Jump to content

Gentlemani fóra

Recommended Posts

Myslím, že tady patří i moje zkušenost s KFL. Včera jsem od něj koupil Damaska... Měl jsem problém s hotovostí a byť jsme se viděli poprvé v životě, KFL mi hodinky prostě dal s tím, že mu peníze pošlu až druhý den. A ještě mi pak poslal omluvnou SMS, že mi zapomněl dát přívěšek na klíče a že mi ho pošle kurýrem! O spontánní slevě nemluvě...

Klobouk dolů!!!

Já se přidám s pochvalou na člena "pikec". Nikdy jsme se neviděli, přesto neměl problém mi poslat hodinky bez zaplacení s tím, že buď si je nechám a pošlu peníze, nebo je zase vrátím, kdyby se mi náhodou nelíbily ! Více takových na fóru !!

• 2 weeks later...

Pro mě sem jednoznačně patří po dnešním setkání člen "cali". Byl ochoten se se mnou sejít, dva dny před Štědrým dnem, kdy má každý člověk milión jiných starostí a neví kam dřív skočit a předvést a půjčit mi naživo hodinky, které si chci koupit. Díky němu nyní můžu s klidným srdcem hodinky objednat, neboť jsem zjistil, že mi nejsou malé, jsou velice pohodlné a zpracováním vypadají naživo mnohem lépe než na fotkách a videích. Takže ještě jednou díky cali za možnost vyzkoušení Tvých hodinek na ruce a za příjemný pokec!

Je tu spousta takovych clenu napr.
polda.p: ac se nezname se sam nabidl, ze mi v Nemecku zaplati, zakoupi, doveze a preposle nejake parfums od Dior.
sibirnaya: ac se nezname napsal jsem dotaz, jestli nahodou nema navic trn. sponu a bez problemu mi ji nabidl a odeslal.
JaRooN: ac se nezname se sam nabidl, odnesl moje hodiny na opravu, zaplatil a preposlal bez sebemensiho zavahani.
filo-boxer: ac se nezname mi na moji prosbu vysel vstric a bez vahani na www.eBay.de vydrazil, zaplatil a preposlal aukci.
Patrik: ac se nezname mi kdykoliv i cokoliv, zaplatil, vydrazil, preposlal, prelozil atpod..

zrno: ac se nezname, napsal jsem dotaz na vyrobu reminku ci penezenky, na cez vyrobil dle mych predstav a osobne bez problemu dorucil.
Je tu mnoho clenu co mi za kazdych okolnosti vyjdou vstrici a jsem hrdy, ze jsem na tomto webu registrovan.

• 3 weeks later...

No, za tu dobu co jsem tady jsem se setkal s hodne gentlemanu a denicek si nepisi. Nemohu vsak nevzpomenout na:

Filo-boxer:poptaval jsem Nomos sponu,tak mi ji venoval

Patrik: financni rady, pak nakup ze Singapuru

Mrazik: touzil jsem po motylovce a dostal jsem darek

Zrno: rychle usiti uzasnych remenu na Stowy a Nomosky

Roman I.: potreboval jsem lestici ubrousek Cape cod a Roman se hned nabidl

Pebe: na vytuneni Seiko mi posle cerny venec day-date

Edited by Arthur N.

Nemohu tedy nezmínit gentlemana Horhe,který mi objednával u Harolda z Honkongu či jiné tramtárie vložku lunety na mé samuraie.Je to už asi dva roky zpátky a pořád mě to těší,když si na to vzpomenu.Nikdy jsme se neviděli.

Další ochotný člověk na fóru- Vintage lover,poradí méně znalému , nedělá ramena a mě to neskutečně těší.B-)

• 1 month later...

Myslim, ze sem urcite patri jinak tichy uzivatel fora Pjchrono, ktery me sam kontaktoval, kdyz jsem hledal tady na foru vysnene oblekovky na svatbu - Zenith Elite, nacez mi je na vikend zapujcil. Jeste jednou diky. Dale Jorg8X, ktery se mi sam nabidl prijet s Breitlingama na pul cesty 200 km, v patek v 8 vecer! Diky :-)

SaKal,sashator,pitrs182,RomanI, rád bych vyjmenoval všechny kluky co jsem s nimi nejen obchodoval ale kteří mi i pomohli v nákupu nebo i jen poradili.Bohužel ne na všechny si vzpomenu tak děkuji tímto i těm co jsem nejmenoval.

• 3 weeks later...

Anela/Honza mi dnes pěkně vyrazil dech. Ve schránce obálka v obálce řemen. Říkám, áá asi popletená adresa, tak budeme přeposílat. Nebo... že bych zapomněl, že mám něco objednáno. Možné je všechno, člověk je utahaný, dá si pár skleniček a objednávka je na světě. Opatrně jsem ho vybalil abych nepoškodil vnitřní obálku s pečetí. Koukám na řemen a říkám, hmm modročerné prošití. Zrovna takový by se mi určitě hodil a začal jsem jen přirovnávat k Igenům, ale nenasazoval jsem ho. Vracím se k obálce, ještě jendou se chci podívat na adresu. Teprve pak jsem si všimnul ručně psaného dopisu...

Já osobně jsem z lidí hodně unavený a otrávený, asi protože s nimi musím pracovat, ale tohle mě opradu velmi potěšilo.

post-17158-0-09000500-1425571226_thumb.jpg

A já sem napíšu Jeronima.

Nic jsem s ním nedomlouval, ani neobjednával a jen tak mi přinesl novou korunku a lunetu na Prim Sport 2, protože věděl, že budeme ve stejnou dobu na stejném místě. Bídný stav původní lunety a korunky znal jen z mých fotek, nikdy předtím jsme se osobně nesetkali. Dokonce mi i oba nové díly nainstaloval do mých hodinek.

Díky Jeronimo a těším se na brzké setkání na srazu. 

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bylo, je a bude jich určitě víc. Ale naposledy třeba Zrno: opravil mi na počkání na ulici ztrženou niť na řemenu a k tomu ještě gentlemansky odmítl nabídku finančního nebo pivního vyrovnání + navíc příjemný pokec. Jediné "mínus" je, že trochu přikrmil SubBrouka v mé hlavě...:)

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Za sebe musím tedy obecně pochválit asi všechny, s kým jsem měl co do činění, ať už šlo o rady, transakce s hodinkami, či o maličkosti jako spony, strapy atp. Opakovaně se setkávám i s trpělivostí a shovívavostí k mým případným vrtochům. Pokud  mi někdo "nevoní" a nebudí důvěru, je to většinou poznat hned z pár vět v SZ a s takovým členem pak nerozvíjím komunikaci.  Mám dobrý pocit z celkové kultury tohoto fóra a nějaké ty žabomyší názorové spory to nijak pokazit nemohou. Se vší úctou k ostatním, bych asi vypíchl  "sibirnaya" za jeho velkorysost (nic není problém), dále  "zrno" a "baker" za  ochotu kdykoli cokoli udělat, poradit a vysvětlit, i když si vymýšlím.

Je to tu fajn a je dobře, že si to hlídáme.