Přejít na obsah

Grand Seiko SBGA129 Limited Edition


instant

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Škoda, že ten bombovej nápis energy dali na dýnko, protože jinak takový nijaký průměrný GS, ani jednoduchý, ani složitý, ani barevný, ani decentní, ani zábavný, ani nudný, ani klasický, ani extravagantní, ani evropský, ani japonský, ani mechanický, ani elektrický, trochu o ničom......ne ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

To jsi věděl zcela přesně Juraji. Z japonských hodinek jsem ochotný akceptovat pouze Grand Seiko. Tento model mi opravdu učaroval, hrozně moc bych si přál, kdyby si se k němu dostal a při příští schůzce mi ho ukázal. Byl bych šťastný jako blecha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boa cigi ty si az infantilne netaktny clovek, skoro jak moja zena. Minule som sa tak spokojne kupal a ona prisla do kupelne a bez slova mi potopila vsetky lodicky.

 

Ber si z toho to lepší, například píšu, že nejsou nudný, dodám, že důvodem je to, že když jsi krátkozrakej, jako já, a dokážeš tedy zaostřit na vzdálenost tak 5 cm, můžeš obdivovat strukturu japonského papíru na ciferníku a možná i přečíst ty nicotný červíčky za JAPAN u 6 (to je fakt spíš demonstrace mikrotechnologií, než informace :D). Chce to ovšem trochu cviku. Taky mi přijdou hezčí, než standartní model, protože jsou limitka, mají prý ideální velikost 39mm a nemají ty lacině se tvářící konické indexy a na dýnku si můžeš nechat samolepku s tím bomba sexy červeným nápisem energy. Kdyby ji nalepili z rubu sklíčka ciferníku nad rezervu chodu, boha ho - to by byly GS pro mě !!  Rovněž pouzdro a tah shledávám na požadované úrovni a trčící korunka se mi fakt líbí. No vidíš, na to, že jsou volaaké zmetěné si zvykneš ............ :D Respektive já jsem z nich volaaký zmetěný, bo nevím, co tím chtěli v seiku říct.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z japonských hodinek jsem ochotný akceptovat pouze Grand Seiko. 

Co třeba The Citizen, Citizen Campanola atd? To jsou taky poměrně úctyhodný hodinky. Od GS to kvalitou zpracování ani porcí hodinařiny nijak daleko není...

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/66054-the-citizen/

 

sorry za offtopic

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber si z toho to lepší, například píšu, že nejsou nudný, dodám, že důvodem je to, že když jsi krátkozrakej, jako já, a dokážeš tedy zaostřit na vzdálenost tak 5 cm, můžeš obdivovat strukturu japonského papíru na ciferníku a možná i přečíst ty nicotný červíčky za JAPAN u 6 (to je fakt spíš demonstrace mikrotechnologií, než informace :D). Chce to ovšem trochu cviku. Taky mi přijdou hezčí, než standartní model, protože jsou limitka, mají prý ideální velikost 39mm a nemají ty lacině se tvářící konické indexy a na dýnku si můžeš nechat samolepku s tím bomba sexy červeným nápisem energy. Kdyby ji nalepili z rubu sklíčka ciferníku nad rezervu chodu, boha ho - to by byly GS pro mě !! Rovněž pouzdro a tah shledávám na požadované úrovni a trčící korunka se mi fakt líbí. No vidíš, na to, že jsou volaaké zmetěné si zvykneš ............ :D Respektive já jsem z nich volaaký zmetěný, bo nevím, co tím chtěli v seiku říct.

V Seiku tym nechceli povedat asi nic - autor limitky je literarny umelec mimo firmu Seiko.

 

Pochopitelne som to myslel s nadsazkou - predsa len, nemozes cakat ze by sme tu seriozne brali pripomienky niekoho kto bezuzdne adoruje vdb :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@instant, chcel som ti napisat sukromnu spravu, ale nejde to... mas v plane vycestovat do JPN na nakup pls?

 

mam v plane ist do Ciny (pracovne), co uz by nebolo tak daleko urobit medzipristatie v Tokyu. Ale tu je problem ze toto musi vybehat niekto lokalny. Takze je to na urovni teoretickej moznosti.

 

To jsi věděl zcela přesně Juraji. Z japonských hodinek jsem ochotný akceptovat pouze Grand Seiko. Tento model mi opravdu učaroval, hrozně moc bych si přál, kdyby si se k němu dostal a při příští schůzce mi ho ukázal. Byl bych šťastný jako blecha.

 

to by som bol aj ja :) teraz sa nad tym zamyslam, ze s tou cervenou a ocelou dostali naozaj sportovo elegantny nadych. Dovolim si citovat klasika: this Seiko grows on me..

 

No a stoji to za to? Skusil by som to, ak by to malo zmysel. Co myslite, z dlhodobeho hladiska, je to zaujimavejsi model nez standard Snowflake?

 

je to limitka GS na urovni niekolko sto kusov - tie su zaujimave prakticky vsetky. Nestratia na hodnote asi ani cent (niektore rapidne naberu - ale to nevies v case ked to kupujes), ale asi ti bude luto ich obuchavat kazdy den. Resp mozno nebude, ide o to co s nimi  dlhodobo zamyslas.

 

Pokial chces hodinky na denne nosenie, standardnym Snowflakom nechyba vobec nic. Kup z druhej ruky alebo si dovez zvonku a prakticky na nich stratis na hodnote mozno sto eur za dva roky.

 

Ale ak ti ide o hodnotu / likviditu u hodiniek na bezne nosenie, servis na kazdom rohu atd: ....Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tywoe instant, literární umělec !!?? To se teda vyjadřuje po japonsku tuze stroze ! Hele, ukecej ho, aby tu samolepku přelepili tam, kde má být, a udělali z nich NĚCO :D, co se dá přečíst.

 

Nebo .... Kup si vdb a budeš navždy mlád a happy, nebudeš se brát vážně a přestaneš se zabývat blbostma, jako ztráta hodnoty a likvidita. :cheers: Uleví se ti.   :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...