Přejít na obsah

Sarb059 Alpinist versus Seiko SKX007 - chronoúvaha


karel hb

Doporučené příspěvky

Já považuji SKX007/9 za jedny z nejpovedenějších modelů od Seika. Opravdu na nich nevidím nic, co by mi vadilo a přijde mi, že nemají žádnou alternativu... Prostě 007/9 se musí minimálně na nějaký čas alespoň vyzkoušet :) A kdo je nemá/neměl, tak není správný Seikař  :snorkle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No psal si, že Alpinist sága měla a má jiné kontury. Ty se ale v čase proměňují, takže se proměňuje i mínění o tom, které Alpinisty jsou vlastně ty nejvíce "autentické".

Ano,mas pravdu,spatne jsem se vyjadril, bez ohledu k tomu,kterej model jsem vlastnil, nebo momentalne vlastnim,bez ohledu na korunku,ktera je vlastne u 017 zbytecna(jiste,kdyz nekdo nevi,jak s ni zachazet),mi stale prijdou autentictejsi,nez prave treba 059.Ale ja nejsem znalec;-) :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se pres nekolikery drazsi hodinky opet vratil k SKX007. Proste maji vse co potrebuju nic vic. Ted se sice koukam po TAG Aquaracerech, Oris aquisech ale zatim jse je neporidil protoze by mi seika chyběly a proste nevim jestli mi mnohem dražší hodinky přinesou to co seika. Na tech je skvele ze mi ani ve spolecnosti rolexu a omeg v praci neudelaji ostudu a pritom jsou z nejlevnějších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorovi vlakna: pokial chces vlastnit len jedny-dvoje hodinky, Seiko nie je najlepsia volba. Ma obrovske mnozstvo modelov a z nich este stale prilis vela stoji za hriech (o vintage ani nehovorim). S tym sa treba zmierit, alebo to vybojovat a obmedzit sa. Neexistuje rozumny dovod preco si nekupit dalsie pekne hodinky za 150USD..

 

Ja som mal skx snad 3x a stale tvrdim ze od Seika je to volba Nr.1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorovi vlakna: pokial chces vlastnit len jedny-dvoje hodinky, Seiko nie je najlepsia volba. Ma obrovske mnozstvo modelov a z nich este stale prilis vela stoji za hriech (o vintage ani nehovorim). S tym sa treba zmierit, alebo to vybojovat a obmedzit sa. Neexistuje rozumny dovod preco si nekupit dalsie pekne hodinky za 150USD..

 

Ja som mal skx snad 3x a stale tvrdim ze od Seika je to volba Nr.1.

Máš pravdu, ale s tím jsem kalkuloval. Značka Seiko mne provází od malička a nemám důvod na tom něco měnit. Stanovil jsem si maximální cenovou hranici, kterou jsem ochoten a schopen dát za jedny hodinky a vyselektoval počet hodinek, který jsem schopen unosit. Spíš mne zaskočilo, že když jsem se třeba u potápek postupně propracoval k Sumám a měl bych logicky vzhlížet k MM, mám spíš tendenci se vracet k Monstrům, Atlasům, SKX a k Orient Ray a Mako. Už jsem se vymanil z řady Seiko5 a Seiko5Sport (vyjma Atlasů) a jsem docela rád, protože tam je toho tolik, že bych se asi zbláznil. Ale na druhou stranu je fakt, že mne současná produkce této řady příliš neoslovuje ani designem a ani kvalitou zpracování.

Vintage je jiné kafe, ale tam bych zase opravdu pěkné kousky nenosil, protože by mi to bylo líto. A z hodinek v krabičce bych asi takovou radost neměl.

