Přejít na obsah

Tanovo toulani


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Naprosto presne pane Pebe ;) uz budu jen cekat na postaka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatoslav: snad budeme kamaradi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shewcza: ja uz je na ruce mel, to bych si netroufl nakrocit do neznamych vod. Jeden kousek z me skromne sbirky pujde z kola ven.

Jen mi to trvalo, nez jsem si vse ujasnil a rozhodl se. MM se paradne hodi do linie,

Monstra-oranz, pepsi-vesela modra, doplnena trochou cervene, Sumo-decentni modra a cerne MM. Dale bilo-modrene a slusneji vypadajici hodinky Eterna s wr 200 a tool cerne Damasko mensiho rozmeru. Kdo pujde z kola ven a nepasuje tam, je jasne :)

Cerne barvy uz by tam bylo moc.

Edit: dekuji Ti, ale Nechval dne před večerem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radik: je videt, ze forum sledujes bedlive. Diky ;)

 

 

Svatoslav: vidim to stejne, s tim co jsi pisal vyse :) a kde jsou fotky z Velehradu? :boxing:

 

wizard-ov: rovnez dekuji, ja zase rad chodim do Tveho vlakna, ktere srsi vtipem a nevsedni dobrou naladou.

Docela se stydim, ze jsem Ti pohanel ten october beerfest :( .

Jen jsem mel pocit, ze bych se necitil dobre chlastat s takovym mnozstvim lidi.

A vubec, ja uz nechlastam, tak to nemam resit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tano: fotky jsou přece zde. <_<

Velehrad patří k nejvýznamějším poutním místům v České republice. Chloubou farnosti je barokní bazilika (opravdu hezká) s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera. V roce 1927 byl udělen zdejšímu chrámu titul a výsady menší baziliky. Velehrad je v lidové tradici ztotožňován s hlavním střediskem Velké Moravy, |Veligradem.

 

post-49471-0-90155400-1506514159_thumb.jpg

post-49471-0-61059200-1506514184_thumb.jpg

post-49471-0-67300400-1506514199_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx: diky Dave, s tim odskocenim to mame stejne :) uz me ty lidi v robote sero-.

 

 

Svatoslav: bozi fotky, to se musi nechat. Tak ve Velehradu jsem nebyl, ale rozhodne to musim do budoucna napravit. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dr.sphinx: to doufam, ze mi zmeni zivot, budu se snazit zaujmout necim pri svych toulkach. Diky moc. Fotim pouze mobilem, tahat poradny fotak, ktery ani nemam nehodlam :)

 

kuncák7: srazek urcite dame Martas, uz to slibil vicero lidem. Jsem bohuzel s casem, tak trochu na striru :( .

Náměty na výlety po okolí, rozhodne beru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vedle kluci, jsem jen prosty chlap ;) mirite moc vysoko. Ale snad se tam jednou dohrabu. Jen mi ta cesta trva ale uzivam si ji. :)

 

Určitě, tano. Jen musíš zůstat věrný svým snům :D Držím palce.

 

Naprosto presne pane Pebe ;) uz budu jen cekat na postaka :)

 

Skvělá volba! Už se těším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prestanu jen zvanit a soupnu se par fotek, ktere mam v zasobe :) .

 

Loreta ve dne, uz jsem ji tady predstavoval, tak bez info.

post-30673-0-43320400-1506528065_thumb.jpgpost-30673-0-95934500-1506528082_thumb.jpg

Ecka si to masiruji do Noveho Sveta, opravdu kouzelne misto. Doporucuji navstivit solo. Byl jsem tam za krasneho pocasi, jen se me neptejte, proc tam nejsou lidi :) .

post-30673-0-77801300-1506528423_thumb.jpg

Zde jsou nejake info:

Nový Svět je mnohými označován za nejmalebnější a nejkrásnější místo v Praze vůbec. To je samozřejmě věc názoru, ale co je pravda, že na rozdíl od přeplněných hradčanských ulic, kde už pro samé turisty žádnou památku ani nevidíte, natož abyste ji vnímali, Nový Svět většinou patří jen a jen vám, maximálně se tu mihnou jen nějací další osamělí jedinci. Nový Svět skrčený pod mohutnými barokními hradbami byl naštěstí vždy hodně stranou veškerého ruchu i moderních investic.

post-30673-0-45135500-1506528603_thumb.jpg

Vlastne soucasti Noveho Sveta je v podstate Palác Hložků ze Žampachu v ulici Kanovnická. Jedna se o raně barokní palác byl vystavěn v polovině 16. století v místě původní gotické zástavby, kterou však v roce 1541 zničil požár. Původně renesanční stavbu nechal ve druhé polovině 17. století barokně přestavět Albrecht Hložek ze Žampachu, jehož potomci vlastnili palác až do roku 1757. Poslední rekonstrukce proběhla v letech 1923 ? 1925.

Dnes zde sídlí velvyslanectví Rakouské republiky. Pardon za to auto tam, to se mi nepodarilo zlikvidovat :)

post-30673-0-84497800-1506528822_thumb.jpg

Jeleni prikop-horni cast. Tento prikop původně sloužil jen jako obranná bariéra, ale za vlády císaře Rudolfa II. tam vysadili vysokou zvěř. Odtud pochází název příkopu. Za Marie Terezie byl most překryt sypaným valem, který příkop rozdělil na horní a dolní část.

post-30673-0-76622200-1506529198_thumb.jpgpost-30673-0-63299200-1506529447_thumb.jpg

Na zaver trochu barev :)

post-30673-0-46881900-1506529598_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Svatoslav: bozi fotky, to se musi nechat. T

Tano: děkuji, s božího místa mohou být jen boží fotky. Samozřejmě to nemyslím vážně.

Fotky Lorety i s Nového světa se mi moc líbí. Možná díky tomu, že Nový Svět je blízko hradu a Lorety, tak tam mnoho lidí nezavítá a třeba o něm i neví, ale mi to víme, že tam je. :)   

Edit: Eterny, ještě k tomu na tom melounu, jak už psal shewcza jsou kule rvoucí, já bych ještě dodal, že jsou k sežrání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatoslav: ale oni vedi ti zatraceni turisti, ze to tam je a kdyz tam nejsou turisti, tak tam litaj spenati. Ty jsou jeste horsi. Bohuzel nemuzu sem napisat, jak se mi povedlo vyfotit prazdne ulice :)

K tem Eterna, jsou super imho, jen se sakramentsky spatne foti. Kazdopadne dikes za pochvalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...