Přejít na obsah

Casio Oceanus OCW-650TDE-2A


Doporučené příspěvky

Pořád jsem nevěděl, co mi doma ještě chybí, až jsem na to kápnul! Potřebuju hodinky na tahu, ideálně bezúdržbové, jak jsem si v poslední době zvykl z Protreků. Pár měsíců jsem brouzdal po internetu a koukal, co je kde a za kolik ke koupi a zjistil jsem, že to bude drahé. Nemýlil jsem se. Poté, co jsem už měl poměrně jasno mezi kandidáty, jsem se vypravil do Koscomu, že si tam jednotlivé hodinky prohlédnu a dám si nějaký čas na rozmyšlenou. Při hledání jednoho konrétního modelu jsem ve vitrínce najednou zahlédl modrou vlnku a zpozorněl jsem. Oceanusy jsem měl ve výběru, ale nečekal jsem, že na ně někde narazím, protože současné modely se v Evropě neprodávají. Muselo jít tedy o starší model, který se do Evropy ještě dovážel. Nechal jsem si je tedy vytáhnout z vitrínky a jal jsem se je porovnávat s vybranými modely od Citizenu. Citizen AS4030-59E jsou opravdu pěkné hodinky, ale cenovka na nich byla výrazně vyšší, než na Oceanusech. S poděkováním jsem tedy vrátil Citizeny do vitrínky. Bylo vybráno, mám své vysněné Oceanusy. Pěkný konec roku...

 

post-14543-0-38085000-1420032967_thumb.jpg

post-14543-0-87214700-1420032977_thumb.jpg

post-14543-0-48156300-1420032992_thumb.jpg

Upraveno uživatelem paia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem teraz z hlavy povedať rozdiel ceny Citizen Promaster vs. Oceanus, čo si mal vo výbere, no dovolím si zo skúseností povedať, že AS4030-59E je trochu iný level, ale rozumiem, ak už to bolo nad plánované financie. Vybral si s veľmi dobre, trochu mi tam "nehrá" natlačená dátumovka medzi indexami a ešte so zvýraznenou obrubou...ale to je len taký detail. Fajný model, budem rád, ak tu ešte pridáš ešte viac fotiek, modrý odtieň je výborný.

 

Edit: ešte dotaz - ako budem vedieť, že som v režime budíka, alebo druhého svetového času? U Citizen mi to je jasné, označí mi to ručička na spodnom subciferníku, ale tieto Oceanus som nikdy nemal. 

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: ešte dotaz - ako budem vedieť, že som v režime budíka, alebo druhého svetového času? U Citizen mi to je jasné, označí mi to ručička na spodnom subciferníku, ale tieto Oceanus som nikdy nemal. 

 

Teď z hlavy nevím, až budu doma, mrknu do manuálu, jak to je. Aktuálně mám na ruce Steiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 no dovolím si zo skúseností povedať, že AS4030-59E je trochu iný level, 

....

.....

........

ale tieto Oceanus som nikdy nemal

těžko pochopitelné Stano ;)

Každopádně to mám naopak, ty Citizeny jsou v řadě průměru od Citizenu a Oceanus je TOP od Casia (což je mimo jiné vidět i na tom, jak si pohráli s ručkama a kvalitním AR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď to tak čítam, tak to je fajný paradox :) Samozrejme, ručky, indexy sú efektné, veľmi pekné, dávajú modelu šmrnc, naopak prehľad svetových časov u tohto modelu Citizen chýba. Mne to však z užívateľského pohľadu, kedy u na ciferníku viem okamžite v akom móde som, príde prepracovanejšie. Je to aj vec zvyku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: ešte dotaz - ako budem vedieť, že som v režime budíka, alebo druhého svetového času? U Citizen mi to je jasné, označí mi to ručička na spodnom subciferníku, ale tieto Oceanus som nikdy nemal. 

 

Je to jednoduché, v klasickém režimu času běží vteřinová ručička na svém (prostředním/spodním) subdialu. Existují pouze 4 režimy hodinek kromě aktuálního času - světový čas, stopky, budík a příjem signálu, na hodinkách jsou pouze 4 tlačítka, takže každé tlačítko reprezentuje svůj režim.

 

Při přepnutí do režimu světového času se třetí ručička (která je v normální poloze na pozici 12/GMT) přesune na aktuálně zvolené domovské město (v mém případě PAR = Paříž), subdial vpravo se přenastaví na čas, který je ve zvoleném městě přepínáním se posunuje třetí ručička po jednotlivých městech a subdial zobrazuje čas v daném městě. Podmínkou pro správnou funkci je korektně nastavené domovské město (a správný, ideálně synchronizovaný, čas).

 

Při přepnutí do stopek se vteřinová ručička nastaví do polohy 12, třetí ručička se nastaví také do polohy 12. Po spuštění stopek se ručička na vteřinovém subdialu otáčí 1x za vteřinu, třetí ručička reprezentuje počet vteřin a na pravém subdialu se zobrazuje počet stopovaných hodin a minut.

 

Při přepnutí do režimu budíku je možné na pravém subdialu změnit čas budíku, přičemž třetí ručička informuje o tom, zda je zapnutý (nápis ON) či vypnutý (nápis OFF).

Upraveno uživatelem paia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...