Přejít na obsah

Celní řízení - rada


Doporučené příspěvky

ano,

oslovila mě přímo ČP, to jsem zapomněl napsat a přiložila tu plnou moc.

A koukám, že jsem napsal špatně i ty částky:

cena balíku 400 USD

cena pojištění balíku: 650 USD

Když jim zašlu podepsanou plnou moc, tak to asi vypočtou z ceny balíku, tj. 400 USD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Populární dny

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takze cely dotaz uplne spatne a vsechny ty dohady kolem uplne zbytecne...

 

Podepis, posli zpatky budto postou, nebo elektronicky. V te obalce mas veskere instrukce, pripadne je najdes i na strankach ČP...

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni chcou po tobe hlavne, abys dolozil, kolik si zaplatit. vypis z uctu, printscreen z paypalu, a prohlaseni, ze zbozi je pro soukrome ucely.. vic je nezajima. na gift zapomen, s tim se ti vysmejou, pokud se jim bude zdat cena moc nizka, tak ti to oceni sami. platit budes DPH z toho, kolik si platil, tzn obsah vc. postovneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, a co případ, kdy jsem to do servisu dovezl po vlastní ose, dal je tam servisovat, rovnou servis zacáloval keš a hodinky se teď vrací poštou a v balíku jsou doklady o servisu a zaplacení....to asi bude oříšek

Upraveno uživatelem Mirek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, a co případ, kdy jsem to do servisu dovezl po vlastní ose, dal je tam servisovat, rovnou servis zacáloval keš a hodinky se teď vrací poštou a v balíku jsou doklady o servisu a zaplacení....to asi bude oříšek

Doklad o prevzeti do opravy a doklad o zaplaceni opravy snad mas? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, musis dolozit, zes je tam poslal. tzn napr orazitkovany ems z odeslani apod, pak neplatis nic

 

po me nic takoveho nechteli - platil jsem pouze clo z faktury za servis. resp. chteli, ale rekl jsem, ze sorry, ale ze jsem nepovazoval za dulezite si ten doklad ponechat.

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po me nic takoveho nechteli - platil jsem pouze clo z faktury za servis. resp. chteli, ale rekl jsem, ze sorry, ale ze jsem nepovazoval za dulezite si ten doklad ponechat.

Po me chteli tak jak jsem popsal vyse, ale to co popisujes je univerzalni reseni. Nemam, neulozil jsem si, cestne prohlaseni ze se vraci ze servisu, nic neplatim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po me chteli tak jak jsem popsal vyse, ale to co popisujes je univerzalni reseni. Nemam, neulozil jsem si, cestne prohlaseni ze se vraci ze servisu, nic neplatim

No nevim - pokud to nejsi schopen prokazat, pak je to tvuj problem, nikoli celniku. A pokud nejsou papiry o servisu v zasilce, zalezi pak na celnici: dostat to nejaky horlivy svazak, tak se nebudu divit, kdyz by prijemci naparil plnou cenu hodinek a z ni pak chtel znovu DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi platil skutečně cenu těch 400 USD, tak bych poslal celníkům doklad o platbě (výpis z účtu, Pay-Pal, apod) a bude klid. Pokud doklad nemáš, uveď, že cena zboží je uvedena na balíku (400 USD).

Pokud jsi platil (nepoměrně) více, tak věz, že celníci nejsou hloupí. Pokud se jim deklarovaná cena za zboží bude zdát nízká, klidně ti mohou cenu zboží navýšit. To je ale další práce. Přece jenom musí celníci šetřit nejdražší tekutinou na světě ? celníkovým potem!

Nevím přesnou celní terminologii, ale dále by to mělo být nějak takhle:

400 USD + poštovné (vynásobeno aktuálním kurzem USD) je cena pro celní účely = (X)

Tato cena (X) se v tomhle případě (nad ekvivalent 150 EUR) vynásobí sazbou cla stanovenou pro dané zboží = (Y)

X + Y  x sazba DPH (21%) = Poplatek za dovoz zboží.

Dále budeš platit poplatek ČP za zastupování (jednání) před celníky. Mělo by to být do 200,-Kč.

Pošta ti k tomuto kroku zašle (zaslala) plnou moc k podpisu. Podepiš, zašli PM poště a očekávej instrukce k provedení platby poplatku za dovoz a poplatek za zastupování ČP. Po zaplacení příslušných částek to pošta doručí proclený balíček domů.       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten trik s nápisem "gift" a nižší deklarovaná cena už nefunguje asi 6 let.

 

Celníci to teď hodně pečlivě kontrolují,ve spolupráci jako ČP, jelikož z toho mají dost peněz.

 

I když budeš tvrdit, že je to dárek a nemáš žádný doklad o zaplacení, tak oni ti to stejně mohou naměřit z "tržní ceny" a věř mi, že nebudou naměřovat dle nejnižší tržní ceny tady ...

 

Je to "ochrana vnitřního trhu". Smutné je, že občas ceny objednávky z SG + poplatky + clo + DPH je stále nižší než cena v EU :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je debata. Zaplať, co máš a příště si zkus vymyslet něco jinýho.

No to jsi mimo misu. Nechal ses od zlodejske masinerie naockovat, ze je v poradku se nechat okradat a to v pripade, kdy si ze zdanenych penez kupujes zahranicni produkt, na kterem se dane odvedly/odvedou v miste vyroby. Naprosto postradam logiku, proc bych mel za toto platit dan statu, ktery se na tvorbe produktu nijak nepodilel (podilel se na tom stat originace).

 

Takze jinymi slovy: stat se kupujiciho snazi okrast a kupujici se snazi tomu branit. To prvni je zakony oznaceno za kradez legalni, to druhe za nelegalni. A nekdo to vidi jinak a proto se brani.

Upraveno uživatelem tmoris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...