Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

A jsme zase na začátku- všechno je to o osobních preferencích! Já bych taky 8L35 za COSC ETU neměnil, ale pokud chceš zaručenou přesnost, tak je to pro tebe lepší volba a je ti jedno, že tiká v dalších asi 15milionech jinejch hodinek. A takhle můžu pokračovat dál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K diskusii o MM300, Mido a dalsim, nezabudal by som este na jednu vec. A sice - kaliber.

Ja by som 8L35 s ETA akosi neporovnaval.

Nikdo normální by po něčem jako MM300 s etou samozřejmě neprahl. Jen je prostě inhauz neinhauz fakt - a tady trochu OT - že do hodinek střední třídy Seiko ekvivalent 2824 zkrátka nemá (jasně, větší rezerva u osmiček ad., ale škudlí se s ní a hodinky taky hodně stojí).

 

No prostě mě nebaví, že se doma tříkilům směje každá šmucke ETA, co mám, do xichtu krz přesnost a/nebo stabilitu. Ale prdím na to, konec hlášení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prostě mě nebaví, že se doma tříkilům směje každá šmucke ETA, co mám, do xichtu krz přesnost a/nebo stabilitu. Ale prdím na to, konec hlášení.

???

8L35: Já přesnější mechanický hodinky neměl. Koupil jsem je pětiletý, dělaly -3. Při denním nošení si rychle sedly na -1. Po roce a půl na ruce furt stabilních -1. Párkrát jsem je dal z ruky a hned to všechno letělo mimo, klidně -15 za den. Na ruce byly nepřekonatelný, nevyměnil bych je za žádný COSC světa.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě na tyhle vyfikundace (na ruce/z ruky/na jak dlouho? apod.) já moc nejsem. Brzy jim bude procházet záruka, tak je odnesu na vibro, no a co myslíte? Mínus devět

post-38718-0-19183400-1548677960_thumb.jpg

 

Dochtore, to je samozrejme kus od kusu. Ale je pravda, ze mimo GS tomu vyladeni moc nedavaji.

Až to nebude kus od kusu, Seiko nezastavíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som svoje MM300 kupoval v decembri 2013 myslim a pod to, co pise Americkej sa podpisem.

Akonahle boli/su dlhodobo na zapästi, v podstate netreba kontrolovat presnost, v ramci mesiacov je to zanedbatelnych niekolko sekund. Ale tiez je pravda, ze ked su odlozene dva dni, alebo vo winderi, tak presnost je v riti.

Asi mam pokrivene videnie Seiko :-) ale teda, ked ich nosim, idu presnejsie ako COSC. Jasne, mali by to udrzat aj vo vrtici, co teda nedaju, ale to ma nezaujima :-)

 

Druhy 8L35 v SBDX009 starych uz teda cca 17 rokov, ktore som kupoval ako nenosene (stav tomu zodpovedal) robi stabilne +11 sekund/24 hodin, co teda je oproti MM nebo a zem.

 

Teraz su jedne aj druhe v laznich, tak som zvedavy ako to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď je chci nebo ne.

Tradici a historii má dnes skoro každý výrobce, ale výrobu z komplet vlastních dílů?

 

A klidně si může fabrika sekat vyosené cifry, aby lidi odradila, a oni jim to stejně kupují, no...

 

 

...no a na ruce Landmaster, spadl nám nějak tlak

post-20625-0-53802600-1548685479_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze moje MM se chovaji uplne stejne. Kdyz je dam na ruku po delsi dobe, tak jsou prvni den asi -15s. Pak se ustali na +-2s, jak je ale dam z ruky, tak si zijou vlastnim zivotem. Bavi me ale ta rezerva natahu. Jsou z ruky dva dni a ta mrcha sekundovka furt lita dokola, takze clovek muze sundat JLC, nasadim MM hned na ruku a jit snorchlovat do vany :D

 

@instant - tu cenovou relaci jsem prinesl ja hned na zacatku, kdy jsem tvrdil, ze nemaji moc konkurence v ramci cenove kategorie. Mam ale rad jeste Doxu, tam je to plichta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...