Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Dnes jsem si říkal, že bych zkusil nafotit něco tématického. Něco hodinky a nějaké zátiší. Opucoval jsem boty, vytáhl řemen a dokladovku, nahodil hodinky na kůži a pustil se do práce. Nějak to ale nebylo ono. Řekl bych, že to bude kombinace špatného fotografa, nevhodného místa, blbého světla apod. Tak jsem aspoň v post processingu prohnal pár fotek filtrama. Výsledky přikládám.

Nejprve Seiko v černobílém obrázku jen s barevným cifrem:

post-5997-0-77416800-1434926813_thumb.jpeg

 

Dále vykreslená Certina:

post-5997-0-26549000-1434926805_thumb.jpeg

 

A nakonec koláž s Bambinama:

post-5997-0-76203700-1434926791_thumb.jpg

 

Dá se?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Fotky supr, zejm. barevná kombinace modrého cifru a čb okolí působí moc příjemně - osobně bych se nebál jít i do většího výřezu a seříznout to ještě 3:2 "na plocho", čímž by dostaly víc prostoru hodinky (tedy v neprospěch levé boty), ale samozřejmě záleží na vkusu každého soudruha ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pekne napsane a super fotky!

Diky, brzo pridam novy prirustek. Mam ho uz nejaky tyden, ale jeste jsem nemel cas to poradne nafotit.

 

 

Super fotky.

Vyzera to tak ze si ma navnadil na kupu SNKN37.

Proste mam pocit ze ich musim mat :D

 

Jestli mas ten pocit, tak smele do toho, aby to z tebe neopadlo :lol2: Jeste bych zvazil ten model se zelenym cifrem. Na prvni pohled te to mozna nemusi uplne lakat, ale je to vic retro a kdyz si najdes fotky na netu, tak to nevypada uplne zle. Pokud pouzivas instagram a najdes si tag #Recraft, tak tam maji lidi pekne fotky.

Jak jste se ptali na velikost moji ruky, tak je to 6,5 inche, coz vychazi na nejakych 16,5cm. Takze vidis, ze mam fakt malou ruku a tech 44mm uz je vazne hranicnich. Pokud mas ruku vetsi, tak bych se jejich velikosti rozhodne nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, brzo pridam novy prirustek. Mam ho uz nejaky tyden, ale jeste jsem nemel cas to poradne nafotit.

 

Jestli mas ten pocit, tak smele do toho, aby to z tebe neopadlo :lol2: Jeste bych zvazil ten model se zelenym cifrem. Na prvni pohled te to mozna nemusi uplne lakat, ale je to vic retro a kdyz si najdes fotky na netu, tak to nevypada uplne zle. Pokud pouzivas instagram a najdes si tag #Recraft, tak tam maji lidi pekne fotky.

Jak jste se ptali na velikost moji ruky, tak je to 6,5 inche, coz vychazi na nejakych 16,5cm. Takze vidis, ze mam fakt malou ruku a tech 44mm uz je vazne hranicnich. Pokud mas ruku vetsi, tak bych se jejich velikosti rozhodne nebal.

 

S tym celenim cifrem sa mi to tiez lubi. Modre ... zelene ... modre ... musim sa vyspat a tak si kupit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si aktualizovat svoji sbírku. Již nějakou dobu jsem se koukal po pepsinách. Vybíral jsem, surfoval, koukal na diskuze a motal se od čerta k ďáblu. Ve výběru jem měl klasiku v podobě Seiko SKX009, Seiko SNZF15 a nebo Orient Mako. Pak jsem ještě narazil na model od Citizenu, konkrétně NY2300. Ten se mi líbil, ale problém byl, že skoro nikde nebyl skladem. Až najednou tři týdny zpátky jsem je zmerčil na skywatches a bylo rozhodnuto. Cena byla rozumná, tak jsem je objednal a za pět dní jsem měl hodinky doma.

post-5997-0-85272200-1436745822_thumb.jpg

post-5997-0-93130400-1436745792_thumb.jpg

post-5997-0-23736400-1436745749_thumb.jpg

 

Technické údaje:

Model: Citizen NY2300-L (tmavě modrý ciferník, pepsi luneta), další jsou verze s černým ciferníkem a pepsi lunetou, celočerné a bílé s černou lunetou.

