Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aiwa, dlouho jsem ji měl v kanclu jako funkční dekoraci...teď už hraje u někoho jiného...
IMG_4611.thumb.jpg.81442399a409fb22af29b0b918c776bb.jpg
Tu si koupil můj tatík v tuzu, za tenkrát 2tis bonu.....obdivně jsme na tu krásnou mašinu s bráchou koukali.Tatík si na ten magič nechal ušít i látkový kryt proti prachu.Magič jsem pak po revoluci na tatíkovi vyžebral, po svatbě jsem ho já kokotek prodal na aukru....možná je to ten tatíkuv kus, prodal jsem i s origo manualem.....mam už jenom zkušební origo kazetu Aiwa, která se s magičem prodávala.Dnes se tento stroj, prodává v super stavu za ceny kolem 15tis!

Odesláno z mého SM-M215F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle už jsou devadesátá léta.
20210215_204614.thumb.jpg.ec165f4ac013ac65a7a7ab9e6393f757.jpg
Hezká sestava, dodnes si pamatuji ceny komponentu které jsem měl, CD player 770ka stala 9900,-, dělený zesák 18 990 a tape deck 747 stal myslim 10990.CD hrálo fakt super, převyšovalo ostatní komponenty min. o třídu, tape deck taky poměrně fajn zvuk(Technics pak začal dělat tape decky s AZ hlavama a už to stalo za prd), dělený zesák byl nejslabším článkem, vypadal hezky ale zvukově nebyl nic moc.....ale jsou to hezké vzpomínky

Odesláno z mého SM-M215F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přidám také kalkulačku, programovatelná, střední škola, vš a pak ve firmě, kde jsem na ní počítal dph a podobně. Co mne zaujalo je výdrž baterek, kterou přikládám, když klekla, tak jsem to zapsal a vyfotil, baterky made in usa. V roce 1984 stála tuším 1300,- Kč. Mám ji moc rád, nostalgie, klasika...

CalculIreland.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď musím zamáčknout slzu. Bylo mi patnáct, dostal jsem se na gympl a rodiče se plácli přes kapsu, v roce 1980 stála 1500 Kčs ... průměrná hrubá mzda tehdy byla cca 2500... šla se mnou od gymplu přes výšku až do prvních zaměstnání... už nefachá, ale furt ji mám, je to památka na obětavé rodiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 17. 8. 2021 v 15:37, Prochy68 napsal:

A tohle mel nekdo? 🙂

Výstřižek.PNG

:), to  byla stavebnice, stálo to tuším kilo v Berjozce, ale hrálo to  mizerně a jen žralo 9V baterku. Jako zkouška trpělivosti kompletovat dobrý, ale  použití  nula nul mínus. Prostě Vyděržaj pijaněér. Uff. Dávno pasé.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oplt - tenhle panasonic mel nas znamej, hralo to tak skvele, ze s nim ozvucoval ruzny mensi akce. Stal, tusim, neskutecnych 15kkc. Ja ho chtel koupit, ale nez jsem na nej vydelal, prestal se bohuzel delat. Nakonec jsem koupil mensi Panasonic v tomto duchu, slouzi jeste na chalupe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě dva funkční kousky z mojí úchylný sbírky. Ten Panasonic má pořád perfektní zvuk. Kupoval jsem nový. Telefunken mi dělá společníka v dílně.
20211017_181651.thumb.jpg.c38a7b871d27aecf59cb0540ddf7e464.jpg
20211017_181541.thumb.jpg.379683f08990d9083a8e6267e0edb467.jpg
Ten Telefunken měl tchán, ale dvojče, byla to taková klasika.Panasonic nebyl dizajnově žádný elegán, ale byl to v té době, takový "jiny" přenosný stroj, který se vymykal všemu, co se prodávalo....pokud si dobře pamatuji, tak se mu přezdívalo "Kobra"(motorický se otvíral "vztyčoval" kryt kazetového prostoru, bylo to efektní, zvlášt při použiti dálkáče.Diky třipásmovym repro a hlubokým ozvučnicim byl zvuk opravdu mohutný a celkem kvalitní

Odesláno z mého SM-M215F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, odjinud napsal:

Oplt - tenhle panasonic mel nas znamej, hralo to tak skvele, ze s nim ozvucoval ruzny mensi akce. Stal, tusim, neskutecnych 15kkc. Ja ho chtel koupit, ale nez jsem na nej vydelal, prestal se bohuzel delat. Nakonec jsem koupil mensi Panasonic v tomto duchu, slouzi jeste na chalupe. 

Ano cena byla tuším 16500, - 

Na menší akce na ozvučení je dostatečný....mohu potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...