Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

Kubo, ty KS jsou krásný, hlavně to pouzdro. Jenom si troufnu tvrdit, že ten medailon je tam nabastlenej.

 

Njn, mě to trklo až v momentu, kdy jsem postnul to dýnko a podíval se na to, do tý doby jsem byl hlavně rád, že tam nějaký medailon vůbec je. Taky jsem to tam pak rovnou příslušně zeditoval. To je past vedle pasti, ty vintáže.

 

edit wawrik: jiná orientace a hlavně Daini blesk, ne Suwa vír nebo co to je. A možná je to vsazený nějak humpolácky, což moje nevintážní oko třeba tak dobře nepozná.

 

Mělo by to vypadat takhle:

post-38718-0-83883500-1584734135_thumb.png

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vintaze nelákají a vůbec se toho bojím, ale tady jsem prostě vzdorovat nedokazal. Cifr věk nezapře ale hodně dobrý, hezky chodí, oba rychloposuvy nádherně posouvají a 56KS pouzdro je podle mě hezčí než původní 44GS.

 

Taky se mi dycky líbila dynka s polovinou textu servisního manuálu, a ten medailon může na dnešní standardy působit humpolacky, ale o to větší má kouzlo. A že to je monokok je jen taková třešnička na dortu.

 

Jak jsi přišel na to, že se jedná o monokok? Pokud je mi známo, tak monokok vypadá poněkud jinak (viz přiložené foto). Už jen proto, že mám jedny monokok KS doma a ty mají na spodní straně napsáno "OPEN THRU GLASS". Ty tvé mají podle všeho klasické dýnko. Nebo mi něco uniká?

 

4315fad0c5f7.jpg

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišel jsem na to tak, že nemají klasické dýnko a musí se do nich zeshora, koneckonců tam ten nápis open thru glass... je taky. Na fotce by mělo být moje konkrétní pouzdro:

post-38718-0-36172500-1584769540.png

 

Nedokážu posoudit, jestli tam to dýnko není jen nějak navařené a možná by se to pak přísně vzato za monokok nepovažovalo?  Místo rešerše se ale pokusím jít si ještě chvíli schrupnout :)

 

Link na článek od borca, co si do toho sám leze, týká se to 5626-7000, ale ten princip je tam stejný:    https://adventuresinamateurwatchfettling.com/2018/04/08/king-seiko-5626-hi-beat/

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základe čoho? Nerýpem, pýtam sa.

Suwa i Daini byly de facto dvě konkurenční divize společnosti Seiko, takže je hodně nepravděpodobny, že by na ciferníku bylo logo Suwa a na dynku/medailonku logo Daini. To je můj názor, kterej může bejt samozřejmě chybnej, ale v tomhle případě si myslím, že se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suwa i Daini byly de facto dvě konkurenční divize společnosti Seiko, takže je hodně nepravděpodobny, že by na ciferníku bylo logo Suwa a na dynku/medailonku logo Daini. To je můj názor, kterej může bejt samozřejmě chybnej, ale v tomhle případě si myslím, že se nepletu.

Je to tak, byly to dvě konkurenční divize a nesdílely ani díly ani strojky ani design.

Co se týká monocoque pouzder tak byly různé typy a nemusely mít jenom ploché dno. I quartz dělali s ? la monocoque, s přístupem přes cifr. Ze zadu bylo jenom víčko na baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, byly to dvě konkurenční divize a nesdílely ani díly ani strojky ani design.

Co se týká monocoque pouzder tak byly různé typy a nemusely mít jenom ploché dno. I quartz dělali s ? la monocoque, s přístupem přes cifr. Ze zadu bylo jenom víčko na baterku.

A vůbec je v tom bordel, já si kdysi myslel, že Suwa=KS, Daini=GS (pomíjím teď další řady), přitom to je u těch hodně starých víceméně naopak, ale zase ne zcela - kdyby to tak bylo, tak na dýnko mých Suwa KS nebude od Daini co bastlit :) Skoro teď sám nerozumím tomu, co jsem napsal, prostě vintage není pro slabý povahy.

 

Jinak jsem taky rád, že jsem skončil s modelem, který má k regulaci přístup mezi nožkama, to mi vždycky přišlo být hustý.

 

Edit: plus šest za dvacet osm hodin, pěkný.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za objasnění toho monokok mystéria. Zase jsem si po nějaké době připomněl, že pokud jde o hodinky, tak vím pořád víceméně velké kulové. ;)

 

Jinak jsem taky rád, že jsem skončil s modelem, který má k regulaci přístup mezi nožkama, to mi vždycky přišlo být hustý.

 

Edit: plus šest za dvacet osm hodin, pěkný.


Jo, ta vnějšková možnost regulace přesnosti chodu vypadá na první pohled skvěle. Já ji nicméně zkusil a hodinky se mi zastavily. Hodinář mi pak po opravě řekl, ať na to pro příště raději nesahám. Ono to bude asi u vintage hodinek kus od kusu: U jedněch to fungovat bude, u jiných ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...