Přejít na obsah

Pochlubte se novými quartz přírustky...


Doporučené příspěvky

Samozrejme, ze mi je jasne, ze ide o "homage". Spracovanie je vyborne, strojcek zial nie je Seiko, ale Miyota OS21. Nepodarilo sa mi najst nic ine v podobnom dizajne a prevedeni za rovnaku cenu. 

Zafir, vnutorny AR, WR100m, pekny cifernik a indexy, pouzitelny remen.. Mna prijemne potesili, dokonca viac ako chrono Certiny DS2 v limitovanej edicii, ktore stoja +-6x tolko. 

dik za inspiraci, objednam ty zluty, tvoje uz nejsou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, ze mi je jasne, ze ide o "homage". Spracovanie je vyborne, strojcek zial nie je Seiko, ale Miyota OS21. Nepodarilo sa mi najst nic ine v podobnom dizajne a prevedeni za rovnaku cenu. 

Zafir, vnutorny AR, WR100m, pekny cifernik a indexy, pouzitelny remen.. Mna prijemne potesili, dokonca viac ako chrono Certiny DS2 v limitovanej edicii, ktore stoja +-6x tolko. 

U tych Certin je to trosku o inom stroji, je tak COSC termokompenzacny kaliber.

 

Inak teraz na stranke pisu, ze uz tam davaju meca-quartz SEIKO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdárek všem,

 

dovolím si sem taky přidat můj přírůstek, pro většinu tady asi spotřebka/low-end, ale pro mě akorát. Chtěl jsem hodinky v první řadě praktický, spolehlivý, na každodenní nošení a aby se mi líbily. Jsou to moje první "drahý" hodinky a volba padla na Seiko SNDD95P2.

 

Co rozhodlo:

- rozhodně Quartz, nejsem nadšenec, nýbrž praktik, co se nechce starat o seřizování a přesto mít pořád relativně přesnej čas

 

- podobná barevná kombinace s mýma předchozíma hodinkama

 

- syntetickej řemínek (měl jsem jednou hodinky s kovovým tahem, ale prostě ten pocit, že se mi pořád hýbou na zápěstí nebyl můj šálek kávy, potřebuju mít pevně na ruce a kůži nechci)

 

- 12h chronograf (kalibr 7T92 - konečně nemusím lovit pořád mobil z kapsy nebo skříně v práci)

 

- otočná luneta (osobně by se mi víc hodila "odpočítavací", myšleno indexy v obráceném směru, ale to je detail, účel plní stejnej. Na počítání piv jsem ji zatím netestoval :) )

 

- dle popisů různě na netu dobrá lumi (moje první "svítivky") a teď už i podle vlastní zkušenosti fakt super

 

- ve značkách se vyznám asi jako běžnej člověk nepoznamenanej tímhle fórem, takže výběr byl spíš i ze sympatie k Japonským technologiím a navíc Seiko se mi zdá i v nížších třídách/spotřebkách jako dobrá volba, ikdyž by mi nejspíš stačili i nějaký lepší Casio

 

Co bych chtěl:

- perpetual calendar, ovšem v mojí cenový hranici nesmysl :)

- jak už jsem psal výše, odpočítávací lunetu, ale to je spíš jen o pohodlnosti, takhle při nastavování alespoň na něco zapojím na chvíli mozek :)

 

Zatím naprostá spokojenost

post-38842-0-91744000-1427724316_thumb.jpg

post-38842-0-31013600-1427724345_thumb.jpg

post-38842-0-97663200-1427724371_thumb.jpg

post-38842-0-16267800-1427724393_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají fortelně. Jistě dost vydrží. Prostě hodinka na každý den.

To byl přesně účel pořízení, každý den na ruce za všech okolností. Zatím se foetelně tváří i ve skutečnosti, tak doufám, že nezklamou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem zkusmo v bazáči tyhle vintage seiko quartz, popravdě hlavně kvůli tomu zajímavému sklíčku (btw, jsou pánské).

Bohužel ale po vložení baterie nejdou. Mají sice tendenci k tomu "quarzovému tiku", ale tím to končí. Minutovka a hodinovka se taky netočí.

 

post-22024-0-59312600-1428216357_thumb.jpg

 

post-22024-0-34672600-1428216369_thumb.jpg

 

 

 

Má cenu to nějak zkoušet opravovat?

BTW, věděl by někdo, jak se do toho vůbec leze?

 

post-22024-0-00357400-1428216378_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem zkusmo v bazáči tyhle vintage seiko quartz, popravdě hlavně kvůli tomu zajímavému sklíčku (btw, jsou pánské).

Bohužel ale po vložení baterie nejdou. Mají sice tendenci k tomu "quarzovému tiku", ale tím to končí. Minutovka a hodinovka se taky netočí.

 

attachicon.gifseiko1.jpg

 

attachicon.gifseiko2.jpg

 

 

 

Má cenu to nějak zkoušet opravovat?

BTW, věděl by někdo, jak se do toho vůbec leze?

 

attachicon.gifseiko3.jpg

 

Vzhledem k tomu, že prostor pro baterku má vlastní víčko, bude dýnko asi zaklapnuté pomocí lisu. Jeho otevírání a zavírání je v domácích podmínkách dost obtížné. Ale k hodináři bych je vzal. Alespoň ti řekne, jestli by se oprava vyplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pred časom som objavil tieto Quartz, i keď  osobne som skôr na automaty , týmto som neodolal, neuvádzam značku,len foto a dáta, no rád by som si prečítal vaše názory na uvedený model.

Mám ich už doma za veľmi prijateľnú cenu pre mňa .Na  otázky odpoviem SZ.

post-8398-0-67515000-1429202990_thumb.jpg

post-8398-0-81388200-1429202999_thumb.jpg

post-8398-0-16508600-1429203008_thumb.jpg

post-8398-0-85383400-1429203021_thumb.jpg

post-8398-0-81903200-1429203031_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...