Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Dnes poprvé na ruce nedávno dorazivší Casio OVW-110 Overland, modul 4315, modelový rok 2005.
Celonerezové, zezadu plechové víčko na 4 šroubky. Solár a rádio pouze pro japonské frekvence. Voděodolnost 10 ATM.
Nevypadají, ale mají průměr těla v nejširší části jen 41,6 mm a výšku 12 mm. Na komáří ruce sedí moc příjemně.
Mile překvapily velmi dobrým stavem a zatím i přesností. Zřejmě jedou na původní aku baterii. Zatím jsem je ani neotevřel.
Na to, že jim je nějakých 16 let, nevypadají zle.

Ještě tu mám už delší dobu jejich bohatší bráchy – celotitanové Overlandy OVW-100TDJ, které mají navíc budík, 2x LED osvětlení a řekl bych i trochu luxusnější provedení indexů na cifru. Ale ty už delší dobu servisuju, tak někdy příště.

Casio-OVW-110-u-1-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

@prokomna to, že píšeš, že byly za pár peněz, oceňuji přesně lícující vteřinovku (což někdy nemají ani násobně dražší quartzy) a na první pohled slušné zpracování. Mohu se optat, kolik cca stály?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta vteřinovka má toleranci tak +- 0,1-0,2 dílku,jak v kterým místě,ale to je pořád slušný.Zpracování je fakt pěkný,navíc bezpečnostní spona a rychloupínání stěžejek.Akorát luneta není otočná.Sice měření nepoužívám,ale líbila by se mi tak víc.

Ta cena je taky zajímavá,od 1890kč po 3890kč.Koupil jsem samozřejmě za tu nejnižší.Reklamu tu nechci dělat,ale snadno se vygooglí,je to model Fossil FS5657

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2021 v 16:00, prokom napsal:

Ta vteřinovka má toleranci tak +- 0,1-0,2 dílku,jak v kterým místě,ale to je pořád slušný.Zpracování je fakt pěkný,navíc bezpečnostní spona a rychloupínání stěžejek.Akorát luneta není otočná.Sice měření nepoužívám,ale líbila by se mi tak víc.

Ta cena je taky zajímavá,od 1890kč po 3890kč.Koupil jsem samozřejmě za tu nejnižší.Reklamu tu nechci dělat,ale snadno se vygooglí,je to model Fossil FS5657

jojo, ty jsem objednal, dostal, opatrně rozbalil, zjistil že luneta je přivařená ;o) a to jsem neskousl. Myslel jsem, že bude otočná, když se to prodává skoro za 4 litry (to je úplně na vraždu) a má tam jakýsi lumibod - k čemu je na pevné lunetě OMG
Jinak tvar pouzdra hezký,  na fotkách mne zaujaly a sám jsem už docela fosil, tak mne to lákalo zkusit, špekuloval jsem mezi pepsi, zlatozelenou, nakonec vyhrál cifr přecházející z modré do černé. Na fotkách i s pěkně provedeným tahem  to vypadalo fakt nadějně. Bohužel, ta luneta rozhodla. Což je "absurdné," v životě jsem otočnou lunetu nepotřeboval, ale pevná luneta vylisovaná na pouzdře mi připadá jako mírnější varianta "ozdobných ciferníků" natištěnýcn i s ručičkama u laciných fashion kousků.
No nic, poslal jsem to zpátky do timestore, však to bylo netknuté a zafoliované. A objednal si u nich za podobné peníze  Casio s countdown lunetou - to už jsem si na youtube ověřil. Jinde je měli dokonce levnější, ale nechtěl jsem být svině a zneužívat možnost vrácení, abych si pohrál s hodinkama a poslal zpátky, nebudu si špinit karmu (ještě víc) tak ať na mně aspoň něco vydělají

 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Datel napsal:

jojo, ty jsem objednal, dostal, opatrně rozbalil, zjistil že luneta je přivařená ;o) a to jsem neskousl. Myslel jsem, že bude otočná, když se to prodává skoro za 4 litry (to je úplně na vraždu) a má tam jakýsi lumibod - k čemu je na pevné lunetě OMG
Jinak tvar pouzdra hezký,  na fotkách mne zaujaly a sám jsem už docela fosil, tak mne to lákalo zkusit, špekuloval jsem mezi pepsi, zlatozelenou, nakonec vyhrál cifr přecházející z modré do černé. Na fotkách i s pěkně provedeným tahem  to vypadalo fakt nadějně. Bohužel, ta luneta rozhodla. Což je "absurdné," v životě jsem otočnou lunetu nepotřeboval, ale pevná luneta vylisovaná na pouzdře mi připadá jako mírnější varianta "ozdobných ciferníků" natištěnýcn i s ručičkama u laciných fashion kousků.
No nic, poslal jsem to zpátky do timestore, však to bylo netknuté a zafoliované. A objednal si u nich za podobné peníze  Casio s countdown lunetou - to už jsem si na youtube ověřil. Jinde je měli dokonce levnější, ale nechtěl jsem být svině a zneužívat možnost vrácení, abych si pohrál s hodinkama a poslal zpátky, nebudu si špinit karmu (ještě víc) tak ať na mně aspoň něco vydělají

 


 

Není tam žádný lumibod,prostě hladký "potisk" se zvýrazněním dvanáctky.Ale jak jsem psal,taky bych radši tu lunetu otočnou.Jinak teda za těch 10 dní hodily akorát +1s 

Ty Casia,nejsou to casio efv-130d?Na ty teď furt koukám,hlavně v modrým a už bych zas kupoval sakra 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, prokom napsal:

Není tam žádný lumibod,prostě hladký "potisk" se zvýrazněním dvanáctky.Ale jak jsem psal,taky bych radši tu lunetu otočnou.Jinak teda za těch 10 dní hodily akorát +1s 

Ty Casia,nejsou to casio efv-130d?Na ty teď furt koukám,hlavně v modrým a už bych zas kupoval sakra 🤣

tytok Edifice EFV-120DB-1AVUEFcasiocountdown.jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, prokom napsal:

Není tam žádný lumibod,prostě hladký "potisk" se zvýrazněním dvanáctky.Ale jak jsem psal,taky bych radši tu lunetu otočnou.Jinak teda za těch 10 dní hodily akorát +1s 

Ty Casia,nejsou to casio efv-130d?Na ty teď furt koukám,hlavně v modrým a už bych zas kupoval sakra 🤣

A to zas gratuluju, to je největší nervák až přijdou nové kvarcky - jak pošlapou. Nezpožďovat a když předbíhat, tak ne moc! a tobě to vyšlo parádně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Datel napsal:

A to zas gratuluju, to je největší nervák až přijdou nové kvarcky - jak pošlapou. Nezpožďovat a když předbíhat, tak ne moc! a tobě to vyšlo parádně

Bude tam asi nějaká Miyota,píšou Japan Movt a musím říct,že ty jdou vždycky ve slušných tolerancích,aspoň teda co jsem měl.I když tady je to fakt extrémně přesný.Tak dej pak třeba vědět,jak šlapou ty tvoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...