Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj pamětníci,

proběhl jsem si tohle vlákno a zavzpomínal na ty časy před 30ti lety. A musím si přidat taky polínko do ohně, tohle byl můj vysněnej model RT 8016, bylo mi 16 - 17let a psal se rok 1987. Za ty roky mu neubylo nic na kráse ani na funkcích, jede jako kdysi. To já jsem na tom už trošku hůř... ;) jo to byly ještě časy, kdy se věci vyráběly s patřičnou kvalitou.

20211031_055753.jpg

20211031_055454.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a od kazetových přehrávačů k MP3 přehrávačům: V roce 2004 jsem si koupil iRiver iHP 140. Na tehdejší dobu neuvěřitelná mašina se 40 GB pevným diskem. Ovládání buď přímo na přístroji nebo na kabelovém "dálkovém" ovládání, které mělo taky displej. 

41AH1GDBCNL._AC_.jpg.0fc645674219f798c0b13a8f428c8461.jpg

Pořád ho mám ve stole a funguje zcela bezchybně.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fascinujuce sledovat to tu a uvedomovat si, ze zatial co este pred par rokmi clovek so zatajenym dychom pocuval v praci historky starych zbrojnosov o tom aky, dnes uz archaizmus, kde pred rokmi pouzivali  a pochvalovali si ho, dnes ma sam takych archaizmov plne supliky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cali napsal:

Je fascinujuce sledovat to tu a uvedomovat si, ze zatial co este pred par rokmi clovek so zatajenym dychom pocuval v praci historky starych zbrojnosov o tom aky, dnes uz archaizmus, kde pred rokmi pouzivali  a pochvalovali si ho, dnes ma sam takych archaizmov plne supliky :D

Pravdu díš, nedávno jsem mladýmu ukazoval diskety . 3 1/4", 5 1/5" a 8". Když viděl, že se na něj vejde 1,4 MB, nechápal. Taky jsem míval plnej šuplík " flešek " / 8,16,128,..../, když někdo přišel, hned jsem mu to stáhl a odnášel si. Dnes mám 256 GB v tabletu, v mobilu a ext 1 TGB. Když někomu něco, nemám to na co nahrát 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno z mých prvních vypálených CD, někdy kolem 1995, 800 Kč. Ta vrstva je skutečně zlatá. Teď jsem ho zkusil zkopírovat do PC, bez jediné chyby.

CD.JPG.931df71227ad087c49a6cb1490361c40.JPG

Windows 3.11 na 10 disketách. Ještě mám někde MS Office na 39 disketách.

Po vložení 39. diskety a hodině instalace hláška Check sum error! Abort, Retry, Ignore:

Windows.JPG.e179ed750ba25ef2522bd354690c2b52.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...