Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

Úplne super. Najprv sa mi to zdalo byt tmave, ale to normalne ziari aj cez den. Hodinky vyzeraju velmi dobre na ruke, vobec nie sh masivne velke to som len zle odfotil. Obrovska spokojnosť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Už pár týdnů se pořád nemůžu nabažit těchhle Alba V600-9000. Zřejmě rok 1985. Nebo 1995. Těžko přesně dohledat. Spíše 85.

Mám rád moduly od Seiko s "dancing hands", tedy tancujícími ručkami, které se točí do svých pozic podle zvoleného režimu. Už jen ten timer, kde se vteřinová ručka točí pozpátku...

Ale co miluju ještě víc, je ovládání funkcí otočnou lunetou. A to jak u digitálek (mám třeba Seiko A827-6000), tak u analogů.
Přijde mi to jako praktická a navíc krásná vychytávka.
A tady je oboje.

Konkrétně tento modul se objevil v mnoha modelech pod značkami Alba, Pulsar a ještě asi pár dalších, kam je Seiko prodalo. Další variace modulu (Seiko 8V22 a asi i nějaké další) se liší nahrazením timeru a stopek světovým a druhým časem.
Vyskytují se modely s různou voděodolností, materiálem pouzdra, barevností, zcela odlišnou grafikou cifru atd.

K těmto konkrétním:

Tělo nerez ocel, otočná luneta obecná slitina, dýnko šroubovací.
Voděodolnost 10 ATM (100 m)
Funkce:
Čas, budík, odpočet do 30 min., stopky
Další pozice lunety: srovnání ruček na nulových pozicích, hodiny s aktivovaným budíkem

Je s podivem, kolik funkcí tu obstarají 3 základní a jedna doplňková ručka.

Průměr těla bez tlačítek: 39,5 mm, výška těla 10,5 mm.

Malé, nízké, poměrně lehké. Vhodné i na ruce s menším průměrem zápěstí.
Snadné ovládání.
Ve své době zřejmě poměrně levný model i přes své vychytávky. Dobové Alba katalogy se těžko dohledávají, takže víc informací nemám.

 

 

Alba-V600-9000-u-lo-2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ale ukazuje asi o 4 hodiny méně. Když je cca 19 h, měl by spodní ukazatel být někde za pozicí 9. Protože spodní ukazatel je rozdělen na první dopolední půlku a druhou odpolední.

Bohužel zde asi došlo k posunu ručky přímo na její osičce. Pokud srovnám ručky na nulové pozice v režimu srovnání ruček, tak aby všechny správně ukazovaly při stopkách a timeru, zase pak nesedí tento ukazatel AM/PM v režimu zobrazení hodin a budíku.

Pokud bych úmyslně nechal spodní ručku nastavenou o ty 4 hodiny méně, zase by neukazovala správně v timeru a stopkách.

Asi mi nezbyde nic jiného, než vyndat modul a posunout ručku přímo na její ose. To by teoreticky mělo vše uvést to správného stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je moc pekne ! Budu se asi muset po nejakych podivat...
Splasene tedy tancujici rucicky se mne taky moc libi, a poridil pred casem od Seika 8M26...

V rade 8Mxx je modelu vicero nektere operuji s datem, jine jako treba ty moje jsou vyuzity pro funkce mereni casu.
Konkretne u mne 8M26 7070 je rezim znazrnen barvou "puntiku" a prehazuje se otacenim korunky ktera po povytazeni umozni serizeni rucek popr. nastavovani casu/budiku. 
Jine modely maj ten indikacni bod vyresen jinak a je i fotbalova verze. Odkazu i videi na tento model dost... Zde Alby a parada...
Rozmery techto cca. 38mm / 8mm . Cas a budik takto... + zezadu...

1.jpg.ffb86aa2e4ade0229eefbcf7a6f27d16.jpg

2.jpg.27772ffc7f530c1788c07f26c372416f.jpg

3.jpg.0c435aac2bdb9866fd4fe0994a620fbd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, tyhle jsou taky zajímavé. Sleduju je už delší dobu. Fotbalovou verzi taky. Pěkné.
Na těchto konkrétních se mi líbí jejich minimalistický vzhled cifru i těla. I tvar dýnka obdobný jako třeba právě na mnou výše zmiňovaných diginách A827.
Až bude chvíle, nafotím jednu asi nejvíc nablýskanou (a trochu pouťovou) verzi, co jsem viděl a mám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko/Alba/Pulsar N944-6A20 připravené v roce 1994 pro módní obchod „starýho Spaldinga a jeho bráchů z čísla 520 na pátý aveňjů v Ňjůjorku“.
Dost kýčovité a pouťově nablýskané.

Také jako Alba a Pulsar v různých pouzdrech a designech. Dokonce i v masivním a obřím titanovém modelu Alba Hyper-Tech.

Přepínání funkcí zobrazených ve spodním okénku otočnou korunkou.
Čas, timer, stopky, budík atd. Datumovka po obvodu ukázaná další ručkou. Tak pro lupu.

Tělo nerez ocel, luneta obecná slitina s povrchovou úpravou, šroubovací dýnko.
Třesky plesky blesky, ale ten modul je zajímavý až zábavný.
Už je mám pár měsíců, takže pro mě nejsou úplně nové, ale měl jsem je na ruce asi jednou nebo dvakrát.

 

 

Seiko Alba N944-6A20 Spalding Bros-1-lo.jpg

Seiko Alba N944-6A20 Spalding Bros-2-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2021 v 22:28, xbraj19 napsal:

@akai parádní varianta 8m, tyto jsem snad ještě neviděl.

..taky se mne libi a jsem za ne rad, -ke spatreni celkem jsou... -aktualne nebay... 

A klasika ...

8m26.png.fdfc101938c87c3b9e0f7c69e4436ecd.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...