Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

Tak jsem se postupem času a hodinkovými eskapádami taky dopracoval ke quartzu bez displeje.

 

...třeba to bude přestupný článek mezi spoustou digi a mými prvními seriózními mechanikami, nechám se překvapit :-)

 

Tak přesně touhle cestou jsem se ubíral taky a dneska už nosím na ruce jen mechaniky. Na digi a quartz jsem sice nezanevřel, ale mám je už jen na koukání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové quartzky..

Stejné, ale v jiné barvě jsem kupoval klukovi. Solar (výměna baterky je opruz), budíky, stopky, docela dobrá lumi, WR 100M - to bylo dobré. Ale mají plastové sklíčko a hlavně - klukovi jsem pořád musel spravovat řemínek. A dále - asi po menších nárazech se mu rozhazoval digi a ana čas. Sice jdou resetovat, ale stejně. Nejsou špatné pro usedlejšího jedince, dodnes jsou doma jako náhradní. Ale koupil jsem mu nakonec http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000AR7S3A/ref=pe_30391_49077571_em_slvf_tm

mají minerál a jsou opravdu dobře udělané a odolné. A pro sebe jsem si koupil http://www.amazon.com/Casio-PRG-270-1-Protrek-Multifunction-Digital/dp/B00ENCRBO4?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Opět solar, ty funkce se mi hodí a hodně používám "budíky" během dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak používám http://www.amazon.co.uk/Citizen-Eco-Drive-Watch-Cb0030-56E-Controlled/dp/B005UCNEV0?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Velmi přehledné, čas odečtu i za šera, lumi je po 4 letech excelentní - vydrží celou noc. Čas se synchronizuje automaticky, jsou odolné, bezúdržbové, jen je nosím a o nic se nestarám. Letní čas si přenastavují samy. Safírové sklíčko je naprosto čisté. Jen jsem lehce přecenil tvrdost titanu. Nosil jsem je i při různých pracech v dílně. A tak mají pár škrábanečků. Ale nyní na práce nosím Casia. 
Osobně nevidím důvod kupovat mechaniky. Člověk aby dával pořád pozor, přesnost nikdy nemohou mít jako radio controlled (s quartz) a stejně musí čas od času na promazání. To prostě u quartz nehrozí. Koupil jsem si i pár starších na ebay (z počátku 90. let) a i tyto jdou bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče mechaniky, tak máš můj plný souhlas. Tebou popsané důvody jsou přesně ty, proč u mne zatím žádné mechaniky nevydrží a proč po nich zatím na trvalo netoužím. Prostě jsem do toho stadia ještě nedospel...;-). Ale ok, každý z nás magorů to může mít jinak. Máš také pravdu v tom, že ty AW S 800 jsou lehce salonni hodinky a kor ve srovnání s protreky nebo těmi klukovými Géčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče mechaniky, tak máš můj plný souhlas. Tebou popsané důvody jsou přesně ty, proč u mne zatím žádné mechaniky nevydrží a proč po nich zatím na trvalo netoužím. Prostě jsem do toho stadia ještě nedospel...;-). Ale ok, každý z nás magorů to může mít jinak. Máš také pravdu v tom, že ty AW S 800 jsou lehce salonni hodinky a kor ve srovnání s protreky nebo těmi klukovými Géčky...

Magory s mechanikami vcelku chápu. Samy o sobě jsou mechaniky fascinující. Ale stejně bych musel mít v záloze nějaké quartzky. Kluk je extrém, pokud jde o náročnost na odolnost. Tyto http://www.amazon.co.uk/Casio-AQ-S810W-1AVEF-Quartz-Watch-Analogue/dp/B007421HEK?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 jsou odolnější, ale když jsem sháněl pro kluka hodinky, ještě nebyly na trhu. A pak jsem raději neriskoval a šel do G shock. Jiné hodinky u něho už by byly na sračky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko SQ 5H23, koupeno loni na autoburze, za 50, později lázně Tondako, čištění, nové sklo, nová baterie. Nový řemínek, design dle původního. Dnes se venčí jen když se mi chce. Není to sice all stainless steel nebo gold , aleJapan za 50, no a  nekup to....

**

post-18915-0-11428300-1459869614_thumb.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se dnes pochlubil s novými a na dlouhou dobu posledními quartzkami. Došly mě do pěti dnů po objednání, což je super. Dlouho jsem nosil Traserky a tak už to chtělo změnu. Vzhledem k mým koníčkům a zaměstnání nepřichází mechanický strojek v úvahu. Parametry jsem měl dané na pevno. Velikost do 40 průměru, vodotěsnost minimálně 10 atm, a tritium jako osvit. Dále jednoduchý a čitelný ciferník. Traser toto vše z větší části plnil, ale ta velikost byla mimo toleranci. Volil jsem tedy z nabídky firmy GWS a volba padla na model GWS G10 Pro Diver s WR 200 m safírem a nerez pouzdrem. Navíc jsou šroubované stěžejky. Po prvních pár hodinách nošení jsou pocity víc než nejlepší. Vůbec o nich nevím, zatím nepřekáží, akorát se na ně nemůžu vynadívat. Jsou to tyto

post-15236-0-06802000-1460476274_thumb.jpg

post-15236-0-71678200-1460476286_thumb.jpg

post-15236-0-26341200-1460476414_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamená to skutečně frekvenci krystalu, zvýšenou přesnost a plynulejší pohyb vteřinovky, více heslo Precisionist. Moje chodí mezi změnami času cca +3-4 sec

Že Bulova (založená Čechem, nyní vlastněná Citizen) umí plynulou vteřinovku, vím. Accutrony, nepletu-li se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...