Přejít na obsah

Potápky namísto Seiko Sumo


Doporučené příspěvky

Souhlasím s ggrandem, že Monstra jsou po všech stránkách trochu lepší hodinky než SKX007/9. Ovšem najde se spousta lidí, kteří nezkousnou jejich svébytný design a dají přednost SKX pro jejich klasický divers vzhled.

i já jsem se mezi nimi dlouho rozhodoval a nakonec jsem zvolil monstra právě kvůli spoustě propracovanějších detailů a výstřednímu vzhledu. I když klasické potápky mi furt vrtají hlavou. Ale proč kupovat horší, když mám lepší?

 

Abych nebyl OT - co zkusit baby sumo SNZF a zbytek peněz prošoupat se štětkama? Za to bys měl i dvě naráz :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dilemu. Rozhodujem sa medzi starými (7S26) a novými monstrami (4R36) a tie staršie sa mi pozdávajú viac. Aký máš na to názor?

Takový, že se dají koupit oboje a kalibry snadno prohodit (Tondako, Valis...) Starší model s 4R budeš nosit a druhej "bastl" prodáš s výraznou slevou, kde sice tratíš, ale máš vyřešíno. Jestli nechceš tratit a downgrejdovat druhý hodinky, Ber ty starší s 7S. Pseudohacking funguje a manuální nátah nepotřebuješ, pokud nosíš denně. Spíš se smíříš s "horším" kalibrem, než s designem, který Ti úplně nesedí. Já mám 7S vyladěný na +4s/den, takže na low end žádná tragédie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dilemu. Rozhodujem sa medzi starými (7S26) a novými monstrami (4R36) a tie staršie sa mi pozdávajú viac. Aký máš na to názor?

 

Americkej to popsal dobře, já bych jen dodal, aby sis koupil ty, které se ti víc pozdávají. Kup si to, co se tobě osobně víc líbí, i když třeba nevíš přesně proč. Nedej na to, že mají lepší funkce nebo tak. Je to o pocitu z krásných hodinek, ne o hackingu, kterej je stejně na hovno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dilemu. Rozhodujem sa medzi starými (7S26) a novými monstrami (4R36) a tie staršie sa mi pozdávajú viac. Aký máš na to názor?

Strojky s kalibry 7Sx a 4R3x samozřejmě mají rozdíly, ale nic zásadního (pokud tedy někdo mocí mermo netrvá na ručním nátahu a hackingu). O žádný zázrak se nejedná ? masovka, která není dělána na ?věčnost?, ale na to, aby cca osm let vydržela. Jinak je to opravdu o subjektivním pocitu. Mně kupř. oranžová Monstra připomínají dětské hodinky z hračkářství, a tak jsem si je sice ošahal, ale nakonec si raději pořídil oranžové Pily (Sawtooth). Sice to jsou ?jen? quartzky, ale podobný pocit jako u monster z nich nemám. U jiného to může být naopak. Suma jsou např. perfektní, v mnoha ohledech lepší než SKX, ale přesto ? SKX007/009 mají své specifické charisma, pro mne např. větší než jejich americký klon SKX173. Chce to, když tak, zavítat na nějaký sraz a modely, které Tě zajímají, si na chvilku potěžkat a vyzkoušet.  Neříkám, že pokud jiskra nepřeskočí napoprvé, nemůže přeskočit vůbec, nicméně několikaminutové setkání s realitou lehce nahradí několik desítek stránek úvah a diskusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojky s kalibry 7Sx a 4R3x samozřejmě mají rozdíly, ale nic zásadního (pokud tedy někdo mocí mermo netrvá na ručním nátahu a hackingu). O žádný zázrak se nejedná ? masovka, která není dělána na ?věčnost?, ale na to, aby cca osm let vydržela.

Pro mě nová informace. Myslel jsem, že i tyto kalibry, ceně navzdory, budou mít životnost větší (aspoň 20 let při pravidelném servisu).

6R15 je na tom taky tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě nová informace. Myslel jsem, že i tyto kalibry, ceně navzdory, budou mít životnost větší (aspoň 20 let při pravidelném servisu).

6R15 je na tom taky tak?

Ale samozřejmě že při vlídném zacházení vydrží. Původní quartzky měly životnost odhadovanou na 20 let a dodnes některé z nich běží bez problémů. Záměrem ale určitě není vyrobit hodinky, které Ti vydrží na celý život, ale takové, které Ti dobře poslouží a když se rozsypou, nebude problém je nahradit jinými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak to nechápu, strojek na 10 let??? co si pamatuji děda měl primky 50 let a na pravidelný servis určitě nechodil

To je to, že se svět právě změnil. Dříve se dělaly věci aby vydržely celý život, dnes se dělají tak, aby se sesypaly po záruce a Tobě se nevyplatilo jít do servisu, ale koupit věc novou.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je vlastně pravda, to je u všech spotřebičů, ale že tak dopadnou i hodinky jsem netušil, no jedny 007 mám asi 6 let, tak uvidím jestli se se mnou dožijí důchodu :-)

No, já myslím, že míra opotřebení souvisí s počtem pravidelně nošených hodinek. Čím je hodinek více, tím je opotřebení menší, zpravidla :)

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam doma 30 kousků, je to doufám dostatečný počet :-), ale nosím pravidelně asi jen 4-5 ks

Pokud budeme počítat, že jedny hodinky by při denním nošení měly vydržet těch 8-10 let, pak při střídání pěti kousků by to v průměru mohlo dělat 40-50 let na jedny, což přeci jen tak špatné není :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...