No a důvod, proč si nekoupit další pěkné hodinky za 150USD asi fakt neexistuje, snad jen ten, že pro někoho to může být docela dost peněz, za které koupí třeba něco smysluplnějšího, praktičtějšího a potřebnějšího než další hodinky do sbírky k pěti stávajícím. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem se třeba u potápek postupně propracoval k Sumám a měl bych logicky vzhlížet k MM

Proč téměř všichni přeskakují šóguny? Zatímco suma mě úplně minula, tak šóguny jako mezikrok mezi SKX a MM jsem dlouho zvažoval. Nechápu, proč jsou tu opomíjené. Prodejní sekcí proběhne ročně přehršel sum, šóguny jsem tam ještě nezahlédl. Buď je nikdo nechce sundat z ruky, ale spíš tu skoro žádné nejsou. Dnes už vím, že mezikroky jsou nadbytečné a kombo SKX + MM je všepojímající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, nemůžeš přece srovnávat ty "čínské šmejdy" s japonskou produkcí, člen eloga Ti to už vysvětloval !!! :clap:

karel hb

jo je to tak, ok, jsem rád, žes to použil, vona to byla silná ironie, taková nevinná přestřelka na demarkační čáře, takže vlastně nic vážnýho. Ovšem tvé texty tady čtu rád, nutí přemýšlet, ježto to píšeš s čistým úmyslem, obohatit sebe a druhé skutečným chronomagorským zážitkem. Je vidět zkrátka, že máš selský rozum a používáš jej v dostatečné míře, to je vlastně v technických oborech dost důležité, takže je to OK,

Hm, a staré Citroeny, to bude ještě větší pastva než ty hodinky - gratuluji.  :cheers:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč téměř všichni přeskakují šóguny? Zatímco suma mě úplně minula, tak šóguny jako mezikrok mezi SKX a MM jsem dlouho zvažoval. Nechápu, proč jsou tu opomíjené. Prodejní sekcí proběhne ročně přehršel sum, šóguny jsem tam ještě nezahlédl. Buď je nikdo nechce sundat z ruky, ale spíš tu skoro žádné nejsou. Dnes už vím, že mezikroky jsou nadbytečné a kombo SKX + MM je všepojímající.

Šoguny jsem v ruce neměl, jen co jsem vyčetl z fotografií a recenzí tady, takže trochu vařím z vody. Myslím si, že problém bude hlavně cena, která je jednou taková jako u Sumo. A dostaneš za to titan, který nemusí sedět každému, ručky trochu mix Sumo a Monstra, ciferník vzhledově podobný SKX a hlavně stejný kalibr 6R15. Je tedy jiné pouzdro a dle instanta jsou to parádní hodinky a já nemám důvod mu nevěřit, ale na to, co nabízí při srovnání se Sumama je jednou taková cena pádný argument pro to, aby je hodně lidí přeskočilo a šlo rovnou do MM. Ale je to jen můj názor, v ruce jsem je neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karel hb

jo je to tak, ok, jsem rád, žes to použil, vona to byla silná ironie, taková nevinná přestřelka na demarkační čáře, takže vlastně nic vážnýho. Ovšem tvé texty tady čtu rád, nutí přemýšlet, ježto to píšeš s čistým úmyslem, obohatit sebe a druhé skutečným chronomagorským zážitkem. Je vidět zkrátka, že máš selský rozum a používáš jej v dostatečné míře, to je vlastně v technických oborech dost důležité, takže je to OK,

Hm, a staré Citroeny, to bude ještě větší pastva než ty hodinky - gratuluji.  :cheers:

**

Ahoj, máš pravdu a děkuji za pochvalu. Psal jsem to z nadhledem, proto ten smajlík, ale vidím, že jsi to pochopil správně. A staré citroeny - to je na dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč téměř všichni přeskakují šóguny? Zatímco suma mě úplně minula, tak šóguny jako mezikrok mezi SKX a MM jsem dlouho zvažoval. Nechápu, proč jsou tu opomíjené. Prodejní sekcí proběhne ročně přehršel sum, šóguny jsem tam ještě nezahlédl. Buď je nikdo nechce sundat z ruky, ale spíš tu skoro žádné nejsou. Dnes už vím, že mezikroky jsou nadbytečné a kombo SKX + MM je všepojímající.

