Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před časem jsem měl to štěstí nalézt kalkulačku HP 19B:

 

hp19bii.jpg

8353_0_0.jpg

 

Technické parametry:

Introduction Date:Januar, 1990

Introduction Price:$175

Discontinuation Date:December 2001

Discontinuation Price:?

Type:Business, Solver

Display:LCD, 137 x 32 Pixels

ROM:128 Kilobytes

RAM:8 Kilobytes

Processor:Saturn Lewis, 1 MHz

Size (closed):16,5cm x 9,2cm x 1,8cm

Weight:227 gramm

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Před časem jsem měl to štěstí nalézt kalkulačku HP 19B:

 

hp19bii.jpg

8353_0_0.jpg

 

Technické parametry:

Introduction Date:Januar, 1990

Introduction Price:$175

Discontinuation Date:December 2001

Discontinuation Price:?

Type:Business, Solver

Display:LCD, 137 x 32 Pixels

ROM:128 Kilobytes

RAM:8 Kilobytes

Processor:Saturn Lewis, 1 MHz

Size (closed):16,5cm x 9,2cm x 1,8cm

Weight:227 gramm

 

 

ha ha ....... s tím jsi mě pobavil ....... mám podobnou sice asi novější model,ale nedokážu na ní spočítat ani 1+1 :lol:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám na počty toto. Nic lepšího (logicky) neexistuje, neb toto je poctivá Tesla :thumbsup_anim: a navíc fachčí na 2 AA baterie!

Nevím, jak ji mám dlouho. Tipuju od r. 1985

Jéééééééééééé přesně takovou jsem měl v té době taky. Na gymplu... Ta nostalgie!

Byla v takovém nic moc koženkovém světle hnědém obalu. Úplně ho vidím.....................

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zrovna dneska koupil baterky do jine "kultovni" hracky, kterou jsem pred nedavnem celou rozebral, vycistil a ted je skoro jako nova. Celkem nechapu, jak mohla prezit v tomhle stavu a funkcni az do dneska ;)

 

Cдelaнo в CCCP (Дата выпуска: IX 1986)

 

Tak to taky jeste nekde bude ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jéééééééééééé přesně takovou jsem měl v té době taky. Na gymplu... Ta nostalgie!

Byla v takovém nic moc koženkovém světle hnědém obalu. Úplně ho vidím.....................

samozřejmě, že původní hnědý koženkový obal stále ke kalkulačce mám :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Digitální diář Casio, Kalkulačka z roku 1977 (moje první), bulharská kalkulačka, nezapomenutelný ruský budilnik, díky sovětské armádě velice rozšířený :) , hlasový organizér a minirádio.

A stavebnice rádia Junosť včetně výchovného návodu :D.

post-344-1184402238.jpg

post-344-1184402282.jpg

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První digitální foťák 1995. Paměť 2 MB pro 30 fotek 320x200 nebo 120 fotek 160x100. A HiFi sluchátka z Tesly, mimořádně kvalitní. Však taky stály 700,-. Při platu 1300,- brutto to byla docela pálka. Akorát kabel jsem vyměnil, byla tam 2m dlouhá tlustá kroucená telefonní šňůra.

post-344-1184403122.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě připomíná, jak jsme onehdá na třední byli ve skladech rožnovské Tesly, když svou divizi výroby obrazovek komusí prodávali. Jeden spolužák to tam domluvil s tím, že nás pán provede a my si můžeme vzít co chceme.

 

Nejvíce se mi tam líbila stolní (velká jako stůl) bodovka, kterou jsem si bohužel odnést nemohl. Ani ten 3kW motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tohle vlákno by mělo žít. je tu spousta kousků z mého dětství a raného mládí. Tak taky přidám svoji kalkulačku SHARP EL-508. Dle mého nejlepší kalkulačka všech dob. Kdo ji měl, jistě si vzomene, jak příjemně se na ní mačkala ta gumová tlačítka. Už v dobách komunismu se v polovině 80. let dala celkem bez problémů sehnat v běžné obchodní síti v papírnictvích. Akorát stála neuvěřitelných asi 1 400 Kčs. To byl ostatně také důvod, proč jsem ji v té době neměl. Ale toužil jsem po ní.

 

Dočkal jsem si jí až před několika lety: Sedíme s kolegyní matikářkou v kabinetu a vzpomínáme na dobu, kdy jsme byli žáci. Řeč přišla i na kalkulačky. Také ona si na tento typ dobře pamatovala. Pak se dlouho nedělo nic, až asi za tři čtvrtě roku jsem měl narozeniny. Kolegyně ke mě přišla, potřásla mi rukou a podala mi - krásnou kalkulačkou, jakou jsem vždycky chtěl! Objevila ji prý před nedávnem ve skladu vyřazených učebních pomůcek, kde byla, protože už bohužel nefunguje. Sundal jsem zadní kryt a důvod byl hned jasný. V bateriovém prostoru chyběl kontakt spojující póly dvou tužkových baterií. Vrazil jsem tam nějaký plíšek a kalkulačka počítá jako za mlada :D

 

post-437-0-25454900-1496052124_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno by mělo žít. je tu spousta kousků z mého dětství a raného mládí. Tak taky přidám svoji kalkulačku SHARP EL-508. Dle mého nejlepší kalkulačka všech dob. Kdo ji měl, jistě si vzomene, jak příjemně se na ní mačkala ta gumová tlačítka. Už v dobách komunismu se v polovině 80. let dala celkem bez problémů sehnat v běžné obchodní síti v papírnictvích. Akorát stála neuvěřitelných asi 1 400 Kčs. To byl ostatně také důvod, proč jsem ji v té době neměl. Ale toužil jsem po ní.

 

Dočkal jsem si jí až před několika lety: Sedíme s kolegyní matikářkou v kabinetu a vzpomínáme na dobu, kdy jsme byli žáci. Řeč přišla i na kalkulačky. Také ona si na tento typ dobře pamatovala. Pak se dlouho nedělo nic, až asi za tři čtvrtě roku jsem měl narozeniny. Kolegyně ke mě přišla, potřásla mi rukou a podala mi - krásnou kalkulačkou, jakou jsem vždycky chtěl! Objevila ji prý před nedávnem ve skladu vyřazených učebních pomůcek, kde byla, protože už bohužel nefunguje. Sundal jsem zadní kryt a důvod byl hned jasný. V bateriovém prostoru chyběl kontakt spojující póly dvou tužkových baterií. Vrazil jsem tam nějaký plíšek a kalkulačka počítá jako za mlada :D

 

attachicon.gifIMAG1165.jpg

Tu jsem taky měl. Když se na ní pomocí funkce y na x umocnilo 6,1538615 na 6,1538615, vyšlo DEBIL. Ještě se na nich dalo napsat OSLEBLBEJ :). četlo se vzhůru nohama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...