Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Jelikož jsem delší dobu vybíral NĚCO s bílým cifrem, pouzdro do 40 mm, na řemenu styl spíše oblekovky, tak jsem při návštěvě Šestky (a jak tu jeden kolega psal - maj tam slevy) neodolal a udělal si malou radost. Trochu jsem váhal u římských číslic místo indexů, které mám na cifru nejraději a hodinky s římskými číslicemi jsem snad měl kdysi pouze jedny, jsem si tyhle nakonec vzal. Už mám jedny Atlantic s černým cifrem na kovovém tahu a při zkoušce dát je na řemen jsem zjistil, že to zkrátka nejde - dlouhé nožky směrem dolů - vypadalo to blbě a tak jsem zvolil tuhle variantu. Vteřinovka putuje vesměs přesně po minutových indexech, sklíčko safír, uvnitř Ronda R715 a mají docela zajímavě provedený ciferník. 

 

post-5787-0-10280100-1420382839_thumb.jpg

 

post-5787-0-59300900-1420383025_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevypadaji vubec zle, pripadaji mi relativne univerzalni. Mohu se optat na cenovku?

 

Původní cena 4990,- Kč,  sleva 33%,  takže 3343,- Kč. Nedávno jsem tyto Seabase v sekci poraďte s koupí doporučoval, ale v jiné verzi, asi s indexy na cifru. Mě se tyhle po nasazení na ruku líbily víc, protože mají i vyšší pouzdro, nemusím vyložené "placky" :)

 

Vypadá to jak Le Locle včetně toho nápisu dole:).

 

Ano, jsou si dost podobné až na ty ručky, v momentu koupě mi to nenapadlo, až doma, když jsem si pro svůj vnitřní klid dal do vyhledávače hodinky s římskými číslicemi, tak jsem to zjistil, no ale co už....

 

Třeba je to nějaká levnější odnož Tissotu.

 

Atlantic není špatná značka, má svou tradici a některé modely jsou dost povedené. Jak jsem psal, mám již Atlantic Seahunter, pří průměru pouzdra 40 mm váží na tahu 136 g, safír sklo, šroubovací korunka, zadní víčko na závit, uvnitř quartz ETA - hodinky jsem z ruky prakticky nesundaval, takže práce na chatě, zahradě atd. a na to, že je mám od r.2010, vypadají pořád velmi dobře.

 

post-5787-0-47523200-1420483584_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale byl to boj. Věděl jsem, že chci tyhle kvůli rádiu, soláru a safírovému sklu. A pan hodinář mi vedle položil Certina DS podium v té řadě Precidrive, taky nádherný hodinky. No... strávil jsem nad nimi asi hodinu, zkoušel, porovnával, vybíral... ale tyhle jsou prostě dávná láska a ta nerezaví. Navíc u těchto stejně jako u modelu co jsem měl před časem mě vždycky dostane zdánlivá maličko, a to precizní lícování ručiček na indexy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasný. Když je miluješ, není co řešit. Já nosil ProMastery 2 roky a dodnes na ně vzpomínám jako na jedny z nejoblíbenějších. Vybrals dobře. Tyhle hodinky jsou vděčné a nikdy tě ve štychu nenechají. Ať z nich máš dlouho radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnavals neporovnatelne a vybrals nastesti dobre. V podstate ani nevim, ktery ze Svycaru by ti byl schopen byt jen solar, nacozpak s radiem. Safir by samozrejme problem nebyl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnavals neporovnatelne a vybrals nastesti dobre. V podstate ani nevim, ktery ze Svycaru by ti byl schopen byt jen solar, nacozpak s radiem. Safir by samozrejme problem nebyl...

Pokud si vybavuju, tak jedině překrásné Tissot (ale bez rádia, švýcarské rádiovky neznám žádné), jinak ze švýcarských opravdu asi nic.

edit: foto odsud

post-3210-0-05972900-1421170453_thumb.jpg

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

LENZERS Archer - Limited Edition (no. 199/250), 47 mm

Holandský hodinář, pohodový a cenově dostupný quartz jednoručky...  :)

post-10633-0-69710500-1421914163_thumb.jpg

Upraveno uživatelem spinach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ručka lícuje k 5ti min dílkům tak, že je nepřekrývá, tzn. velmi pohodlné odečítání, chod mi přijde plynulý..

osazený strojek Citizen Miyota 6S21.. "skutečnou" přesnost odečtu bych odhadoval s rezervou tak 1-2 minuty..  :)

Upraveno uživatelem spinach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se jednoručky líbí, je to taková zajímavá změna, ale mít je nemůžu - mám "úchylku" na přesný čas, takže buď musím mít hodinky řízený rádiem, nebo aspoň možnost je na vteřinu přesně srovnat. Což třeba z mého výběru vylučuje automaty, který nemají hacking. A odečítat čas +/- 2 minuty, to bych nepřenesl přes srdce. :-)))

 

Tím lícováním jsem spíš myslel, jestli když je třeba přesně za 5 minut 8, tak ručička ukazuje přesně na ten dílek - není mírně posunutá před nebo za, jak to běžně někdy bývá u quartz vteřinovek. Tohle mě právě taky u levných quartz vytáčí. Kdysi jsem si koupil švýcary s ISA strojkem a tam byla ta nepřesnost tak znát, že jsem je dal téměř nové pryč. Teď mám Citizeny a tam je lícování perfektní (a mám vyzkoušeno, že to není jen štěstím na kus, měl jsem jich už vícero), tak myslím, že to u těch Tvých taky bude sedět. 

 

Každopádně ty jednoručky jsou moc pěkný, vypadají jako takové ty retro měřáky (něco jako manometr na ponorce :-) ), což se mě vždycky líbilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jednorucky nejsou uplne muj salek kavy. Furt bych mel pocit, ze jsem z hodinek neco ztratil a rozbilo se to. Pro mne je absolutni akceptovatelne minimum trirucky s datumovkou, pripadne ana-digi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, kluci, jednoručky mají své kouzlo. Dokonce se mi stává, když se někde sejdeme v pár lidech, že určím pomocí nich čas nejpřesněji, protože některým lidem je jedno, zda jim hodinky utíkají 5 minut na kteroukoliv stranu. Dokonce ve Strakonicích na hradě byl letošní Silvestr vyhlášen na základě "přesného" času mých jednoruček :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...