Ja som sa jeden cas pohraval s myslienkou na kupu, a stale ma to drzi. Raz som to nestihol, inokedy mali krivo chapter ring. A tak trochu som mal obavu ze by sa mi zapacili a potom by zostali a mal by som zase ine starosti, no. Tak som radsej nic nekupil. Ale hodinky su to o level vyssie ako Suma, to je bez debaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Monstra jsou jako italské manželství...k nim prostě nelze mít konstantní vztah (alespoň u mne). SKX007/009 jsou super, ale bohužel na ně nemám ruku.

Co znamená, že na ně nemáš ruku? Že jsou moc malý? Taky jsem si to původně myslel, ale časem to spíš oceníš. Mimochodem, v jiném vlákně ses mě ptal na obvod zápěstí, tak to jdu změřit, ale malé nebude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se pres nekolikery drazsi hodinky opet vratil k SKX007. Proste maji vse co potrebuju nic vic. Ted se sice koukam po TAG Aquaracerech, Oris aquisech ale zatim jse je neporidil protoze by mi seika chyběly a proste nevim jestli mi mnohem dražší hodinky přinesou to co seika. Na tech je skvele ze mi ani ve spolecnosti rolexu a omeg v praci neudelaji ostudu a pritom jsou z nejlevnějších.

Není chyba pokukovat po něčem jiném, chyba je SKX007 prodat, protože pak je člověk kupuje dvakrát, viz. můj případ.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sem to psal několikrát, ale opakování nezaškodí. Měl sem zelené SARB017 a posléze i SARB059, takže mám opravdu možnost porovnat. SKX007 jsem taky viděl a taky měl sem jejich menšího quartzového bráchu.

SARB059 jsou super-univerzální a nadčasové v každém ohledu. Možná měly patřit spíš do řady Landmoster než Alpinist a lidi by byli spokojení :).  Letmým pohledem vzhledově nenápadné, ale při pečlivějším zkoumání se objeví dost detailů, které SKX třeba nemají, např. cifr i luneta má vyloženě špičkové provedení. Emergency popisky na kroužku, jsou ve skutečnosti dost nenápadné a já to vnímám tak, že hodinky jen oživují. Rozhodně nejsou tak dominantní jak to vypadá například na fotkách. Stejně tak cifr není téměř nikdy smaragdově zelený, ale naopak skoro vždy působí jako leskle černý. Základ je vyměna skla za safír s AR, pak ty hoďky prokouknou neskutečně.

SARB017 bijou díky leskému zelenému cifru a zlatému písmu do očí už na dálku, při bližším zkoumání mi třeba cifr a ručky přišly trochu kýčovité. Pokud člověk trochu řeší sladění barev oblečení a doplňků, tak brzo zjistí, že univerzální moc nejsou, jelikož vyžadují jistou paletu barev oblečení, které například já moc nenosím. Tudíž se mi nedostaly na ruku tak často jak bych chtěl a radši sem je pustil.

Při přímém srovnání obou vypadají díky diametrálně rozdílným pouzdrům téměř stejně velké s tím, že SABR059 jsou díky pouzdru mohutnější směrem do výšky.

Pak tu máme SKX což je dnes už v podstatě klasika, pouzdro je pro užší zápěstí vyloženě dar z nebes, dají se pomocí aftermarket dílů vizuálně vyšperkovat na podobnou úroveň jako zmíněné Alpinisty, ale v základní verzi jsou prostě jednodušší a obyčejnější.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pockej si na Skx se 4r strojem a pak bude rozhodnuto :-)

 

Můžeš to prosím upřesnit? Chystá se nový model? Nicméně jsem byl teď s asi půl roku starým kalibrem 7S26 u hodináře a řekl mi, že je vylepšený. Má prý nově všechna ložiska s rubínovým kamenem a měl by prý být výrazně odolnější. Označen je prý jako 7S26 - C. Mně osobně trápí absence ručního nátahu, takže Tvoje informace ve mě vyvolává naději, že se na tom třeba něco změní. Mostra totiž nemůžu, chci zůstat u SKX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...