Přejít na obsah

zamlžené P6600 shadow


schula

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny ve spolek. Byť se na fóru pohybuji delší dobu, zatím jsem byl pouze členem mlčícím, sbírajícím rozumy a zkušenosti. Pravděpodobně bych v tom ještě chvilku pokračoval kdyby se mi nestala nehoda. Pravděpodobně po jedné horké sprše s nedotaženou korunkou se mi moje p6600 zamlžily. Problém je, že je to už dva dny a sklíčko je zevnitř stále zamlžené. Páč jsem opravdu začátečník neznám nikde v Třebíčí, kde se nacházím opravdu schopné hodinářství. Proto mám dvě otázky:

A) neznáte v Třebíči popř. na Vysočině dostatečně kvalitní hodinářství kde by mi udělali kompletní servis traserů, s ev. následnou výměnou sklíčka za safír a tlakovou zkouškou? (stejně jsem o tom delší dobu přemýšlel)

B) jak správně takovéto hodinky vysušit (zkouším to s otevřenou korunkou nad radiátorem nicméně efekt minimální) - popř může je to nějak významněji poškodit ? (mám je třeba zastavit?)

Za Vaše odpovědi předem děkuju.

sch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dones je do jakéhokoli hodinářství v okolí (co nejdříve) ať je otevřou (pokud to nedokážeš sám) a zjistí škody, pak bych se zabýval dalším

Když já co se týká třebíčských hodinářství moc důvěru nemám, zatím jsem nenašel takové kam bych takovéto hodinky přinesl... už jen to že když jsem se v jednom bavil o téhle značce tak na mě celkem nevěřícně koukali... a to jsem si myslel že je to značka celkem provařená... Sám to neotevřu, to bych asi nedal... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

tak nevím co ti poradit .... čím déle to necháš zavřený tím hůře ---- je to asi stejný jako bys vykoupal telefon .... no ...... jestli je to mokrý celý, tak bude třeba měnit i číselník atd.....

 

možná je to na vyhození do koše x cena opravy 

 

další věc je, že s větší opravou se ti v tomhle období asi dělat nikdo nebude 

 

*zkus to pro ilustraci vyfotit .... třeba to není rybník :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nedivím,v maloměstech prodává hodinky kdejakej zelinář a nedal bych tam ani Bentimy na baterku kdybych teda nějaký měl.

Dovez je do Brna Hanákovi a to hned zítra,čím dýl jsou zaplavený tím hůř viz příspěvek výše.Počítej že možnost opravy je tak z 50 % aby se vyplatila,nech si stanovit předběžnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nedivím,v maloměstech prodává hodinky kdejakej zelinář a nedal bych tam ani Bentimy na baterku kdybych teda nějaký měl.

Dovez je do Brna Hanákovi a to hned zítra,čím dýl jsou zaplavený tím hůř viz příspěvek výše.Počítej že možnost opravy je tak z 50 % aby se vyplatila,nech si stanovit předběžnou cenu.

no já jim nechci křivdit, možná jsem se ptal na blbý otázky proto jsem dostal blbý odpovědi. Na druhou stranu jak mi řekli že na třebíčsku by se s hodinkama za 10tis+ prostě neuživili...

 

tak nevím co ti poradit .... čím déle to necháš zavřený tím hůře ---- je to asi stejný jako bys vykoupal telefon .... no ...... jestli je to mokrý celý, tak bude třeba měnit i číselník atd.....

