Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

Ja teda nejsem prebornik a treba je to svetlem, ale kdyz jsem si tu fotku zvetsil, pripadaj mi ty indexy nejaky zbytecne moc bily:-)

Cekal bych spis kremovou, nahnedlou barvu, todle tluce do voci, ale jak rikam, treba je to nevhodnym svetlem.Je pravda, ze v tomhle stavu bejvaj zelvy malo k videni a stojej uz pak raketu, klidne ke dvaceti, to uz je pomalu cenove srovnatelny s 6105...Pouzder a strojku je kupa, ale ty ciferniky sly vetsinou hrozne rychle do hajzlu, proto se ty puvodni a zachovaly vyvazujou temer zlatem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsou páté, co jsem pořídil. Čtvery jsem pustil dál, protože nebyly origo. Další troje jsem objednával klukům sem, ty byly všechny komplet AM. Dle mého mínění se mi konečně povedlo sehnat origo, ale ruku do ohně strkat nebudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to nemyslel zle.

Mrkni na datumové okno,jakou má origo cifr fazetku.

Mečík v indexu 12 je na tvých úzký a jsou moc velké mezery. V origo je širší ,mezera malinká. Tisk nápisů Seiko atd ...

Vložka lunety má být plochá lícovat s okrajem lunety má se svažovat směrem ke středu, dolní špička trojúhelníku na 12 má být mírně přes hranu atd..

 

 

 


post-36184-0-05337100-1464124062_thumb.jpgpost-36184-0-05129800-1464124094_thumb.jpg

Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to teď čumím pod lupou a nejsem si jistý. O vložce lunety se bavit nebudu, ta je jednoznačně vyměněna. Tam jsou markanty jasné - je to AM. Ale cifr má polovinu markantů shodných s originálem, u té druhé poloviny si jist nejsem, ale nejsou shodné s AM díly, které jsem měl možnost vidět, nebo dohledat na netu. Přikláním se k originálu, který dostal věkem trochu na prdel. Pod lupou je vidět patina a poškození indexů odpovídající věku, vlhkosti a neodbornému zásahu. Ručky jsou originál.

 

Včera večer jste mi dali brouka do hlavy a napsal jsem Italce s prosbou o stručnou historii hodinek. Patřily prý tátovi, ten letos umřel a ona se zbavuje věcí po něm, protože...

Koupil si je prý v roce 1986 v Římě (pamatuje si to, protože ji několikrát říkal, že si je koupil, když se narodila) - vyrobeny 1985, to by odpovídalo. Před cca 3 lety je nechal servisovat v městečku Viareggio u místního hodináře protože se mu opakovaně zamlžilo sklíčko a prý po servisu nebyl spokojen a chystal se servis reklamovat, protože hodinky se občas zastavily a protože v hodinkách lítal bordel, který tam předtím nebyl. Jelikož ale onemocněl a zůstal na lůžku, už se k reklamaci nedostal a hodinky od té doby leží na poličce..

 

Toť vše. Byl jsem z nich nadšen, nadšení vyprchalo, vyčistím je a uvidím co dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti můžu říct sám za sebe že prvním a hlavním je datumové okno,na tom poznáš na první pohled na čem si.

Ještě jsem neviděl aftermarked se zkosenýma hranama.

Atermarked má prostě vyseklou díru.

Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky ročník 1986 - vintage - buďto mrdka, za kterou nestojí o to se ohlédnout, nebo úplná pecka, kterou by chtěl každý.

Italka ročník 1986 - vesnice - máma od dvou dětí - 90 a více kilo - ruka těžká od práce, že bys nechtěl dostat ránu...

Italka ročník 1986 - město - je jí 30 a buď je to více nebo méně udržovaná vdaná žena, nebo na prudkém slunci pomalu stárnoucí holka, která dělá všechno pro to, aby ještě chvilku vydržela, než se vdá

 

Je to samozřejmě nadsázka, neplatí to jen o Italkách...

 

P.S. Jo a samozřejmě, čest vyjímkám, také jsou krásné třicítky, které dostaly jiné geny. Ale musí se tvrdě hledat...

 

:lol2:

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Italka ročník 1986, to by mohlo být dobré řezivo :-)

To jo, ale bud je to lhářka nebo slepice. Prodávat hodinky po tátovi, které si koupil k jejímu narození, to se nedělá :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky ročník 1986 - vintage - buďto mrdka, za kterou nestojí o to se ohlédnout, nebo úplná pecka, kterou by chtěl každý.

Italka ročník 1986 - vesnice - máma od dvou dětí - 90 a více kilo - ruka těžká od práce, že bys nechtěl dostat ránu...

Italka ročník 1986 - město - je jí 30 a buď je to více nebo méně udržovaná vdaná žena, nebo na prudkém slunci pomalu stárnoucí holka, která dělá všechno pro to, aby ještě chvilku vydržela, než se vdá

 

Je to samozřejmě nadsázka, neplatí to jen o Italkách...

 

P.S. Jo a samozřejmě, čest vyjímkám, také jsou krásné třicítky, které dostaly jiné geny. Ale musí se tvrdě hledat...

 

:lol2:

Já poslední dobou zjišťuju, že skoro všem holkám po dvacítce začne růst zadek, ta postava je prostě jiná než když jim je 19 - 22 celkem s tím bojuju poslední dobou  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já poslední dobou zjišťuju, že skoro všem holkám po dvacítce začne růst zadek, ta postava je prostě jiná než když jim je 19 - 22 celkem s tím bojuju poslední dobou  :lol2:

 

Já mám doma ročník 1987 a Melly ti může říct, že zatím to jde. Ale potvrzuji, že určité partie se už trochu zvětšily od doby, co ji znám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti můžu říct sám za sebe že prvním a hlavním je datumové okno,na tom poznáš na první pohled na čem si.

Ještě jsem neviděl aftermarked se zkosenýma hranama.

Atermarked má prostě vyseklou díru.

Fotky často sakra klamou a u některých dílů ani zkušený hodinář není schopen rozeznat, zda se jedná o origo díl nebo ne. Nicméně bych trochu doplnil to info o cifernících: v podstatě jsou u želv tři typy ciferníků: v dostupném prodeji jsou zřejmě nejrozšířenější dva typy: první má ten malý stylizovaný symbol  "S", který označuje, že pochází z produkce Seiko Suwa, druhý je bez tohoto symbolu. Pro oba dva ciferníky platí to, co psal 123, tzn. zkosení u datového okénka. Se suwa symbolem se pak ty ciferníky vyráběly mezi roky 1976-1980, bez toho symbolu pak v letech 1981-1988, zároveň ale vedle sebe nikoli. Třetí typ nemá na ciferníku suwa symbol nad šestkou, ale má na jeho spodní části nápis: "6309-704X S (tzn. Suwa symbol) MOVT AND DIAL JAPAN CASED HONG KONG". Z toho vyplývá, že ten typ byl dělán pro americký trh, protože povinné označení výrobce odpovídá americké legislativně. U tohoto typu ciferníků mohu i z vlastní zkušenosti potvrdit, že to zkosení datového okénka je zcela minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma ročník 1987 a Melly ti může říct, že zatím to jde. Ale potvrzuji, že určité partie se už trochu zvětšily od doby, co ji znám :D

Tak já jsem ještě mladé ucho (91) a už tak mi to příjde nějaké jiné, když jsem s holkama v mém věku (oblečené to je v pohodě), jsem taky ale hrozně povrchní a tak :D

 

 

Stejně lže každá... hold jí musíš postavit do latě trochu...

:)

 

Neuvěřitelně mě baví....

post-22755-0-45222400-1464166992_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...