Přejít na obsah

Jiri Kulhánek


Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých knihomolov. Nedá sa nevšimnúť si, že už sa tu nazbierala celkom početná skúpina ľudí. Tak ma napadlo že by som mohol položiť takú verejnú otázku, alebo lepšie povedané dopyt po určitých knihách ktoré mi chýbajú do zbierky.

 

A síce ide o dve dielka z rannej tvorby kultového českého autora Jirího Kulhánka.

Konkrétne o Cestu krve I a II.

 

Názory ne jeho tvorbu možno rozdeliť väčšinou do dvoch skupín. Fanatický obdivovatelia a rozhorčený kritici (ktorý svorne tvrdia že ide o obyčajné klišé/brak ).

Pravdu majú obidva tábory, ale to by som tu nerád riešil :D . V každom prípade sa pri tom dobre relaxuje a tak by som rád vo svojej knižnici mal.

 

Tááákže. Ak tieto knihy niekto doma náhodou má (a nemá k nim zrovna citovú väzbu), tak by som ich rád odkúpil.

 

Som zvedavý či sa niekto ozve :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

:D

 

Dodneska si blahopreju, ze jsem si po precteni "Cesty krve I a II" nejakou stastnou nahodou doobjednal i predtim vysle "Vladce strachu" a pak uz se nedali nikde sehnat ani ti. Super odregovaci cetba a da se cist i porad dokola a dokola a dokola...

 

Jinak nedavno jsem sam sebe presvedcil k precteni fanouskovskeho pokracovani cesty krve a byl jsem prekvapeny, jak dobre autor pochytil kulhankuv styl? Prekvapive velmi ctive!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saboter a odklizec: ahoj primitivní sadisti :-)) Kulhánek je i můj oblíbený autor. Nejlepší je, že když mi ho kdysi kamarád doporučoval, považoval jsem za nemožné, že bych kdy četl tuto "úpadkovou" literaturu. Od té doby jsem zhltal všechny jeho knihy nejmíň 2x. Nikdy neříkej nikdy ;-)

 

Kdybych na nějaký výtisk narazil, tak saboter s ním může počítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saboter a odklizec: ahoj primitivní sadisti :-)) Kulhánek je i můj oblíbený autor. Nejlepší je, že když mi ho kdysi kamarád doporučoval, považoval jsem za nemožné, že bych kdy četl tuto "úpadkovou" literaturu. Od té doby jsem zhltal všechny jeho knihy nejmíň 2x. Nikdy neříkej nikdy ;-)

 

Kdybych na nějaký výtisk narazil, tak saboter s ním může počítat.

Ohoooo, ohooooo, super dík. Teda. Znelo to ako keby sa old shatterhand prihovoril winetuovi :lol: ... ale určitá obradnosť sa ku kulhánkovým kniham hodí buheheheee ....

 

:) ... ja som ich vsetky prečítal tak 7x ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

 

Dodneska si blahopreju, ze jsem si po precteni "Cesty krve I a II" nejakou stastnou nahodou doobjednal i predtim vysle "Vladce strachu" a pak uz se nedali nikde sehnat ani ti. Super odregovaci cetba a da se cist i porad dokola a dokola a dokola...

 

Jinak nedavno jsem sam sebe presvedcil k precteni fanouskovskeho pokracovani cesty krve a byl jsem prekvapeny, jak dobre autor pochytil kulhankuv styl? Prekvapive velmi ctive!

Jasnéé, čítal som aj to neoficiálne pokračovanie. Vládcov strachu som kúpil nedávno. Vyhrabal som v jednom i-netovom antikvariáte fungl nový výtlačok. Nebol lacný ale čo už :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zahada, ze tak primitivni cetba je tak chytlava?

Asi proto, že nebude primitivní. Přeci bychom nečetli nějakou hovadinu opakovaně?Žijeme v zajetí předsudku a hodně záleží na osobním vkusu. Já bych to srovnal s Tarantinem, pro někoho genius, pro dalšího zhovadilec.

 

Inspirovali jste mě, jen co se odpojím, hned se dám do Divocí a zlí ;-) Už se těším na pasáž o upálení sv. Patrika :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Vidím že mám mezery ve vzdělání :)

 

Už jsem si to stáhnul a příští týden se na to vrhnu. Já mám takhle načtenou třeba Dunu nebo i Pána prstenů (dávno před filmovým šílenstvím) a samozřejmě i starší klasické věci a mezi nimi i Kulhánkovy oblíbené Strugacké. A nejradši asi Je těžké být bohem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zahada, ze tak primitivni cetba je tak chytlava?

Asi proto, že nebude primitivní. Přeci bychom nečetli nějakou hovadinu opakovaně?Žijeme v zajetí předsudku a hodně záleží na osobním vkusu. Já bych to srovnal s Tarantinem, pro někoho genius, pro dalšího zhovadilec.

 

Inspirovali jste mě, jen co se odpojím, hned se dám do Divocí a zlí ;-) Už se těším na pasáž o upálení sv. Patrika :-D

... tá je kvalitná ... ale aj samotná bitka z dánmi má čo do seba ... hlavne "archa úmluvy" a Vertol vs. Patejl ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamil: jestli toho máš víc, tak nejprve přečti Vládci strachu. Možná ti to nepřijde jako úplně nej (románová prvotina), ale bez té knížky bys měl maglajs. Všechny ostatní jsou s ní alespoň malinko provázané.

Ja takisto doporučujem čítat jeho knihy v správnom poradí, nie je to nutné ale je to oveľa lepšie :D ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je náhoda, taky mám Kulhánka rád. Teď čekám na Stroncium, jsem zvědavý jestli vyjde ještě letos. ;)

 

Tady jsou moje oblíbené stránky, kde chodím pro informace o Kulhánkovi a jeho dílech:

 

http://www.kulhanekj.wz.cz/

http://www.morgus.cz/kulhanek/jrk.htm

http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=jiri_kulhanek

http://www.okoun.cz/boards/kulhanek_je_buh%21

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tim stronciem to pekne s..e :( Nejdriv to melo vyjit pred prazdninama, pak na vanoce a ted je to pry "kdo-vi-kdy". A vis co je nejhorsi? Ze jakmile to vyjde, clovek to za den zhltne a co pak? :((( Takze ted nevim, co je horsi??? Ze to jeste nevyslo, nebo az to vyjde?

Odpovím Ti. Horší je, že to ještě nevyšlo. ;) Na fórech jsem se dočetl, že to autor pořád předělává. Jen aby to odevzdal a nedopadlo to jak s Cestou krve, kterou tak nenávidí, že zakázal i dotisk. Takže jsem si celou Cestu krve musel vytisknout, abych si to mohl přečíst. :( Jinak, ten "třetí" díl od Jafffa jsem ještě nečetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...