojku, co se do těchto natahovacích hodinek, v této nižší cenové kategorii (cca 10k) dává. Říkal, že narozdíl od dražších a vymakanějších natahovacích hodinek tyto nemají jak kdyby pevnou zarážku (nebo něco takového) a jdou tudíž snadno "přetáhnout" a rozbít. (vím že přetáhnout je nešťastný termín a technicky vzato to asi nejde, ale víte co myslím, prostě kroutit korunkou za tu bariéru až tam něco prdne, laicky řečeno).

Tak se chci zeptat jestli je to pravda, resp. jak moc toto riziko hrozí? Ty Hamiltony mají ETU 2804-2 a ty Glyciny 2801-2 (totéž ale bez data). Je to opravdu tak citlivé a snadné "přetáhnout" tyto hodinky? Poznal bych to jako začátečník kdy přestat kroutit? Na zahraničních forech konkrétně k tomuto mému vyhlídlému modelu psali, že to je poměrně jasný... že prostě kroutit dokavaď to jde a že to rozbití a "přetažení" by vyžadovalo značnou sílu, skoro až použití kleští psali... Samozřejme bych si ty natahováky svojí blbostí nerad hned rozbil ale zas na druhou stranu nerad bych je "podtáčel" aby se mi třeba pak po půl dni nezastavily... Jak tedy poznat kdy mají dost? Počítání otoček korunky mi příjde divné, navíc né vždy budou ty otočky stejné. Díky za odpovězení blbého dotazu, ale fakt si z toho trochu dělám hlavu, jestli radči fakt znova nevzít ty automaty, i když manuál je můj sen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže žádný když začne narůstat první rezistence přestat? prostě fakt se to zastaví a šlus? Jinak pokud to budou nakonec fakt automaty (což je opravdu nejkrajnější možnost, objednám asi ty co máš ty Micey páč jsou skvělý a těm "mým" nejpodobnější) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tendle strojek jsem nikdy neměl, ale u Unitasu to tak funguje.

Správně, dobrá volba:)

attachicon.gif20141210_152440.jpg

 

Právě si nejsem jistej jestli tím lepším strojkem nemyslel borec třeba právě ten Unitas. Uvidíme, třeba někdo kdo má konkrétně s tou 2804-2 zkušenost ještě něco přihodí do placu. A fakt sou boží ty tvoje! Vůbec na ně nemužu najít žádný info ani recenze, ani po prohnání id.čísla gůglem..

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povidláčku, rád bych se zeptal - kde jsou na prodej ty Glyciny ? Nějak je nemůžu najít, dívam se blbě nebo nevím. Dik

 

No koukal jsem jen na stránky Glycine, kde i když mají zrovna napsáno "out of stock at the factory", tak trochu předpokládám, že by teor.šly třeba doobjednat, když je ještě nestáhli ze svých webovek. Ale spíš bych asi sehnal z druhé ruky, i vzhledem k ceně (nevím za kolik je manuál, ale v automatu jsou docela mastný jsem koukal). 

Jinak teda mi dáváte. Zatím většina je proti těm 38 mm, doufal jsem trochu, že to bude v poho nositelný :)...když mě se tak líbí... Zítra bych měl vědět zda půjdou nezávazně objednat a za měsíc bych je mohl zkusit na ruku na živo... pak se asi rozhodnu, nechci to uspěchat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Orient Star 38,5 mm. Zápěstí 18,5 cm. Dle mého názoru sedí perfektně. Trošku sem se toho bál, ale po chvilce mě to přešlo. Jsou na ruce příjemné. Praticky o nich ani nevím. Nezavazí pod košilí ani pod mikinou. Určitě bych se té velikosti nebál. Na té fotce vypadají v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...