Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

na 100% nesedí ani u Ety, asi nejlíp zatím lícují mé nové Citizeny, ale i tak je to asi na 90%.
Jj, miyoty celkové s tím mívají nejmíň problémů, i když jak píšeš, také ne 100%
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 17. 9. 2021 v 14:55, Frostie napsal:
V 17. 9. 2021 v 14:03, tombas napsal:
na 100% nesedí ani u Ety, asi nejlíp zatím lícují mé nové Citizeny, ale i tak je to asi na 90%.

Jj, miyoty celkové s tím mívají nejmíň problémů, i když jak píšeš, také ne 100%

....Už sem se s tím srovnal....😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 27. 6. 2021 v 17:42, Radik napsal:

Jednou to přijít muselo :)

DSCN6176.JPG.1b0319b2e2d840effd445046e7bef96e.JPG

Tyhle jsou super. Rozhoduju se mezi temahle a BN0150. Paradoxne jsem vic nakloneny k 0150, prestoze se mi tyhle libi vic. 🙂 Je to slozite... tyhle jsou modre maji mene vyrazne rucky (nejak si to oduvodnit musim). Ale fakt me tahle ziva fotka zase malinko nahlodala... dik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, little_w napsal:

Tyhle jsou super. Rozhoduju se mezi temahle a BN0150. Paradoxne jsem vic nakloneny k 0150, prestoze se mi tyhle libi vic. 🙂 Je to slozite... tyhle jsou modre maji mene vyrazne rucky (nejak si to oduvodnit musim). Ale fakt me tahle ziva fotka zase malinko nahlodala... dik. 

Já jsem chtěl tehdy BN0151, ale u Helveti tenkrát nebyly, jinde zase nebyly na tahu, což byla moje podmínka, tak jsem skončil nakonec u těchdle. Ale taky se mi líbí o fous víc i kvůli ručkám. A Timestore je má v modrý. Klidně bych je bral :)

https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster/Citizen-Promaster-Eco-Drive-Marine?gclid=Cj0KCQjwiNSLBhCPARIsAKNS4_cT8c-cimgeA7son2zZqfxS9F9Ab6UH9XNZCMIukTzRAHyk83_kofUaAnKwEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Moje nedávno nové "spací" hodinky. 

Casio ARG-110 z řady Argent. Modul 3713, což je ale vlastně Miyota EM11. Rok asi 2010.
Solární nabíjení, ocelová nerez konstrukce včetně masivního náramku s překlápěcí sponou, šroubovací dýnko, voděodolnost 10 Atm.
Koupil jsem je za 1 Jen a tedy spíš za cenu dopravy a poplatků. I tak to bylo celkově za jednotky stovek českých kaček.
Ten nákup byl projevem mé rozmařilosti a rozežranosti. Prostě jsem je tam za ten šesták nemohl nechat. Ne že by to byl nějaký na první pohled atraktivní model. Spíš takový designový archaismus a retro styl.
Řada Argent je neurčitá sérka modelů, jejichž pojítkem je zřejmě převážně stříbrné provedení (proto asi název Argent). A taky levné malé moduly uvnitř většího pouzdra (zde je šířka těla bez korunky cca 38 mm). Kupodivu i z konkurenční stáje Citizenu.

Casio-ARG-110-1-lo.jpg.ca3f0954ee5775cb9884916e87bf09ce.jpg

A byl jsem překvapený, když dorazily.
Už na fotkách měly krásně čitelný ciferník a říkal jsem si, že když mi to připomíná staré budíky, udělám z nich hodinky na noc. Sice nemají žádné osvětlení, ale lumi vrstva kupodivu ještě chvíli funguje a na takto přehledném cifru se člověk zorientuje i skoro ve tmě. Navíc jsou v téměř NOS stavu.

Ještě více mě překvapila jejich příjemná nositelnost. Celé tělo je zaoblené včetně vypouklého minerálního skla. Tvoří tak vlastně jakousi nízkou čočku. I náramek, přestože je masivní, nikoliv z plechů, je tenký. Celkově tak hodinky na mou útlou ruku krásně sedí. Na noc ideál.
Docela m šokovala přesnost chodu. Za 4 měsíce, co je mám, daly 6 sekund do plusu. A to je uvnitř strojek, který se zřejmě dával i do nějakých malých dámských modelů a rozhodně nebyl drahý.
Šlapou stále na zřejmě původní aku MT621.

Popravdě jsem si je dnes ráno zapomněl z ruky sundat a jak tak na ně koukám, dochází mi, že jsou důkazem skutečnosti, že i za malý, takřka nicotný peníz, lze pořídit funkční hodinky solidní konstrukce z nerezu, se solárem, překvapivou přesností a pro mě výbornou nositelností. A proto je sem hodím, původně jsem to ani neměl v úmyslu.

