Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

Seiko SRP775K1 v úpravě “Turtle LE Chronomag “ 30 z 30, černé DLC povlakování a safír s antireflexem. K tomu ještě jiná keramická luneta nad rámec limitky a jiný kaučuk ala “Willard” s PVD sponou..CB89F874-B2CF-4C2B-A618-262EB1D51FF4.thumb.jpeg.a8623febd0c47477d431b4c118da1216.jpeg

Upraveno uživatelem PetrSefl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem tady nový a momentálně bych rád nosil svoje SKA783P1, které jsem dostal darem, a ze kterých jsem zoufalý. Mám je 2 a půl roku, takže po záruce a už 5x byly v opravě. Zastavujou se a zpožďujou. V servise (hodinářství Deal Ostrava) mi dycky napíšou, že nebyla shledána závada a celou dobu sledování fungovaly. Jenom jednou v rámci záruky byl vyměněný akumulátor. Asi mě namají rády - ty hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, jendazhor napsal:

Trošku otlučené SBCJ027 s HiFreq. quartz modulem 8F56, GMT, perpet. kalendář, 10 let baterie, tělo titan, WR 200 m, bohužel na neorigo náramku.

Skvělý kalibr, shodou okolností mám dnes na ruce také 8F56, za 326 dní odchylka +0.7s.

104006E2-2D92-4E02-AE67-EA1D9498F71C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Waya03 napsal:

Skvělý kalibr, shodou okolností mám dnes na ruce také 8F56, za 326 dní odchylka +0.7s.

Alpinisti jsou hezouni, o tom žádná. Bohužel mají taky dnes jako ojetiny výrazně vyšší ceny. A tak jsem zvolil levnější otesánky. Vlastně až u těhle mi došlo, že GMT ručku můžu jednoduše používat i jako AM/PM ukazatel. Blbina celkem k ničemu, když nemají budík, ale vlastně proč ne.
Ještě mám dvoje různé se sesterským kalibrem 8F32 a jedny s 4F56 a ověřil jsem si, že je to chce nosit. Pak jdou opravdu hodně přesně. Jak leží, jdou mi do plusu. Ale ne moc.
Já mám tyhle kalibry rád. A nastavení věčného kalendáře přímo přes kontakty modulu je velká zábava pro srdcaře...🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, jendazhor napsal:

Alpinisti jsou hezouni, o tom žádná. Bohužel mají taky dnes jako ojetiny výrazně vyšší ceny. A tak jsem zvolil levnější otesánky. Vlastně až u těhle mi došlo, že GMT ručku můžu jednoduše používat i jako AM/PM ukazatel. Blbina celkem k ničemu, když nemají budík, ale vlastně proč ne.
Ještě mám dvoje různé se sesterským kalibrem 8F32 a jedny s 4F56 a ověřil jsem si, že je to chce nosit. Pak jdou opravdu hodně přesně. Jak leží, jdou mi do plusu. Ale ne moc.
Já mám tyhle kalibry rád. A nastavení věčného kalendáře přímo přes kontakty modulu je velká zábava pro srdcaře...🙂

Jojo, jedny pěkný vzácnejší jsem teď nedávno viděl jít na Yahoo! za půl míče 🙂 Kalendář jsem nastavovat zatím nemusel, kdybych tápal tak se Ti ozvu zhruba tak za 9 let 🙂

image.png.16d8753dd2bb44863c78873887861562.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu výměnu baterie za cca 9 let zvládneš do 3 minut, ani kalendář znova nastavovat nemusíš. Pokud ho máš správně nastavený. Což se dá ověřit dle manuálu normálně pomocí korunky. Ne, že by sis na to za 9 let vzpomněl, ale tyhle strojky mají velmi tenkou foliovou základní destičku, která je extrémně citlivá na mechanické poškození při výměně baterie. Proto se musí baterie "vycvakat" jen v přesně stanovených místech (střibrné okrajové plošky), jinak hrozí poškození destičky. Není to nic extra složitého a do 3 minut se to zvládnout hravě. Jen je třeba na to myslet.

Alpinistí modráci SSASS jsou krásní. Byla to číslovaná limitka 500 ks na počest americko-japonskému horolezci, co zorganizoval úklid odpadků na Mt. Everestu. Proto asi ta vysoká cena u hranice 100 t. kaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...