Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Máme docela slušný muzeum na chalupě na půdě. Otec není nic schopen zavčas prodat, dokud to jde, a pak to nechce ani vyhodit. Až zahájíme sezónu, taky něco přidám.

Budeme se těšit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu padla značka Anitech, nemůžu nevzpomenout na svůj první walkman. Přesto, že byl celý z plastu, byl celkem robustní. Hrál velice slušně a měl kvalitní citlivé rádio. Dodnes na něj s láskou vzpomínám.

 

post-437-0-99386500-1519245922_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když oživit, na žádost jednoho váženého člena, tak to frkneme i sem, tedy. Jedná se o radiopřijímače, doprovázející mne i ostatní podobně staré druhy dětstvím a raným mládím:

 

Frostie ted mi zaplesalo srdce, nejakou verzi tohohle mel deda s babickou asi 30 let v kuchyni :) 

 

VEF_206_2_s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to spíš štve. Využití naprd. Ani kuny to nechtěj sežrat. :-)

A vyhodit se to nesmí, bo je to "rodinný stříbro".

 

Ten International v ciernej som mal doma. Prve nahravania na kazety, znova vymazat, atd. Sunty Emgetony;)
Asi si pustim cez vikend stare nahravky:)
Edit: jo urcite pofot, pochval sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie ted mi zaplesalo srdce, nejakou verzi tohohle mel deda s babickou asi 30 let v kuchyni :)

 

VEF_206_2_s.jpg

U nás byl také v kuchyni vedle lednice. A pak byly po domě ty ostatní a další kusy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Babička byla docela na úrovní. Oba tranzistoráky Made in Japan.

 

Tohle je počátek 60. tých let a na tu dobu velmi malý. Značka "Standard Radio Corp." Ještě chodí.

 

post-22024-0-49263200-1519247003_thumb.jpg

 

post-22024-0-33252100-1519247015_thumb.jpg

 

post-22024-0-47865500-1519247023_thumb.jpg

 

post-22024-0-30971300-1519247034_thumb.jpg

 

Něco o něm: https://www.radiomuseum.org/r/standard_sr_f410_sr_f_410.html

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Tyhle věci já taky můžu..až bude čas, něco nafotím..prošlo mi toho rukama dost, vždycky jsem se do něčeho zbláznil...radiomagnetofony, staré rádiobudíky, kalkulačky, digitální diáře, dokonce i autorádia. V poslední době jsem se už od toho materialismu trochu odprostil, ale byly časy, kdy jsem žil jen tímhle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Babička byla docela na úrovní. Oba tranzistoráky Made in Japan.

 

Tohle je počátek 60. tých let a na tu dobu velmi malý. Značka "Standard Radio Corp." Ještě chodí.

Nádherný kousek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tenhle radiomagnetofon Telefunken měl asi taky ledaskdo doma. Kolem roku 1986 se totiž prodával v běžné obchodní síti (nemusely se kvůli němu shánět bony). Já s ním mám ale spojený velice traumatizující zážitek. Od roku 1982 jsme s bráchou měli doma malý kazeťáček Natinal Panasonic, který jsme už notně opotřebovaný zdědili po švagrovi. V té době jsme začali celkem intenzivně poslouchat hudbu, ale kvalita reprodukce byla úděsná. Snili jsme o pořádném kazeťáku i s rádiem s VKV, abychom mohli krom kazet poslouchat i Bayern 3. Ale rodiče naše touhy nechtěli nebo spíš nemohli vyslišet. Ceny takových radiokazeťáků převyšovaly výši běžného platu dvoj až trojnásobně. 

 

Trvalo celé 4 roky, než přišla ta vytoužená chvíle. O Vánocích byl pod stromkem! Tý radosti! Co na tom, že to byl plasťák. Hrál neporovnatelně líp a k tomu  stereo. Nevadilo nám, že tlačítka ovládání kazeťáku se mačkaly neskutečně těžko a celý přístroj se musel druhou rukou přidržovat, aby neujel. Navíc zadní strana byla bohatě vybavena konektory pro připojení třeba gramofonu, ze kterého šlo nahrávat. Prostě splněný sen. Ale jen 14 dní. Jednoho dne se přehrávání z ničeho nic zastavilo a bylo po parádě. Servisu trvalo přes 2 měsíce, než vydal doklad o neopravitelnosti přístroje. V obchodě nám sice vrátili peníze, jenže na těch jsme si Genesis nebo The Police přehrát nemohli. 

 

Po dalších asi 3 měsících se nakonec našim povedlo nějakým zázrakem opět v běžné obchodní síti koupit nádherný a hlavně spolehlivý radiokazeťák zn. Toshiba, tentokráte dokonce s odnímatelnými reproduktory. Ten vydržel odolávat našemu nadšení pro muziku dlouhá léta. Jenom lituju, že si nepamatuju jeho typové označení. Dneska bych měl rád v počítači aspoň jeho fotku. Tak aspoň ten proklatý Telefunken:

 

post-437-0-47552400-1519247824_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tak vdaka @Harwey to tu ozivim a presuvam kalkulacku sem. Mam toho dost, co sem mozem nahadzat. 

Dnes som u rodicov vyhrabal tatkovu staru Sharpku z roku 1977. Boli v nej nabijacie baterky, ale adapter sa niekde stratil. Tak som do nej dal klasicke AA a kalkulajda nabehla.

2646F918-D227-4367-8B95-C8F523A8A2DA.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První kazeťák už desítky let nemám, ani fotky... tak aspoň tři z netu. Maďarský kazetový magnetofon BRG MK27 IC Automatic, zahrál si i ve filmu Kopretiny pro zámeckou paní :)

53351d11b0ff1f9e55359fef2b95e3be.jpg.3182f3058dbe182c7e9f3e76b68bd2ae.jpgkopretiny_pro_zameckou_pani_009.jpg.0b26482c5d5ee3fdb13cb08897ff9b2d.jpg159812633_60d1fa.jpg.386dcadcac7879d651c29d79c9473821.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...