Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Oplt napsal:

Tyhle dvdéčka znáte. Mám je k hdd dvd Panasonic. Mám jen dvě a nikdy jsem je nepoužil.

20211102_145021.jpg

20211102_145047.jpg

20211102_145113.jpg

Jop. Uzival som ich vo velkom na zalohy, kedze isli dopisovat. Akurat ako bezne media, nie v tychto krabickach. Este ich niekde asi 40 mam :lol:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVD RAM, normalne to vyrves z toho obalu a vrazis do "beznej" DVD vypalovacky. Pokial je trochu lepsia, tak DVDRAM podporuje nativne a naozaj to ide pouzit ako prepisovatelny disk. A je to celkom dobre na zalohovanie, malo by to udajne lepsie odolavat casu nez bezne DVD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodím jsem svoje kalkulačky. SŠ (elektro) jsem začínal s ruskou Elorg, Strašnej krám, měla ho asi třetina třídy a nikomu snad celou školu nevydžela. Pamatuju si dodnes, že tlačítka šla strašně ztuha.

kalk1.jpg.c7b4c8819a4d91b6d8b93168437e98f3.jpg

(foto z webu)

 

kalk2.thumb.jpg.f4d5d1b886fb64e29c7e21ea54ee0515.jpg

Někdy v půlce SŠ (cca 1992-3) jsem v bazáči koupil Canon. Uměla i 16kovou soustavu (to se mi ve škole docela hodilo) a byla programovatelná. Z výzdoby je vidět, že jsem někdy ve škole trochu nudil... 🙂 Vydržela do třeťáku na VŠ, do předmětu statistika. Tam se ukázalo jako životně nutné kalkulačka s dvouřádkovým displejem, kdy bylo vidět, co tam člověk nabušil. Takže došlo na casio (1997), za mě s ní velká spokojenost, a nebyla ani moc drahá. Poslední je HP, dostal jsem ji na stáži u HP (cca 1999). Celkově mi přišla taková trochu divná, skoro jsem ji nepoužival.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na konci zakladky dostal fx-115s (v tej chvili to bol totalny overkill)... vydrzala mi az do druhaku na vysokej a bola by vydrzala dodnes, keby mi ju neznarodnil mladsi bracho.

Bola to taka najlepsia z lacnejsich... este nebola programovatelna ale mala pamate, statistiku, komplexne cisla a tusim aj niektore konstanty, aj ked tym si nie som isty, urcite potom existovsl este o chlp lepsi model, ktory mal tych konstant o dost viacej. Co ale na nej bolo bohove, bol ten odklapaci obal... na ten sa liehovou fixou uplne bozsky pisali tahaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu se mi podařil majstrštyk v podobě této akvizice 🙂

Reprosoustavy Elektronika Praha RS 634. Už jsem rovnou objednán k panu doktoru na audio vyšetření.

Byl jsem první, kdo se nejspíše od výroby dostal do ozvučnice. Nechápu vevnitř ten igelit, ale výrobce opravdu igelitovou "tlumivku" do ozvučnice dával.

 

IMG_7191.jpeg

IMG_7193.jpeg

IMG_7144.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné vykopávky tady. A když už jsme u těch úložných zařízení, tak nemohu nevzpomenout na iOmega ZIP mechaniky a k nim odpovídající diskety. 100 MB, to už byla kapacita!

Dodones si živě vzpomínám, že kdykoliv jsem tu mechaniku vzal do ruky, bylo uvnitř slyšet docela hlasité štěrchání vnitřností. Byly nějak zvláštně konstruované, dělaly to všechny, co jsem měl možnost vidět.

7167J2275AL._AC_.jpg.447a6b0e2a58e6fb4f835044355041f4.jpg

zip_02.jpg.311627a0fbd3cccb63c0276cf415f4d4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...