Jump to content

Jaké Seiko máte právě na ruce?

People
 Share

Recommended Posts

Je reálně jedovatá. Citlivým lidem prý způsobuje boláky, které se těžce a dlouho hojí. Já nikoho takového ještě nepotkal. Ale kdybych měl děti, asi bych to neriskoval. Když tak, nastudovat, která není jedovatá a tu si posadit na zahradu ;)

Dobre, moc dekuju. ;-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Travex: jééé nejsou to ty moje, co měl pak 5etter? 

Jo, to jsou ty putovní, ale mám pocit, že už svoji pouť už definitivně skončily a zůstanou  :)

Zdravím vás z odpolední šichty, pánové.

Ať vám ty SKX slouží, moc se mi po nich nestýská.

Po mnoha týdnech s primkama Sport jsem dnes nasadil monstra, aby se mi nerosilo sklíčko, jak se v tom hicu potím. Ale nejdřív jsem je musel přezout na mesh, na originálním tahu je to kvicht, kór oproti sportům, který nejsou na ruce vůbec cítit.

Sorry za neostrou fotku, líp to tady nejde.

post-33141-0-27433900-1465323611_thumb.jpg

Dobre, moc dekuju. ;-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Záleží, jaké máš děti. :-) Mě když naši řekli, abych něco nejedl, tak jsem to proste nejedl. Ale je fakt že škumpu jsme měli když mi bylo asi 6-7 už :-) Ale také neznám nikoho, kdo by se přiotrávil...

Ale také neznám nikoho, kdo by se přiotrávil...

Ono je otázka, jak jedovaté to je. Výzkumy byly udělané v USA a amíci rádi zveličují.

Jedovatá dotekem je třeba Škumpa jedovatá a Škumpa zákeřná a ta se u nás předpokládám, že vůbec nevyskytuje. Mimo to - jsou to jen keře a ne stromy. Škumpa orobincová, která je u nás nejběžnější, je sice také klasifikovaná jako jedovatá, také prý vyvolává dotekové alergie u některých citlivějších jedinců, ALE - výzkum byl zpracován v USA a já bych se raději nevyjadřoval k jejich výzkumům...

Historicky je doloženo, že některé indiánské kmeny dokonce listí Škumpy orobincové kouřili, z plodů si připravovali tzv. "indiánskou limonádu" a kořeny používali na žluté barvivo na tvář a tělo... Takže si názor udělejte sami.

Ono je otázka, jak jedovaté to je. Výzkumy byly udělané v USA a amíci rádi zveličují.

Jedovatá dotekem je třeba Škumpa jedovatá a Škumpa zákeřná a ta se u nás předpokládám, že vůbec nevyskytuje. Mimo to - jsou to jen keře a ne stromy. Škumpa orobincová, která je u nás nejběžnější, je sice také klasifikovaná jako jedovatá, také prý vyvolává dotekové alergie u některých citlivějších jedinců, ALE - výzkum byl zpracován v USA a já bych se raději nevyjadřoval k jejich výzkumům...

Historicky je doloženo, že některé indiánské kmeny dokonce listí Škumpy orobincové kouřili, z plodů si připravovali tzv. "indiánskou limonádu" a kořeny používali na žluté barvivo na tvář a tělo... Takže si názor udělejte sami.

Kouřili říkáš, jo? :) Žes to neřekl dřív, mohl jsem se občas aspoň pěkně zhulákat :D

"Funglovky" chvíli na ruce :)

20160608_143902.jpg

Jaky mame pocit pane? Oranz by byly lepsi :) .

Tak zatím pocity takové všelijaké,hlavně jsem neměl hodně dlouho žádné Seika na ruce a je to celkem nezvyk :lol2:

S oranžádama nemohu srovnávat,jelikož jsem je nikdy na vlastní bulvy neviděl,natož abych je měl na ruce.

No nic,stejně budou případně jenom na dovču :).