Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Irwinek napsal:

Máti měla B400, vydržel neskutečné 😄

Přepínání rychlostí bylo úžasné, na 2 se na jednu pásku vešlo neskutečně návštěvních dnů 😄

Kvalita z dnešního pohledu nevalná, ale mě to tehdy stačilo a hlasitě to hrálo dostatečně 😄

Když jsem se díval jestli B400 je před nebo po B4, tak jsem našel tuhle stránku jednoho nadšence s tématikou tohoto vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 31 minutami, michalval napsal:

Kvalita z dnešního pohledu nevalná, ale mě to tehdy stačilo a hlasitě to hrálo dostatečně 😄

Když jsem se díval jestli B400 je před nebo po B4, tak jsem našel tuhle stránku jednoho nadšence s tématikou tohoto vlákna.

Nemá cenu porovnávat tehdejší a současnou kvalitu přehrávání - důležitý bylo, že to hrálo 😄

Dobrá stránka, dík. Jo, bylo 4 - 40 - 400. A taky jsem k němu měl repráček přes 5-ti kolík , ale sebou jsem ho netahal. Máma si ho koupila ze peníze od pojišťovny za zlomenou klíční kost - pracovní úraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl běžně k dostání tuším za 250 Kčs.
Ano, také si to tak nějak vybavuji. Mělo to pouze rozsah SV, příjmové vlastnosti průměrně dostačující (spíše lokální příjem), zvuk plně úměrný velikostí repro - cca 30 nm.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 8. 2021 v 10:17, Frostie napsal:
V 23. 8. 2021 v 10:14, siwi napsal:
Byl běžně k dostání tuším za 250 Kčs.

Ano, také si to tak nějak vybavuji. Mělo to pouze rozsah SV, příjmové vlastnosti průměrně dostačující (spíše lokální příjem), zvuk plně úměrný velikostí repro - cca 30 nm.

http://oldradio.cz/trans.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

TI-86 je živoucí legenda :-). Věrně mě doprovázela po celou dobu studia. Dokonce se do ní dalo nahrát i malé PDFko...Mám ji pořád v šuplíku a stále funkční. 👍

Pamatuju si, že cca před 10-15 lety stála něco jako 5k CZK...takže levný to rozhodně nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce :) nečekal jsem, že by o TI-86 ještě někdo měl pojem... Jestli nevadí, že se trochu rozepíšu, tak jsem chtěl jen napsat, že už od devadesátek jsem strašně chtěl něco do kapsy, na čem by se dalo programovat v Basicu - nějaké textové hry, bludiště, autíčko vyhýbající se překážkám apod.. Prošel jsem si cestu přes základní texasky, casia, pak grafické casia, pak ti-82, 83, 85, ale vždycky tam bylo něco nedokonalého, nějaká funkce, která mě způsobem implementace štvala. Všechny Casia, včetně těch tříbarevných CFX, byly no-go kvůli funkce (a teď to po čtvrtstoletí jen ztěžka lovím z paměti) detekce stisknuté klávesy, která byla vždy spojena s pauzou, ti-82/83 už ani nevím, proč mi nevyhovovaly, TI-85 už byl dobrý stroj, ale neměl funkci PRINT AT X,Y. A pak jsem v bazaru sehnal 86 a to byla pecka. Víceméně stejná jako 85, ale vylepšená v mnoha detailech, třeba katalog funkcí. V basicu jsem na tom třeba udělal v grafickém režimu letadlo, co letělo nad terénem a házelo bomby plus destrukce terénu, a i když jsem to programování bral trochu nadivoko a zahltil kalkulačku kvantem proměnných, tak Z80 uvnitř to úplně v klidu zvládal. Na internetu, pokud se to tak dalo na přelomu tisíciletí nazvat, bylo na ticalc.org plno programů v assembleru, přes zbastlený kabel RS232-2,5mm jack jsem jich stáhnul a dohrál spousty. V assembleru z toho borci vytáhli slušnou grafiku v odstínech šedé, byly třeba super RPG, bomberman pro 2 hráče a plno jiných blbostí, kolem lidi frajeřili s Palm Pilotem a když viděli, co se dá dělat na 86, nestačili se divit.

Pak jsem měl i TI-89, ale to už bylo šlápnutí vedle, pomalá jak ďas a samé překombinované menu, TI-92 - takovou krabici, o té ani nemluvím, nějaké grafické HP 48/49, kde jsem nebyl schopný ani spočítat 1 plus 1, a pak už jsem musel chodit do práce :) ale TI-86 je opravdu král všech kalkulaček. Tu původní jsem prodal, po letech jsem si sehnal tuhle druhou - ještě lepší, protože má nejnovější verzi firmware. Jednou za rok ji vytáhnu, dám nové baterky, chvilku si pohraju a utřu slzu. Sorry za dlouhý text, ale když něco taháte v kapse x let a strávíte u toho x hodin denně... no ještě že je tady tohle vlákno.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...