Jump to content

Vesmírné hodinky

Recommended Posts

Tady můžeme vidět, že "vesmírné" hodinky jsou i digitálky. :thumbsdown_anim:

To, že jsou nějaké oficiální hodinky do vesmíru je podle mě něco podobného, jako když jsou oficiální armádní hodinky a vojáci stejně nosí např. Casia G-Shock (bohužel :( ).

123283main_05pd1669.jpg

Edited by Mike

není to tak úplně pravda - i ty digitálky, které jsou povolené musely projít testy, než byly do oficiální výstroje zařazeny.

mimochodem, jsem se včera dočetl, že první Speedmastery na měsíci neměl Armstrong a taky že to asi nebyly jediné hodinky na měsíci ;)

nasa_russfortson.jpg

• 2 weeks later...
není to tak úplně pravda - i ty digitálky, které jsou povolené musely projít testy, než byly do oficiální výstroje zařazeny.

mimochodem, jsem se včera dočetl, že první Speedmastery na měsíci neměl Armstrong a taky že to asi nebyly jediné hodinky na měsíci ;)

nasa_russfortson.jpg

Vždyť jsou to Speedy.

Všiml jsem si tam Gubareva, tak jsem si říkal, copak měl na ruce jeho společník Remek? Netušíte?

Podle fotek z netgrafiku Okeany, ale farářskej se ho na to ptal, a prý si už nepamatuje

post-953-1188304786.jpg

Edited by tolja
Podle fotek z netgrafiku Okeany, ale farářskej se ho na to ptal, a prý si už nepamatuje

Teď jsem dostal odpověď od pana Remka. V kosmu měl s sebou prý 3! ks hodinek, byly to Poljot Šturmanskie. Ty Okeany, co jsou na webu netgrafik určitě neměl. Smekám před ním, že mi na takovou, pro něj jistě blbost, vůbec odpovídal. :thumbsup_anim:

Teď jsem dostal odpověď od pana Remka. V kosmu měl s sebou prý 3! ks hodinek, byly to Poljot Šturmanskie. Ty Okeany, co jsou na webu netgrafik určitě neměl. Smekám před ním, že mi na takovou, pro něj jistě blbost, vůbec odpovídal. :thumbsup_anim:

No vidíš. :thumbsup_anim:

Jinak díky za info, taky mě to zajímalo. ;)

................ Všechna čest Remkovi, že se s tebou bavil.

Hezky řečeno, fakt dík. :crybaby: :P

Na jedné debatě krátce po jeho letu táké hovořil pan Remek o hodinkách zn. Omega a blíže to nespecifikoval. Je asi obtížné se ho na to zeptat protože asi hodně času tráví v Bruselu.Na webu netgrafik jsou občas zavádějící údaje sledující spíše komerční věci než fakta: Repliky okean byli v prodeji ale chrono poljot 3133 s černým číselníkem jaké mněl na foto ne!!!Hodinky okean se do ČSSR nedovážely a pokut by je eventuálně mněl musel by je dostat v průběhu výcviku v SSSR.

Všechna čest Remkovi, že se s tebou bavil.

Upřímně řečeno mě samotnýho (samozřejmě příjemně) překvapilo, jak se pan Remek na téma hodinky rozpovídal :-) Do tý doby byl tak trošku odtažitej, i když přívětivej - inu politik - ale když jsme přehodili výhybku, tak jsme se tak zakecali, az ho musel jeho asistent odtahovat. Je ovšem pravda, že se mi na levačku podíval hned, jak jsem se k němu přisunul na dostatečnou vzdálenost.

Říkal jsem si, jestli bych ho neměl nějak zlanařit až přijede zase do Prahy, že bysme udělali nějakou hodinkářskou sešlost... tak mě napadlo - byl by zájem? Chtělo by to nejmíň deset lidí a nějakej útulnej prostor, úplně nejlepší by bylo vyjednat s panem Prokopem Violino, tam je hezky - myslím, že kromě hodinek je nás tady spousta nadšenců i do lítání a kosmonautiky...

• 1 year later...

Omlouvám se za resuscitaci, ale není to s těma kosmickejma hodinkama jenom věc marketingu? V podstatě dneska můžete mít klidně certifikovaný i prezervativy, když za příslušné otestování zaplatíte příslušný obolus.

Pokud by byla beseda s Remkem, určitě bych se zkusil dostavit. Aspoň by mi mohl podepsat svoji pohlednici a knížku a hřebíkem drápnout monogram na poljoty :thumbsup_anim:

V podstatě dneska můžete mít klidně certifikovaný i prezervativy, když za příslušné otestování zaplatíte příslušný obolus.

No, jak jsem si pročítal to, jakejma testama ty nebohý hodinky musely projít, tak to zase taková sranda není... :)

• 2 years later...