 

možná je to na vyhození do koše x cena opravy 

 

další věc je, že s větší opravou se ti v tomhle období asi dělat nikdo nebude 

 

*zkus to pro ilustraci vyfotit .... třeba to není rybník :)

no možná to blbě znělo na rybník to zase nevypadá, to zamlžení je o něco málo menší... stalo se to ale v sobotu nad ránem a od té doby to ještě nezmizelo... i když menší to rozhodně je... pokusil jsem se nějak rozumně zkomprimovat foto a nahrát je sem. Jestli kohokoliv z vás něco napadne krom toho nechat je vykuchat v místě bydliště ;) dejte vědět... a díky za předchozí reakce

post-28451-0-13786500-1418761904_thumb.jpg

post-28451-0-78406400-1418761905_thumb.jpg

post-28451-0-55725800-1418761907_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis Traserů dělá Kubson a jeho Chronoshop (respektive mistři hodináři dole v dílně). Ale taky bych spíš radil hodinky co nejdříve otevřít, než posílat poštou a čekat na dodání do servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tovys Jihlava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak po 4 dnech sušení si přijdu jako úplnej trotl, když už se odhodlám a napíšu si o radu, tak se z nepochopitelnejch důvodů za dnešní noc odmlžily.. Nic navíc jsem nedělal, byly pořád na tom samým místě.. Opravdu nevím co se za poslední noc oproti 3 předchozím změnilo. V každým případě díky všem za rady, na generální opravě budu pracovat nicméně už ne tak ve stresu...

 

 @ tano: díval jsem se a trasery ani neprodávají, ale podle těch značek, co prodávají, by si s nima mohli poradit, což?... nějaký osobní zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarad tam kupoval Tag Heuer a velka spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že ta vlhkost není vidět, neznamená, že není ve strojku. A jelikož strojek může rezivět a vlhkost je k tomu podmínka, tak si to spočítej sám. Hlavně chvátej! Zaběhni k jakémukoliv hodináři ve svém okolí, vysvětli, že jsou uvnitř vlhké a on si s tím poradí. Pokud to není teda měnič baterek. Opakuji: k "HODINÁŘI"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem podlehl zdejší většině názorů a včera jsem se vydal v Třebíči do města do hodinářství. Na náměstí jsem naštěstí našel jedno, kde byla zrovna v tu dobu Hodinářka a ne jenom prodavačka. Za prvé mi nadala proč je nesu až tak pozdě a za druhé když je prohlídla, tak říkala, že možná není problém jenom v korunce ale možná i trošku více odštíplém sklíčku... 

Bohužel ani nikde v Třebu ani v Tovysu v Jihlavě (tam jsem teda jenom volal) Trasery neopraví... Takže nezbude nic jinýho než se vydat do Prahy, popřípadě tam někoho poslat...

Zkusím tam dnes zavolat jestli by mi je alespoň zpátky neposlali poštou, abych tam nemusel jezdit 2x...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak budu drzet palce !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak budu drzet palce !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jenom pro dokreslení situace, proč jsem nechtěl nést hodinky do hodinářství v Třebu...

Když jsem si je vyzvedl, tak jsem je nikterak nekontroloval. Smířil jsem se s tvrzením, že jsou jenom vysušený a že bude nutný kompletní servis a přetěsnění s tlakovou zkouškou ( s tím jsem i počítal)

Ve středu jsem je vezl švagrovi, který měl dnes do Práglu jet, aby mi je vzal do chronoshopu (bohužel jsem zjistil, že mají dnes inventuru, takže se zase nic nekonalo) a jak mu tak vysvětluju, co má nechat opravit, tak jsem si všimnul, že z hodinek normálně trčí těsnění... To je ksakru opravdu tak těžký hodinky prostě otevřít a pak je DOBŘE zavřít?!! (nejsem hodinář, nerozumím tomu, takže jestli jsem se někoho dotkl, a je to opravdu taková raketová věda, tak se omlouvám... ale myslel jsem že by to měla být banalita)

Přikládám nějaký foto pro dokreslení. Kvalita je úděsná - jsou to fotky z mobilu, ale jsem tak vytočenej ještě dneska, že se mi na to foťák vytahovat fakt nechce  :wallbash:

 

 

post-28451-0-09692000-1420233666_thumb.jpg

post-28451-0-33248300-1420233687_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hrozny :((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...