Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

Jak je odolna tahle SS luneta na tech diverech kluci?  Prosim at se vyjadruje ten co je ma / mel :D  Diky

 

 

Je odolna viac nez by clovek cakal

 

A to se ještě na azfinetime nechali slyšet že nová vložka nestojí 1500 USD ani 1200USD ale pouhých 300USD ale to bude asi úlet.

 https://azfinetime.wordpress.com/2013/03/29/grand-seiko-spring-drive-diver-titanium-sbga031/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok diky. Nejak preslapuju na hranici. Nevim jestli prekrocit nebo ne.

Ja nelutujem a kolega v zbrani myslim tiez nie. Na denne nosenie excelentne hodiny. Maju vsetko - tech, unikatny dizajn, dobru znacku, ergonomiu, su dostatocne zriedkave, odolne.

 

Na fore su aj ocelove a pokial viem tiez velka spokojnost. Tomtur je vynimka, ten je spokojny len sam so sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dantechno:

ohladom GS, v podstate by som musel citovat pana precedu Instanta.

 

Ak by som si mal vybrat jedine hodinky na denne nosenie, teda z mnou vlastnenych Seiko, tak by to urcite boli tieto GS.

Maximalne pohodlne, nevies, ze ich mas na ruke, vyzeraju skvelo, technologia spickova, IM neriesim, ved kto sa uz zaujima o hodinky.

Podpis hodinara, ktory ich skladal na krabici je len taky maly bonus. Nech mu zdravie a zrak sluzia este desiatky rokov :-)

 

Priznam sa, nevlacim ich denne. Nie zeby som na ne daval vedome extra pozor, ale predsa len, snazim sa. Kedze teda neboli v ziadnej "mimoriadnej" situacii, luneta je nedotknuta a netusim, co vsetko zvladne...

Sice obcas nimi zavadim v aute, obtriem drevene futro, ci klepnem o nieco, ale nic vyznamne. Stiepky do krbu som s nimi uz tiez rubal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som cital, a uplne sa stotoznujem z nazorom/pocitom, ze svajciarske hodinky su fajn a vsetko, ale chyba im akasi dusa. GS toto absolutne podchytili, idu z nich proste nejake emocie, neviem to vysvetlit. Je to ten pocit, ze ich vezmes do ruky a povies wow.

Mozno to je len presaturovanie svajciarskou produkciou, predsa tych svajciarov mi preslo rukami podstatne viac, ale ajtak na tych GS daco je. A hlavne ze nikto nevie co mas na ruke a ty sa smejes ako mesiacik na hnoji vzdy ked pozries na tie vymakane hrany a ciferniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

huhu4d: vyborne napisane, bravo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tu zakladat uplne flejm, ale ja to treba mam s GS presne opacne. Prijde mi, ze jsou delane az s tak dokonalou japonskou preciznosti, ze mi z nich uplne extra emoce teda nestrikaji. Obcas hodinky, kterym musis neco odpustit, nebo na kterych treba hned neni neco dokonale na prvni pohled, tak ta nedokonalost je prave dela zajimavymi.

Uprimne, GS jsem teda zadne nevlastnil, ale v rukach jsem jich mel hodne. A proste jsem se nikdy nebyl schopny presvedcit, ze je chci. Mluvim ted o univerzalkach/oblekovkach s hladkou lunetou, ne potapky.

Na druhou stranu, clovek nazory casem meni. Byly doby, kdy jsem si nedokazal predstavit, ze dam tolik penez za MM300 a nakonec me uhranuly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pohode Ondrej, ja to uplne chapem. ja si uplne zivo pamatam na prihodu so sashatorom ked bol este v Kosiciach. Dlhsie sme sa nevideli tak reku dame kavu, kazdy donesie co ma nove. Ja som mal vtedy ultra cool nomos weltzeit s modrym cifrom a Sasa doniesol snowflaky. hned ked sme dali hodinky na stol som bol v prdeli. Kukam na tie flaky, nechapal som co za aura z nich isla. asi za 15 sekund som vedel, ze nomosy proste pojdu do sveta. Boli a su famozne, ale ten nemec je taky neemotivny pre mna. Asi ako pre teba GS.

 

Potom som si kupil sbge033 a som spokojny bastard :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...