Jump to content

MONDAINE Helvetica No1

Recommended Posts

BOLD

http://www.mondaine.com/watches/helvetica/helvetica-no1-bold/mh1-b1220-lb.html

MH1.B1221.NB_C.jpgMH1.B1210.LG_C.jpg

MH1.B1220.LB_C.jpg

Model number MH1.B1220.LB Function TimeDate Movement (manufacture. Ref.) RONDA 515 HH2 CAL 6H Movement (type) Quartz Case size/diameter (mm) 43.00 Case material Stainless Steel brushed Case back Pressed Caseback Crown Regular Gasket Crystal/Glass material Sapphire Water resistance (m/ft/atm) 30 / 100 / 3 Strap/Bracelet material Genuine Leather Strap/Bracelet finishing Brushed Strap width at lug (mm) 20.00 Origin Swiss Made

REGULAR

MH1.R2210.LB_C.jpg

MH1.R2220.LB_C.jpg

Model numberMH1.R2220.LBFunctionTimeDateMovement (manufacture. Ref.)RONDA 715 HH2 CAL 6HMovement (type)QuartzCase size/diameter (mm)40.00Case materialStainless Steel polishedCase backPressed CasebackCrownRegular GasketCrystal/Glass materialSapphireWater resistance (m/ft/atm)30 / 100 / 3Strap/Bracelet materialMetalStrap/Bracelet finishingPolishedStrap width at lug (mm)20.00OriginSwiss Made

LIGHT

MH1.L2210.LG_C.jpg

Model numberMH1.L2210.LGFunctionTimeDateMovement (manufacture. Ref.)RONDA 715 HH2 CAL 6HMovement (type)QuartzCase size/diameter (mm)38.00Case materialStainless Steel brushedCase backPressed CasebackCrownRegular GasketCrystal/Glass materialSapphireWater resistance (m/ft/atm)30 / 100 / 3Strap/Bracelet materialGenuine LeatherStrap/Bracelet finishingBrushedStrap width at lug (mm)18.00OriginSwiss Made

Moc pěkný koncept. Škoda jen té Rondy (mechanika by jim slušela více) a pro mě nadbytečného data v pánské variantě. 
A kdyby měl Mondaine skutečně koule, vysází si logo na hodinky taky helveticou, ta jejich futura se tam zbytečně pere? ;-)

No, tak nějak nevím. Dle mého je datumovka děs a nápisy mi neladí umístěním ani rozdílným stylem fontu. Celkově takové nevyvážené včetně čísel 6+12. A ještě to zabíjí Ronda.

Ta asymetricky umístěná čísla tvoří dost nepříjemný detail. Chápu designera ? chtěl je mít zarovnané na praporek, stejně jako text Helvetica | Swiss | Made, ale jak píšeš, speedwalkere, celkově rozpačitý dojem. 
Sakra, jak na to víc koukám, zdá se mi to více a více nepovedená věc?

• 1 year later...

máme tu limitovanou edici hodinek Helvetica pro konferenci TYPO Berlin od designéra Erika Spiekermanna

dae882cc25989b102c3d753cc23e3cee.jpg

31f59f43ab77e8e4f2ac03d1c3fcaff2.jpg

• 6 months later...
  • 3 months later...

Mně přijde spojení dvou švýcarských přínosů světu - hodinek a fontu Helvetica, jako logická a samozřejmá věc. Zarovnání datumovky je podle mě OK, naopak dát ji doporostřed.. no fuj!

Designově jsou hodinky imho úplně übercool.

Ale bohužel jsou opravdu hodinářsky nezajímavé a ta cena je jen za design. Fakt nic proti quartz Rondě nemám, ale platit víc pět tisíc navíc oproti technicky úplně stejným modelům z řady Evo?