Strojek: Myota 8200, manuální nátah, bez hackingu

Velikost: 39 - 40mm bez korunky (údaje se rozcházejí a já jsem je neměřil)

WR: 200m, šroubovací korunka, sice to nejsou certifikované potápky, ale potápky to jsou :-)

Rozpětí nožek: 20mm

 

První dojmy:

- Hodinky jsou standardně dodávány na gumě. Ta mě nijak nezaujala. Vzhledu je klasického potápěčského s vlnkami, spona je z šedého matného kovu, který sám o sobě vypadá dobře, ale vůbec to neladí k pouzdru hodinek. To jsem ale věděl, v plánu bylo pořídit tah. První šlo ale na hodinky nato.

- Hodinky vypadají na ruce menší, než jsem čekal. Mám zápěstí zhruba 16,5cm a poslední dobou se mi víc líbí menší hodinky. Což byl právě taky jeden z důvodů, proč jsem vybral právě Citizeny. U potápek se často stane, že působí rozměrově větší než jsou. U těchto to neplatí.

- Zpracování hodinek odpovídá ceně. Luneta má 60 kliků, korunka se šroubuje dobře jen při nastavování data cvakají trošku jinak, než jsem zvyklý na Monstrech. Monstra příjemně lupnou a je to, tady to spíš cvaká a je cítít i větší odpor v korunce. Špatně se to vysvětluje, možná to působí trošku laciněji, na druhou stranu monstra jsou o 100USD dražší.

- Hodinky jsou lehké a na natu a nebo na tahu pěkně sedí na ruce. Člověk o nich ani neví.

 

Tvar pouzdra:

post-5997-0-47303500-1436745804_thumb.jpg

 

Takhle sedí na černém nato:

post-5997-0-07689100-1436745842_thumb.jpg

 

Lumi je moc příjemná. Když jsou hodinky nasvícené, tak je to taky pěkná lampa. Vydrží dlouho, ale ne celou noc. Lumi na monstra nemá, s SKX nemám srovnání.

post-5997-0-46116000-1436745884_thumb.jpg

 

K hodinkám jsem chtěl pořídit tah. Citizen bohužel oficiální tah k tomuto modelu nenabízí, takže jsem sáhl po aftermarketu. Vyzkoušel jsem dva tahy s plnými koncovkami a bohužel neseděly. Tak jsem nakonec zvolil tah s rovným zakončením, který sedí perfektně. Vybral jsem trošku kvalitnější oyster tah a musím říct, že jsem s ním hodně spokojený. Má dobré zpracování, tyčinky v tahu jsou šroubovací. Takže spokojenost.

 

Přesnost jsem zatím sledoval jen zběžně, dávají zhruba 10s do plusu za 24h.

 

Líbí se mi ručičky a celkově ciferník s indexy. Hází pěkné odlesky. Ciferník je opravdu hodně tmavě modrý, většinu času spíš působí jako tmavě šedý nebo antracitový. Na slunci ale hází pěkné odlesky a dá se s tím na fotkách celkem vyblbnout.

post-5997-0-90048600-1436745767_thumb.jpg

post-5997-0-29070600-1436745780_thumb.jpg

post-5997-0-86409500-1436745833_thumb.jpg

 

Zajímavý je detail na lunetě, kdy číslice 5, 10 a 15 jsou menším fontem než zbylé 20, 30, 40 a 50. Lumi bod na dvanáctce funguje :-)

 

Na vnitřní straně ciferníku u indexů jsou čísla 1 - 12. Ty bych si klidně odpustil a vyměnil je za silnější čárky ale budiž. Co je ale trošku přehmat je číslo u indexu 12. Vypadá, jako že je vyosené. Na středu indexu je totiž jednička a dvojka je tak šoupnutá trošku bokem. Vypadá to zvláštně, ale zvykl jsem si na to.

