Jump to content

Pochlubte se novými quartz přírustky...

Recommended Posts

Takže digiquartzy sem můžou ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jestli myslíš výše uvedené ana-digi, tak ano

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

JJ souhlasím, moc pěkné...

kastle je stejná - je to jejich fejk

Taky mám jedny SWATCH, moc je nenosim, ale pořád se mi líbí. Co vy na ně? Moje první fotky hodinek v životě, tak snad to není zas tak marný.

Takže digiquartzy sem můžou ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asi takhle: Jako quartzové hodinky se označují VŠECHNY hodinky, jejichž strojek je řízen kmitajícím křemenným krystalem. Jsou "na baterku". Jestli jsou digitální (číslicové) nebo analogové (ručičkové) nehraje roli.

Já bych sem taky umístil svůj názor...

Podle mě je to část fóra určená pro ručičkové hodinky poháněné elektickou energii a usměrňované křemíkovým oscilátorem. Ale nedával bych to jako dogma. Patří sem podle mě i hodinky ladičkové, nebo poháněné kombinací elektrické a mechanické energie jako třeba autoquartz. Nebo třeba ana digi hodinky. Ale matně si vzpomínám, že takové vlákno máme i v digi sekci.

• 2 months later...

Zodiac ZMX - baterka led osvětlení je 2032, a pod ní ve spleti labyrintů a jiných překážek se schovává 395.ka, která žene mega quartz stroj s nápisem Zodiac. Nevím kam to posilají na výměnu, ale trvá to měsíc, než se to vrátí zpět a chcou zálohu 1500,- tak jsem to udělal sám a za hodinku a 100 kaček za baterky se opět rozběhly........

post-41804-0-25545100-1566946941_thumb.jpg

post-41804-0-33355700-1566946953_thumb.jpg

post-41804-0-39246600-1566946969_thumb.jpg

post-41804-0-22527100-1566946987_thumb.jpg

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Úplně jsem na ně zapoměl. Po půl roce udělaly + 5 sec. Musím se podívat dovnitř co tam tepe za srdíčko.

post-41804-0-49483200-1570483962_thumb.jpg

post-41804-0-61684800-1570483975_thumb.jpg

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Úplně jsem na ně zapoměl. Po půl roce udělaly + 5 sec. Musím se podívat dovnitř co tam tepe za srdíčko.

Možná je tam 0S 20. Měl jsem ji v několika kouscích a vždy se jednalo o spolehlivý a přesný stroj.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ratio ll freediver profesional. Za 69 euro pěkné hodinky, tiká tam snad něco od Seika. Vteřinovka skáče po indexech. Šroubovací korunka, nerez pouzdro, safír, bez korunky 43 mm průměr. Gumový řemínek je strašně dlouhý a tuhý, vyměnil jsem ho za hadr. Krásná lumi, která vydrží celou noc. Koupil jsem je ze zvědavosti a jsem překvapen poměrně kvalitním zpracováním.

post-61612-0-08196400-1578582184_thumb.jpg

post-61612-0-11968700-1578582220_thumb.jpeg

Ratio ll freediver profesional. Za 69 euro pěkné hodinky, tiká tam snad něco od Seika. Vteřinovka skáče po indexech. Šroubovací korunka, nerez pouzdro, safír, bez korunky 43 mm průměr. Gumový řemínek je strašně dlouhý a tuhý, vyměnil jsem ho za hadr. Krásná lumi, která vydrží celou noc. Koupil jsem je ze zvědavosti a jsem překvapen poměrně kvalitním zpracováním.

díky za info!

já se shodou okolností o svátcích koukal na ty s day date na tahu a vážně uvažuju, že je vyzkouším. nic jsem se o nich nedočetl, jen na ofiko stránkách..

no..je to taková všehochuť - cifr seiko, luneta citizen.. nicméně takhle z fotek se mi překvapivě docela líběj.

strojek je obyč nejlevněší seiko, proč ne, ale zase safír...no a jestli ta lumi je ok, tak celkově ok. jako nedělám si iluze, ale za ty prachy...

kdybys měl jěště nějaký další postřehy, tak sem s nimi. dík

• 2 weeks later...