Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

Tím lícováním jsem spíš myslel, jestli když je třeba přesně za 5 minut 8, tak ručička ukazuje přesně na ten dílek - není mírně posunutá před nebo za...

 

Já bych řekl, že pokud je ručka mírně posunutá před nebo za dílek, tak není přesně za 5 minut 8, ne? Je to plynule se posunující minutovka, ne skákající sekundovka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U quartzek to asi nebude plynulý posun, ne? U mechanik je to jasný, ale quartz leze po skocích přece?

 

Ale pravda, že asi ten krok nebude po celém dílku - jen mě to zajímá, jak je to právě u strojku, kde není plynulý pohyb ručičky.

Upraveno uživatelem Bushman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U quartzek to asi nebude plynulý posun, ne? U mechanik je to jasný, ale quartz leze po skocích přece?

 

Ale pravda, že asi ten krok nebude po celém dílku - jen mě to zajímá, jak je to právě u strojku, kde není plynulý pohyb ručičky.

Tak ono ani u klasickćh mechanik to není plynulý chod, ale ty krůčky jsou tak malinké, že to tak vypadá. Minutovka u drtivé většiny kvarzek neskáče po minutách jako u nádražních hodin, ale posunuje se, pro oko, plynule, jako mechaniky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anadigi od Casia zase poskakují po 20 sec.

Vetsina ano, ale dostal se mi do ruky kus z rady Lineage Solar r/c a tam je krok 10 sec. Model LCW-M 200, modul 4701. Myslim, ze se to nebude tykat jen tohoto modulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od 6.1. mám svou první zkušenost s "lepšími" hodinkami. V mém případě to jsou CERTINA DS Sport Precidrive a zatím jsem mile potěšn přesností strojku. Je v nich ETA G10.2012 a od okamžiku seřízení jdou na vteřinu přesně. No uvidíme jak dlouho jim to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té půlnoci u jednoruček: U quartzek s vteřinovým krokem (speciality typu Bulova Accutron nevyjímaje) se pohyb minut i hodin odvozuje mechanicky od vteřinovky, takže minutová ručka se i při "hrubém" sekundovém kroku pohybuje s krokem 1/60 minuty (0,1?) a hodinová 1/3600 hodiny (0,1 úhlové minuty). Pokud baterkový strojek vteřinovku nepoužívá, může motorek tahat minutovkou i s delším intervalem (z toho co mám např. Longines La Grande Classique á 10 sekund, Tissot T-touch á 20 sekund) - ale i v tomhle případě by u hodinovky jednoruček šlo jen o nerušivě působící vzdálenost v řádu úhlových minut...  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té půlnoci u jednoruček: U quartzek s vteřinovým krokem (speciality typu Bulova Accutron nevyjímaje) se pohyb minut i hodin odvozuje mechanicky od vteřinovky, takže minutová ručka se i při "hrubém" sekundovém kroku pohybuje s krokem 1/60 minuty (0,1?) a hodinová 1/3600 hodiny (0,1 úhlové minuty). Pokud baterkový strojek vteřinovku nepoužívá, může motorek tahat minutovkou i s delším intervalem (z toho co mám např. Longines La Grande Classique á 10 sekund, Tissot T-touch á 20 sekund) - ale i v tomhle případě by u hodinovky jednoruček šlo jen o nerušivě působící vzdálenost v řádu úhlových minut...  :lol2:

Trochu zapomínáš na quartzky s více motory ;)  Ale jinak je to tak, jak píšeš :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se musim pochlubit svejma oblibenejma kvarckama. az ted sem si vsim, ze je tam logo omega ve sklicku..

 

Hodinky s plastovým sklíčkem měly často logo uprostřed. Kdysi jsem měl Rado Starliner 999 s kotvičkou uprostřed. Kdo by se s tím dnes škrábal do safíru.

 

post-28794-0-59982800-1377171095_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky s plastovým sklíčkem měly často logo uprostřed. Kdysi jsem měl Rado Starliner 999 s kotvičkou uprostřed. Kdo by se s tím dnes škrábal do safíru.

ta nejčastěji (na každých) Rolex :D

 

Jinak Sibiřane - parádní kus ve skvělém stavu, jestli Ti i datumka šlape tak, jak má (je hrozně jemná a náchylná na trable při nastavování), velká paráda. Ještě jsem je na Tobě nikdy neviděl. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...