Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

V 26. 8. 2022 v 16:21, tarmi napsal:

Nové "Monster" koupené zde na fóru minulý týden.

Focené chvilku po operaci "Odysseus":

Na kyklopa jsem si prostě nezvykl. Nejen že komplikoval čitelnost day/date, ale také nebyl zcela rovnoběžně s okénkem (prostě Seiko), tak musel z kola ven. 5 sekund zapalovač, žiletka a vyčistit, naprosto snadná záležitost. Jen ten pocit... "Pálit" si nové hodinky. Na vyčištění skla mi stačil pot na prstech 🙂

 

 

Mohl bys to, prosím, trochu detailněji popsat? Mám také monstra a kyklop mě tam dost sere. Jen nemám odvahu pálit hodinky plamenem. Někde jsem četl, že stačí nahřát špičkou žehličky, ale nevím... Každopádně kdybych se toho kyklopa zbavil, tak ty hodinky nemají chybu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešilo se to tu snad už ve více vláknech, ale finální "podporu" jsem našel na youtube. 

 

Prvně jsem teda našel toto, což mi kuráže nepřidalo, naopak. Mimochodem otřesné video pro někoho, kdo má k hodinkám vztah. Ale nejlépe hodnocený komentář u videa mě pobavil 🙂

 

No a pak jsem našel toto a šel do toho.

Já na to šel tím "hořákovým" zapalovačem a obyčejnou žiletkou do strojku. Sundal řemen, zapalovačem docela zblízka nahřál a pak opatrně podebral žiletkou. Upadlo to samo. Zapalovač jsem měl hodně blízko hodinek, aby plamen šel jen na kyklopa, nelekni se celé hodinky se můžou odpařující vlhkostí na moment jakoby zamlžit, hned to zmizí. Cca za tři vteřiny se "zamlží" plocha pod kyklopem, pak vydrž ještě tak 2-3 vteřiny hřát, pak zahoď zapalovač a opatrně kyklopa podeber žiletkou. U mě šel úplně sám dolů.

 

Povedlo se mi napoprvé, jako kritické body úspěchu vidím ty 3s po zamlžení kyklopa ještě nahřívat a pak co nejrychleji jednat tou žiletkou. 

 

Hodinkám se absolutně nic nestalo. Ale bacha, budou horké 🙂

Pak už jen vyčistit zbytky lepidla na skle, doporučují aceton, ale já to víceméně dostal dolů nehtem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, to první video je tedy brutální... 😄

Na tom druhém videu to nevypadá tak hrozně, tohle bych si asi troufl jim provést. Podstatná pro mě  je ta tvá zkušenost se zamlžením pod kyklopem - to je dobrý vodítko. Nebyl jsem si jistý jak dlouho ohřívat. Taky mám obavy o datový věnec, který je pod kyklopem a je z plastu, ale vypadá to, že se tomu nic nestane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Bushman napsal:

Díky moc, to první video je tedy brutální... 😄

Na tom druhém videu to nevypadá tak hrozně, tohle bych si asi troufl jim provést. Podstatná pro mě  je ta tvá zkušenost se zamlžením pod kyklopem - to je dobrý vodítko. Nebyl jsem si jistý jak dlouho ohřívat. Taky mám obavy o datový věnec, který je pod kyklopem a je z plastu, ale vypadá to, že se tomu nic nestane. 

 

Jo, to zamlžení je důležité, to jsem se dočetl i předem, znamená to "povolené" lepidlo a jde to hezky poznat. O hodinky jsem měl taky strach, ale odpor ke kyklopovi byl silnější. Já měl obavy spíše o lunetu, aby teplo neovlivnilo nějak barvy... Někdo radí sundat ji před výkonem. Datumový věnec je podle mě dobře krytý a izolovaný sklem. Jako takto bychom mohli pokračovat. Co mazání strojku? Co těsnění? Co prasklé sklo vlivem teplotní roztažnosti pouzdra? Důležité je asi mít to za těch 6-7 sekund hotové a nežhavit je minutu...  

Jen takový tip ještě, o něco si hodinky zapři, ideálně je nějak celkově zafixovat, jak je budeš mít nažhavené, tak si je rukou moc nepřidržíš proti té žiletce 😉

 

 

 

Upraveno uživatelem tarmi
doplněn tip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...