Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

nie nie, tieto nerobil, aspon teda nemam taku informaciu, tieto vznikli snad dve dekady neskor, samozrejme dizajnoval tie ikonicke Arctury, som neobratne zlepil tri informacie do jednej vety.. myslel som to tak, ze tie Hysekove dizajnove linie (tie z modelu Arctura) su vidiet aj v principoch ako boli navrhnute tieto ozruty. Styri skrutky, aerodynamicky tvar, integracia tahu a tela hodiniek, puzdro bez noziciek.. Samozrejme, ked by sme ich dali vedla seba, je to Beauty and the Beast. A teda ze Hysek je akoby moderny Genta, je tam vidno vplyv, aspon ja to tam vidim

 

Mozno aj preto mam Hysekove dizajny nekriticky rad. Dizajnoval napr. Tag Heuer Kirium, cca v tej istej dobe ako tie Seika. Tiez to tam je, maju gule, hoci su to "obycajne Tagy". A prikladam VC 222, co si spominal. More Genta than Genta :)

 

..a Breguet Marine. Tie asi komentar nepotrebuju. Najviac vajcacke hodinky co si moze Novy Rus kupit.

post-4112-0-89058400-1559342074_thumb.jpg

post-4112-0-39210100-1559342084_thumb.jpg

post-4112-0-16749100-1559342099_thumb.jpg

post-4112-0-15351600-1559342109_thumb.jpg

post-4112-0-28155300-1559342349_thumb.jpg

post-4112-0-52015600-1559342358_thumb.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie, tieto nerobil, aspon teda nemam taku informaciu, tieto vznikli snad dve dekady neskor, samozrejme dizajnoval tie ikonicke Arctury, som neobratne zlepil tri informacie do jednej vety.. myslel som to tak, ze tie Hysekove dizajnove linie (tie z modelu Arctura) su vidiet aj v principoch ako boli navrhnute tieto ozruty. Styri skrutky, aerodynamicky tvar, integracia tahu a tela hodiniek, puzdro bez noziciek.. Samozrejme, ked by sme ich dali vedla seba, je to Beauty and the Beast. A teda ze Hysek je akoby moderny Genta, je tam vidno vplyv, aspon ja to tam vidim

 

Mozno aj preto mam Hysekove dizajny nekriticky rad. Dizajnoval napr. Tag Heuer Kirium, cca v tej istej dobe ako tie Seika. Tiez to tam je, maju gule, hoci su to "obycajne Tagy". A prikladam VC 222, co si spominal. More Genta than Genta :)

 

..a Breguet Marine. Tie asi komentar nepotrebuju. Najviac vajcacke hodinky co si moze Novy Rus kupit.

Díky. Ja som na inom hodinkovom fóre začal písať o známych dizajnéroch hodiniek, stručné predstavenie ich najvýznamnejších návrhov, ako to vznikalo, typické črty - Genta, Hysek, Modolo, Kaufmann a chystám sa na Giugiariho. Takže populárny integrovaný náramok, na oko jednoduchšie akoby industriálne línie, sú mi známe. Preto ma táto informácia ohľadom Sportury prekvapila, rád by som potom doplnil ten článok. Ale v pohode, vysvetlilo sa to.

 

Edit: Zo spolupráce Seiko - Hysek mi páči akurát model Arctura (na tvojich fotkách je v titánovej verzii), kde sa puzdro upevňuje zvrchu na monoblok dýnka. Popravde, Giugiariho návrhy ma berú viac. Ale jeho Vacheronský projekt 222 a hlavne potom, čo z neho ešte vytiahli Modolo a Kaufmann pre radu Overseas, to je pecka, bez debaty. Aj ten TH Kirium je zaujímavý.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vplyv je tam určite vidno, Genta mal obrovský dopad na dizajn hodiniek hlavne od prelomových 70. rokov. A je to stále vidieť doteraz. veď niektoré jeho modely, pravda s malými úpravami,  majú značky v kolekcii dodnes!

 

Edit: no, to je už asi piaty edit, nezobrazí sa mi celý post...eech

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Díky. Ja som na inom hodinkovom fóre začal písať o známych dizajnéroch hodiniek, stručné predstavenie ich najvýznamnejších návrhov, ako to vznikalo, typické črty - Genta, Hysek, Modolo, Kaufmann a chystám sa na Giugiariho.

Jááák na jednom? Na tomto to napíš! Alebo pošli link širokej pospolitosti...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Človek si sedí na káve so ženou a jej sestranicou a v nestráženej chvíli si od nudy kúpi cez mobil na eBay hodinky... Chronomagor :D

 

attachicon.gifs-l400.jpgattachicon.gifs-l400 (1).jpg attachicon.gifs-l400 (2).jpg

 

A mně už od středy po uskutečněný výměně svrbí ruka, jestli to nezavršit nějakejma novejma. A radost by po čase udělaly i levnější...

 

Zdroj: helveti.cz

 

orient-faa02009d.jpg

seiko-srpb49k1.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...