 

Zadní dýnko je úplně obyčejné, plné a je šroubovací, ale kromě názvu modelu a čísla tam není lautr nic.

 

Celkově jsem ale z hodinek moc spokojený a myslím, že chvilku u mě zůstanou. Dovolím si teď rozebrat proč nevyhráli soupeři.

 

Proč ne SKX009:

- Jsou tu na fóru zastoupeny v opravdu hojném počtu. Možná, že mě v budoucnu taky neminou, ale v tuto chvíli jsem chtěl trošku něco odlišného. Jinak se mi ty hodinky opravdu líbí.

- Mají rozpětí nožiček 22mm. Já mám všechny hodinky 20mm, takže bych musel řešit nové strapy a řemeny. U Citizenu tento problém nemám.

- Nebyl jsem si jistý velikostí. Na různých místech se uvádějí rozměry 41 - 43mm a výška prý je větší než u monster. Já občas hodinky vezmu do práce a chtěl jsem, aby se vešly pod manžetu košile v pohodě.

- Prodávají se většinou na jubilee nebo na gumě. Já chtěl oyster, takže by mě nákup tahu stejně neminul.

- Seika už mám dvoje.

 

Proč ne SNZF15

- Vodotěsnost jen 100m, nemají šroubovací korunku (ne, že by na tom extra záleželo, ale když už...).

- Seika už mám dvoje.

- Jinak jsou to moc pěkné hodinky. Velikostně by odpovídaly, ciferník se mi líbí trošku víc, než na SKX (index na dvanáctce, orámované okénko datumu).

 

Proč ne Orient Mako:

- Pepsi luneta má červenou barvu jen od 0 do 15min, mě se víc líbí jak to má Seiko nebo Citizen až do dvacítky.

- Lumi není nic moc.

- Už jedny Orienty mám.

- Jiný objektivní důvod nemám a jsou to taky krásné hodinky. Zvlášt kolega Siwi tu měl moc pěkné fotky pepsi Mako, byly pro mě noční můrou :-)

 

Tak teď snad budu mít chvilku klid a pokud mě nechytí nějaký další amok, tak se teď šetří konečně na pilotky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Andy za recenzy a uzivej Pepsi, ktere Ti sedi paradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Andy za recenzy a uzivej Pepsi, ktere Ti sedi paradne.

 

Andy, moc hezky rozbor a hezke fotky. Rozhodne inspirativni. Uz se tesim na podobny tvuj vystup v ramci pilotek :-)

 

Narazil jsem na toto vlakno az ted a cele ho zhltl. Super vlakno a pekne fotky.

Diky kluci za pozitivni ohlasy, cloveka to vzdy potesi. U me ted bude nasledovat vyprazdnovani skladu hodinek tzv. "pred Chronomagem" a pak sbirani munice na ty pilotky. Akorat jako vzdy, zatim netusim jake pilotky vlastne chci (B-Uhr? Typ A? Typ B? Mimostredka? Chrono? Nebo spis pilotky britskeho stylu - vic vintage?). To zas bude peklo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem zvedav, jake vyberes ty pilotky, mas nejakou predstavu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tano, predstav mam prave az moc :-)

 

Rozepsal jsem tu sahodlouhe literarni cviceni a pak jsem si rikal, proc nezalozit rovnou nove vlakno. Dival jsem se a je tu spousta temat typu: "poradte s vyberem potapek", ale "poradte s vyberem pilotek" jsem nenasel. Takze voila: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/86434-pora%C4%8Fte-s-v%C3%BDb%C4%9Brem-pilotek/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...