Casio-ARG-110-2-lo.jpg.4b68e4eb7312b5a656e7a7d9ac68652c.jpg

Zvažoval jsem, že bych je mohl dát i na kožený řemen a ještě víc podpořit jejich "vintage" vzhled. Ale ten origo nerezový náramek je tak příjemný, že je na něm už asi nechám. 

Miyota_EM11-web.jpg.9d4ce00ff69eb3a5a415a12fc0e7b0f8.jpg

Foto modulu uloupené z webu.

Upraveno uživatelem jendazhor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak hlasim, ze jsem si koupil ty BN0150. Jelikoz jsem tak trochu prukopnik slepych ulicek, a vzdycky se zakousnu do nejakeho napadu, ktery mi zrovna proletne hlavou, tak jsem si umanul, ze nejak poresim gumovy pasek s tvarovanymi koncovkami. Mam proste obdobi, kdy mi mezera mezi pouzdrem a paskem vadi. Nikde jsem nenasel zadny relevantni odkaz nebo informaci, takze holt naslepo a po hlave. A svete div se, hned prvni objednany pasek pasoval naprosto dokonale. 

Na jedne te fotce to trochu vypada, ze tam je mezera, ale neni, ani pul milimetru. Je tam stin, protoze pouzdro je pochopitelne vyssi nez tloustka pasku. Mne se to tahle libi, a je to pohodlne. Tenhle pasek je tvarovany tak, ze hned od pouzdra se zacina tvarovat kolem zapesti. Vazne dobry.

IMG_20211108_160535-01.thumb.jpeg.f0e53ef917b62120582ff606daa5c91e.jpeg

IMG_20211108_162136-01.thumb.jpeg.53d59d9cc3af231b54f54b824d3fc901.jpeg

IMG_20211113_101319-01.thumb.jpeg.1bee8f1766f96e2b4a144864ae8e5c10.jpeg

Tak kdyby nad tim nekdo uvazoval, jde to 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 16. 11. 2021 v 15:36, little_w napsal:

Tak hlasim, ze jsem si koupil ty BN0150. Jelikoz jsem tak trochu prukopnik slepych ulicek, a vzdycky se zakousnu do nejakeho napadu, ktery mi zrovna proletne hlavou, tak jsem si umanul, ze nejak poresim gumovy pasek s tvarovanymi koncovkami. Mam proste obdobi, kdy mi mezera mezi pouzdrem a paskem vadi. Nikde jsem nenasel zadny relevantni odkaz nebo informaci, takze holt naslepo a po hlave. A svete div se, hned prvni objednany pasek pasoval naprosto dokonale. 

Na jedne te fotce to trochu vypada, ze tam je mezera, ale neni, ani pul milimetru. Je tam stin, protoze pouzdro je pochopitelne vyssi nez tloustka pasku. Mne se to tahle libi, a je to pohodlne. Tenhle pasek je tvarovany tak, ze hned od pouzdra se zacina tvarovat kolem zapesti. Vazne dobry.

IMG_20211108_160535-01.thumb.jpeg.f0e53ef917b62120582ff606daa5c91e.jpeg

IMG_20211108_162136-01.thumb.jpeg.53d59d9cc3af231b54f54b824d3fc901.jpeg

IMG_20211113_101319-01.thumb.jpeg.1bee8f1766f96e2b4a144864ae8e5c10.jpeg

Tak kdyby nad tim nekdo uvazoval, jde to 🙂

super to je! Já tyhle Citizeny taky chtěl teď brát a ta vlnitá guma mě strašně srala :( toto je krása..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jaká je šance, že se běžné quartzky - Casio, po odložení v šuplíku /cca 7 let/ s vyndanou baterií rozběhnou po vložení zcela nové?

Případně též Prim Q. /Redukce šuplíku./ Díky. :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jaká je šance, že se běžné quartzky - Casio, po odložení v šuplíku /cca 7 let/ s vyndanou baterií rozběhnou po vložení zcela nové?
Případně též Prim Q. /Redukce šuplíku./ Díky. :notworthy:
Nevidím v tom zásadní problém, tuhle jsem rozběhl oblekovky Casio po 15 letech absence a vše ok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasná, to já tedy také doufám, jen že jsem tuhle pokoušel tuto operaci vnutit dámským toho jména a tam se ukázalo, že  Caliber failed. 😪

Tak jo, ještě jsem to mohl dát spíše do vlákna Casio, ale co už. Jde se na to. 

 

Upraveno uživatelem eloga
ed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...