Přejít na obsah

Gentlemani fóra


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, chtěl jsem ke svému malému jubileu ( třetí rok na tomto foru ) založit vlákno a tak tak činím.

Ze dvou variant, které jsem si připravoval déle, mě nakonec napadla varianta třetí a to tato, po zkušenosti, kterou jsem získal posledním obchodem zde na foru, vyhrála naprosto jasně.

Začnu zeširoka :notworthy: . Jelikož mám oslavit 3 roky setrvání na tomto foru, rozhodl jsem si udělat radost , jak jinak než nákupem nových hodinek ( ona se záminka najde vždy, klidně bych si je koupil i v nějakém nekulatém dni, ale takhle jsem si to zdůvodnil i ve svém svědomí ). Ale zpět k tématu- již dlouho jsem pokukoval po hodinkách Tissot PRS 516 chrono automat a jelikož jedny měl v nabídce i chronomag v prodejním vlákně, neodolal jsem. Domluva obchodu nebyla z mé strany lehká, neměl jsem ještě všechny peníze, ale přesto napsal SZ, obratem přišla odpověď a začal se "ladit " obchod. Prodávajícímu jsem vyložil problém ( čekám na odměny ) a on sám navrhl, že mohu část zaplatit v červnu a část v červenci ( už to mě příjemně překvapilo ) , měl můj souhlas :-)). Zašlu peníze, pošlou se hodinky- klasickej obchod.

V pondělí 10.6., kdy jsem měl potvrdit obchod definitivně mě zaskočila nejdříve zpráva, že z odměn v červnu nic nebude ( nebo mě minula přízeň šefa? ), ale prodal jsem hodinky jiné a tak v tomto problém nebyl. Pak ale přišla zpráva horší a to ta, že prodávající při balení a asi i podrobném zkoumání zjistil ( dle e-mailu to má být problém kolosálního charakteru ) dva ťukance na safíru a kdesi cosi. Zhroutil se mě svět, ty hodinky jsem chtěl, zamiloval se do nich,...... Přišla ale také nabídka, která mě osobně vyrazila dech - zašle hodinky, já si je prohlédnu a teprve pak se rozhodnu, zda zašlu peníze, nebo hodinky zpět. Tato nabídka mě potešila a zalichotila dohromady ( byla zdůvodněna i tím, že jako členu s delším působením zde, nemá problém- proto to polechtání ega :-) ). Souhlasil jsem a čekal na hodinky ( mezitím jsem vznesl dotaz v koscomu, kolik by stála výměna safírového sklíčka ), abych byl připraven na vše. Hodinky jsem na stůl dostal 12.6. v poledne, prozkoumal je a našel jeden ťukaneček, který není vidět při běžné prohlídce ani pouhým okem, natož při nošení.

Obchod jsem potvrdil a dnes odeslal peníze, stále ještě v šoku, že je někdo ochoten se zachovat takto k člověku, kterého "zná " pouze po e-mailu ( takovéto nadstandartní chování bych předpokládal u členů, co se znají osobně ).

Dám sem možná i trochu pateticky odkaz na prodejní vlákno

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/59769-tissot-prs-516-automatic-chronograph-valjoux-7750/

 

A pokud máte chuť, nechť začne debata a příspěvky na další činy gentlemanství na tomto foru ať se jen hrnou.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 316
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Již několikrát jsem se setkal s kolegy z tohoto fora,jako s lidmi,kterým mohu důvěřovat a oni naoplátku důvěřují mně.O to více mě to překvapí u členů fora,se kterými se osobně

 

neznám,jako příklad uvedu zde váženého člena :                                                           

lukin_ova

Jmenovaný,ač mě v životě neviděl,mi nabídnul zaslání hodinek jen tak na zkoušku z druhého konce republiky a podle uvážení jsem je mohl poslat zpět či se domluvit na platbě.

 

Taková důvěra potěší a ještě jednou děkuji i touto cestou.

 

(K jubileu parádně zvolené téma vlákna  :smile_anim: .)

                                                                                 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto povazujem za vec velkej dovery. nechcem prudit, ale ak sa clovek nepopalil a v zivote mu vsetko vychadza, tak je to uzasne a prajem nech to tak dalej pokracuje. v inom vlakne prebehla diskusia a zkomornenia atmosfery chronomagu. bol som proti, ale po precitani tohto prispevku som na vazkach.

bohuzial vo mne stale rezonuje oprd, ktory sa mi stal pred pol rokom a ja som musel riesit trestne oznamenie. nebol to obchod tu na fore ale v SR-CR. citit tu bezmocnost, kedy na vas kasle policia, banky i justicia je hrozna.

trocha som odbocil....

