Přejít na obsah

Vesmírné hodinky


Cabos

Doporučené příspěvky

Tady můžeme vidět, že "vesmírné" hodinky jsou i digitálky. :thumbsdown_anim:

 

To, že jsou nějaké oficiální hodinky do vesmíru je podle mě něco podobného, jako když jsou oficiální armádní hodinky a vojáci stejně nosí např. Casia G-Shock (bohužel :( ).

 

123283main_05pd1669.jpg

Upraveno uživatelem Mike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to tak úplně pravda - i ty digitálky, které jsou povolené musely projít testy, než byly do oficiální výstroje zařazeny.

mimochodem, jsem se včera dočetl, že první Speedmastery na měsíci neměl Armstrong a taky že to asi nebyly jediné hodinky na měsíci ;)

nasa_russfortson.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
není to tak úplně pravda - i ty digitálky, které jsou povolené musely projít testy, než byly do oficiální výstroje zařazeny.

mimochodem, jsem se včera dočetl, že první Speedmastery na měsíci neměl Armstrong a taky že to asi nebyly jediné hodinky na měsíci ;)

nasa_russfortson.jpg

Vždyť jsou to Speedy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všiml jsem si tam Gubareva, tak jsem si říkal, copak měl na ruce jeho společník Remek? Netušíte?

Podle fotek z netgrafiku Okeany, ale farářskej se ho na to ptal, a prý si už nepamatuje

post-953-1188304786.jpg

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotek z netgrafiku Okeany, ale farářskej se ho na to ptal, a prý si už nepamatuje

Teď jsem dostal odpověď od pana Remka. V kosmu měl s sebou prý 3! ks hodinek, byly to Poljot Šturmanskie. Ty Okeany, co jsou na webu netgrafik určitě neměl. Smekám před ním, že mi na takovou, pro něj jistě blbost, vůbec odpovídal. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem dostal odpověď od pana Remka. V kosmu měl s sebou prý 3! ks hodinek, byly to Poljot Šturmanskie. Ty Okeany, co jsou na webu netgrafik určitě neměl. Smekám před ním, že mi na takovou, pro něj jistě blbost, vůbec odpovídal. :thumbsup_anim:

 

No vidíš. :thumbsup_anim:

 

Jinak díky za info, taky mě to zajímalo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

................ Všechna čest Remkovi, že se s tebou bavil.

Hezky řečeno, fakt dík. :crybaby: :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jedné debatě krátce po jeho letu táké hovořil pan Remek o hodinkách zn. Omega a blíže to nespecifikoval. Je asi obtížné se ho na to zeptat protože asi hodně času tráví v Bruselu.Na webu netgrafik jsou občas zavádějící údaje sledující spíše komerční věci než fakta: Repliky okean byli v prodeji ale chrono poljot 3133 s černým číselníkem jaké mněl na foto ne!!!Hodinky okean se do ČSSR nedovážely a pokut by je eventuálně mněl musel by je dostat v průběhu výcviku v SSSR.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechna čest Remkovi, že se s tebou bavil.

Upřímně řečeno mě samotnýho (samozřejmě příjemně) překvapilo, jak se pan Remek na téma hodinky rozpovídal :-) Do tý doby byl tak trošku odtažitej, i když přívětivej - inu politik - ale když jsme přehodili výhybku, tak jsme se tak zakecali, az ho musel jeho asistent odtahovat. Je ovšem pravda, že se mi na levačku podíval hned, jak jsem se k němu přisunul na dostatečnou vzdálenost.

 

Říkal jsem si, jestli bych ho neměl nějak zlanařit až přijede zase do Prahy, že bysme udělali nějakou hodinkářskou sešlost... tak mě napadlo - byl by zájem? Chtělo by to nejmíň deset lidí a nějakej útulnej prostor, úplně nejlepší by bylo vyjednat s panem Prokopem Violino, tam je hezky - myslím, že kromě hodinek je nás tady spousta nadšenců i do lítání a kosmonautiky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Omlouvám se za resuscitaci, ale není to s těma kosmickejma hodinkama jenom věc marketingu? V podstatě dneska můžete mít klidně certifikovaný i prezervativy, když za příslušné otestování zaplatíte příslušný obolus.

 

Pokud by byla beseda s Remkem, určitě bych se zkusil dostavit. Aspoň by mi mohl podepsat svoji pohlednici a knížku a hřebíkem drápnout monogram na poljoty :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...