Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 12 hodinami, odjinud napsal:

Taky ho máme. Otec ho ukrad na vojně, když dělal u PS na odposlechách Bundeswehru. 🙂

Ten pochybný termín se neužívá, jednoznačně šlo o přemístění, přemisťování jinými slovy vojáka se stará voják má.

☕

 

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Frostie napsal:

 

Ano, souhlasí. V jach letech sloužil? Já Aš-Baráček a střídavě výše uvedené v letech 1989-90, do céčka jsem šel v srpnu 1990. 

Nekdy okolo kubanske krize (1962), to cca odpovida i uzivani tech sonetu. Rikal, ze se tehdy bali, ze bude valka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen drobnost k těm TI-xx, kdysi jsem si z cest do Jugoslávie přivezl TI-57. Dostal jsem ji ve firmě,kde jsem kooperovali počítače s procesorem Z80A. Reklamní tiskovinku pro školy o snadném užití. Má  12 barevných stran a možnostech a s popisem jednotlivých kroků - použití kláves. Velmi zajímavé z dnešního pohledu na svět i techniku.

Jenže kluci ji někde časem zatratili nebo směnili za jiné věci do klukovské kapsy. Já ji vlastně ani pořádně nepoužíval, běžný cifry, čísla a všemožné jsem počítal z hlavy a skutečné výpočty jsem dělal vždy na firemním kompu. Jako ukázka zde. /první a poslední stránka.

 

 

WP_20211026_007.jpg

WP_20211026_008.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Condora mela babicka a porad se na nem neco sralo. Hlavne ten elektronicky kazetak. Za me moc hi-end pretechnizovane reseni na moznosti tuzemske vyroby. Skoda, jinak by to byl impozantni kousek.

Studoval jsem tehdy slaboproud na SŠ, tak jsem se v nem porad vrtal. Nakonec sel do kose.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Condora kupoval v červnu '89, hned jak jsem se vrátil z vojny, pamatuju se, jak mne hrozně štvalo, že maj všude jen stříbrnej (chtěl jsem ten černej). V servisu byl jednou, tuším, že zaseklý dvířka, ovšem pak šlapal jak hodinky, asi jsem měl kliku na dobrej kus ...

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste sem prihodim moje byvale diare ze supliku.
Prvni je Casio SF-5300 a celych 64 kB pameti dostal jsem ho od sefa v roce 1995 tusim.
Druhy byl asi muj nejoblibenejsi a taky nejpraktictejsi Palm Tungsten T3, mel stylus a byl vysouvaci. Cmaral jsem si na nej text i nakresy.
Treti Compac Ipaq uz bohuzel nemam, tak jen foto z netu.5ccd03a0980a1eeac3f2d08cb7891a9d.jpg

e44d95e2bfa4b076e8b61c33d28073c4.jpg




590925e9759898b5f9f73de4da8df680.jpg
cf8ee3bb5621744858120ddeb0703c97.png

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak PDAčko s Windows Mobile jsem měl taky. ASUS MyPal. Ale tak jako před tím elektronický diář mi nikdy k srdci nepřirostlo.

Ještě k těm diářům Casio: Koupil jsem si k němu tehdy dokonce i synchronizační kabel a software do PC. To mě bavilo :D 

EDIT:

Jsem zapomněl dát ještě fotku toho MyPalu:

08.jpg.cc9dca80a28d10797e35abf58f52de64.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To's mi připomněl můj první "chytrý" telefon, HTC TYTN II Kaiser... ofiko to sice podporovalo jen Windows Mobile 6.0, nicméně díky jednomu šikovnému "vařiči" ROMek (Čech, na XDAdev) na tom krásně běhaly WM 6.5 (obrázek je z webu, už ho, bohužel, nemám). Skvěle se na tom díky kostrukci četly v hospodě knížky 😀

A vlastně HTC jsem pak byl věrný až do loňského srpna 

htc-kaiser2.jpg.e80192fe67ecf1b15722dccdf880b150.jpg

1689399842_NovinkysWindowsMobile.thumb.jpg.67d294dd0c45c8a540fe86d78f89057b.jpg

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nemůžu editovat... nostalgicky jsem si procházel obrázky a narazil jsem na tuhle dobovou recenzi 😀

https://myego.cz/item/htc-kaiser-tytn-ii-prvni-dojmy-z-nejlepsiho-telefonu

Z dnešního pohledu je to celkem úsměvné ...

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...