neviem, ci zo strany predavajuceho bolo gentlemantske chovanie - skor ho povazujem za dovercive....za gentlemana skor povazujem teba kuncak, ze si nechcel s predavajucim vymiest a doveru si opatoval slusnym spravanim t.j. palec hore pre teba!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem takhle parkrat nabidl hodinky k osahani,v pripade nezajmu necht jsou odeslany zpet,jsem duverivej,asi by se mi to mohlo vymstit a vim,ze i tady jsou lidi ruzni,ostatne,jako vsude.Uklidnuju se pocitem,ze kdyby nekdo z mistnich chtel zmarit trade nejakou levarnou,tady se to hned propali a dotycny si uz neskrtne.Zatim samy dobry zkusenosti,mimochodem,se zakladatelem tohoto tematu mam z nedavna fajn zkusenost,velmi,velmi korektni jednani:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobnou zkušenost s jedním členem zde na fóru. Nejsem nijak zkušený s převody peněz do zahraničí, PayPal nemám a angličtinou nevládnu. Při pročítání jednoho vlákna do kterého dal tento člen odkaz na výborný e-shop a super zkušenost s ním. Nedalo mi to a jsem se slušně zeptal přes sz, zda by mi nepomohl s nákupem hodinek. Během pár hodin jsem měl odpověď. Určitě není problém, hodinky ti odklepnu, zaplatím, nechám poslat na tvou odpověď a po odečtení peněz v bance, mě pošleš potřebnou částku.

Jen chci dodat, že jsme spolu nikdy nic neřešili. Ještě jednou mu chci tímto poděkovat za to jak mi vše zařídil a i za důvěru. S takovým přístupem se často člověk nesetkává. :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem tady dlouho, ale taky jsem překvapen jaký gentlemanský duch tady panuje. Najdou se vyjímky, ale většinou serióznost, férovost a důvěra. Skoro se dá říct, že u dlouholetých členů Chronomagu to ani jinak být nemůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobnou zkušenost s nákupem mých prvních Fortisek. Neměl jsem před dovolenou na ně dost peněz, ale zdejší vážený člen (alois) mě byl ochotný počkat pár dní (do výplaty), ba co víc hodinky jsem si mohl vzít hned a zbytek peněz dát později. Nikdy předtím mě neviděl a na fóru jsem byl v té době zhruba rok. Celé mě to velmi potěšilo. Zvláště když to byl první nákup hodinek mé, v té době vysněné značky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prej gentlemanství - to, co tady popisujete (hodinky na zkoušku, předem, jen s polovinou platby atp.) mi tak trošku připomíná první dávku drogy zdarma před střední školou.  Je to černá díra závislosti!!! :lol2:

 

a teď vážně - bylo a je mi stále ctí to, že jsem se díky Chronomagu mohl potkat a spřátelit s lidmi, co jsou skvělí- každej má nárok na blbej den, nebo kvartál, ale obecně si myslím, že samočistící mechanismus funguje bezvadně a mnohým členům bych nejen poslal hodinky předem, ale klidně jim svěřil i daleko důležitější věci. A za to DÍK!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prej gentlemanství - to, co tady popisujete (hodinky na zkoušku, předem, jen s polovinou platby atp.) mi tak trošku připomíná první dávku drogy zdarma před střední školou.  Je to černá díra závislosti!!! :lol2:

 

a teď vážně - bylo a je mi stále ctí to, že jsem se díky Chronomagu mohl potkat a spřátelit s lidmi, co jsou skvělí- každej má nárok na blbej den, nebo kvartál, ale obecně si myslím, že samočistící mechanismus funguje bezvadně a mnohým členům bych nejen poslal hodinky předem, ale klidně jim svěřil i daleko důležitější věci. A za to DÍK!!

Gougy, nesouhlasím- většina lidí tady už totiž závislá je a tak jim jedna dávka uškodit už nemůže :clap: ( i když na druhou stranu, ta dávka se zvyšuje,.......).

Mě to prostě překvapilo a musel jsem to sem napsat. Také jsem tu našel pár kamarádů, ale od "cizího" ač taky závislého, to prostě potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O gentlemanství tu zakopávám na každém kroku, protože dobře vím, že když si chci koupit (nejen) hodinky, není to se mnou jednoduché. Takže oběma pánům patří dík za trpelivost, kterou se mnou měli. :-)

 

Jsem tu teprve půl roku a docela se mi to líbí. Tedy až na jednu drobnost, kterou je požadavek na 50 příspěvků ve fóru. Docela dost to svádí ke spamování nebo ke zbytečným reakcím. Ale to jsem trochu odbočil, pardon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swanieck

Víra v obchodního partnera je vrcholem důvěry a gentelmanství......ale ještě o level výše je tuto důvěru nazklamat a příště se chovat stejným způsobem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si říkal, že z "Neser je mi blbě" by se mohl stát terminus technicus při sjednávání obchodu. :-)

Kupující: Takže domluveno, jdu to zaplatit....

Kupující: Zaplaceno. Tak mi je, prosím tě, pošli.

Prodávající: Neser je mi blbě.

(ve významu "Ano, hodinky posílám." :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...