Přejít na obsah

BULOVA Accu?Swiss GEMINI


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

Jednu věc jsem ještě stále nepochopil. K čemu slouží druhá 24hodinová stupnice. Chápu, když je tam ručička, která mi jasně ukazuje dva dvanáctihodinové úseky, každý v půlkruhu jednoho subcifru. Když tam není, jako v tomto případě, k čemu to je? To jako kdybych nevěděl, že 11v noci je 23? Díky předem za vysvětlení a doplnění jedné z vědomostních děr...Ty tmavý Bulovy bych si uměl představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instant ma pravdu. Spousta lidi v Americe neumi pouzivat 24h format do dneska. Zrovna minuly tyden jsem v praci pomahal kolegyni (puvodem Cinanka, v US zije asi 25 let let) nahlasit kradez jejiho laptopu a IT formular na webu vyzadoval zadani casu kradeze v 24 hodinove formatu a ona proste nevedela jak to funguje. Mela povedomi ze 24h format existuje, ale 4pm na 16:00 prevest neumela. Mozna ani v Cine tomu neholduji, pochybuju ze by takovou vec zapomnela, pokud by ji nekdy pouzivala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instant ma pravdu. Spousta lidi v Americe neumi pouzivat 24h format do dneska. Zrovna minuly tyden jsem v praci pomahal kolegyni (puvodem Cinanka, v US zije asi 25 let let) nahlasit kradez jejiho laptopu a IT formular na webu vyzadoval zadani casu kradeze v 24 hodinove formatu a ona proste nevedela jak to funguje. Mela povedomi ze 24h format existuje, ale 4pm na 16:00 prevest neumela. Mozna ani v Cine tomu neholduji, pochybuju ze by takovou vec zapomnela, pokud by ji nekdy pouzivala.

Ono to vyzerá smiešne, ale keď je človek celý život zvyknutý na nejaký systém, nie je ľahké prejsť na iný. Napríklad v Thajsku starší ľudia tiež nevedia používať 24h formát, keďže majú deň delený na štvrtiny. Naopak, ja mám problém sa zorientovať, ktorú štvrtinu majú na mysli. Niekto povie že o tretej a mne vybehne vyťaženie procesora na 99%, aby som zistil, či to je o deviatej ráno, o tretej poobede, alebo o deviatej večer. Alebo nebodaj o tretej ráno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodom, revolucnost modelu Glycine Airman s 24h cifernikom je prave v tom ze odstranil potrebu prepocitavania pm na 12-24 (skratky am a pm ale na ciferniku zostali coby pevne body pre orientaciu) a navyse umoznil zobrazit dve casove zony len s pomocou jednej hodinovej rucicky, cize bez potreby dalsej komplikacie. Proste genialne a jednoducho vyriesene dva problemy naraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Instant ma pravdu. Spousta lidi v Americe neumi pouzivat 24h format do dneska. Zrovna minuly tyden jsem v praci pomahal kolegyni (puvodem Cinanka, v US zije asi 25 let let) nahlasit kradez jejiho laptopu a IT formular na webu vyzadoval zadani casu kradeze v 24 hodinove formatu a ona proste nevedela jak to funguje. Mela povedomi ze 24h format existuje, ale 4pm na 16:00 prevest neumela. Mozna ani v Cine tomu neholduji, pochybuju ze by takovou vec zapomnela, pokud by ji nekdy pouzivala.

tvl, takze kdyz nevim, na jakym principu funguje telefon nebo gps, tak sem vlastne uplne normalni:))
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...