Jump to content

Jaké Seiko máte právě na ruce?

People
 Share

Recommended Posts

před 8 hodinami, jendazhor napsal:

Trošku otlučené SBCJ027 s HiFreq. quartz modulem 8F56, GMT, perpet. kalendář, 10 let baterie, tělo titan, WR 200 m, bohužel na neorigo náramku.

Skvělý kalibr, shodou okolností mám dnes na ruce také 8F56, za 326 dní odchylka +0.7s.

104006E2-2D92-4E02-AE67-EA1D9498F71C.jpeg

před 4 hodinami, Waya03 napsal:

Skvělý kalibr, shodou okolností mám dnes na ruce také 8F56, za 326 dní odchylka +0.7s.

Alpinisti jsou hezouni, o tom žádná. Bohužel mají taky dnes jako ojetiny výrazně vyšší ceny. A tak jsem zvolil levnější otesánky. Vlastně až u těhle mi došlo, že GMT ručku můžu jednoduše používat i jako AM/PM ukazatel. Blbina celkem k ničemu, když nemají budík, ale vlastně proč ne.
Ještě mám dvoje různé se sesterským kalibrem 8F32 a jedny s 4F56 a ověřil jsem si, že je to chce nosit. Pak jdou opravdu hodně přesně. Jak leží, jdou mi do plusu. Ale ne moc.
Já mám tyhle kalibry rád. A nastavení věčného kalendáře přímo přes kontakty modulu je velká zábava pro srdcaře...🙂

před 1 hodinou, jendazhor napsal:

Alpinisti jsou hezouni, o tom žádná. Bohužel mají taky dnes jako ojetiny výrazně vyšší ceny. A tak jsem zvolil levnější otesánky. Vlastně až u těhle mi došlo, že GMT ručku můžu jednoduše používat i jako AM/PM ukazatel. Blbina celkem k ničemu, když nemají budík, ale vlastně proč ne.
Ještě mám dvoje různé se sesterským kalibrem 8F32 a jedny s 4F56 a ověřil jsem si, že je to chce nosit. Pak jdou opravdu hodně přesně. Jak leží, jdou mi do plusu. Ale ne moc.
Já mám tyhle kalibry rád. A nastavení věčného kalendáře přímo přes kontakty modulu je velká zábava pro srdcaře...🙂

Jojo, jedny pěkný vzácnejší jsem teď nedávno viděl jít na Yahoo! za půl míče 🙂 Kalendář jsem nastavovat zatím nemusel, kdybych tápal tak se Ti ozvu zhruba tak za 9 let 🙂

image.png.16d8753dd2bb44863c78873887861562.png

Když tu výměnu baterie za cca 9 let zvládneš do 3 minut, ani kalendář znova nastavovat nemusíš. Pokud ho máš správně nastavený. Což se dá ověřit dle manuálu normálně pomocí korunky. Ne, že by sis na to za 9 let vzpomněl, ale tyhle strojky mají velmi tenkou foliovou základní destičku, která je extrémně citlivá na mechanické poškození při výměně baterie. Proto se musí baterie "vycvakat" jen v přesně stanovených místech (střibrné okrajové plošky), jinak hrozí poškození destičky. Není to nic extra složitého a do 3 minut se to zvládnout hravě. Jen je třeba na to myslet.

Alpinistí modráci SSASS jsou krásní. Byla to číslovaná limitka 500 ks na počest americko-japonskému horolezci, co zorganizoval úklid odpadků na Mt. Everestu. Proto asi ta vysoká cena u hranice 100 t. kaček.

před 6 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Fotka sice na h....(🙄) ale zakladnu vypovednu informaciu obsahuje.
Skoda darth tuna, ktore som predal. 

IMG_1665(1).jpg

Nechápu. Dyk jsou všechny skoro stejný 🙄

By teda řekla moje žena 🤣 

Boží kombo,na to že tě to moc nebere 🤣

před 7 hodinami, xbraj19 napsal:

Já bych je taky chtěl :D, akorát furt nevím, jestli na ně mám paprču

Určitě.... i na mé tyčce byly o.k.😉 Ferko mi je kdysi půjčil, byl  jsem z nich úplně mimo a jsem asi pořád 🤩

Uz som tu. Vcera sme s kamaratmi zasli na poharik vinka a pamätam si to zhruba do tretej rano. O chvilu ma caka cirkularka a asi 10 kubikov metrovice. Hadam mi ten zvuk pomoze 🙂 a este stastie, ze ja som len "podavac".

Ako by som to vysvetlil. 011 som kedysi predal do Prahy a okolia. Okolim nemyslim Brno a Moravu. @nickolas promine, ale ani Ostravu. Skor nejaky Cerny most, alebo Dejvice. Nahodou som nasiel cislo na kupujuceho (mobilne), tak som mu napisal, ze by som ich rad kupil spät. Poslal ma jasne do prdele. A po tretej sms, nielen jasne, ale aj vyrazne. Ze preco by predaval svoje najoblubenejsie hodinky. 

No a, minulu sobotu skoro rano, akoze ma to cele vobec nebavi (@DavidLC) som nahodou pozrel na chrono (@CEGY)a tam zrazu MM600. Sice s diašildom, ale takmer ako nove. Cenovo obdobne, ako kedysi (sice uplne nove). Tak som napisal chlapikovi, ze co s tym urobime. No a vymenil ich za nejake tie peniaze. 

Sice neviem, co s tymi hodinkami budem robit, ale tak nejak ma to trosku potesilo. Este tie darth tuna, co som kupil od dantechna a nerozumne predal. To by som mal plny suflik hodiniek, ktore nenosim. Kedze Sinn EZM je jeden neskutocny kus zeleza, ktory nejde a nejde z ruky. 

Ale plati, ze tie hodinky su velke. Hlavne teda vysoke. Vdaka titanu sa im pohodlnost na ruke upriet neda. No, uvidime....