Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 14 hodinami, Oplt napsal:

Dneska ty volové lisujou LPčka na rpm 45. Nestačím k tomu vstávat a otáčet. Rozdíl ve zvuku vzhledem ke svému věku bohužel nepoznám.

To ale není až tak moc dnešní výstřelek. Sám mám doma několik maxisinglů z devadesátých let v tomhle provedení - velká deska, ale točí se na rychlost 45. Ale uznávám, na otáčení je to votrava :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 11. 2021 v 8:51, Gombo napsal:

Dnes som v bordeli na starom baraku nasiel aj svoju staru kameru.

 

Tak já mám o něco novější kameru. Už mám barevný hledáček a malý lcd display. Obrázek z netu. Vůbec jsem netušil že se teď prodávají za tak málo: 

sony.thumb.jpg.06189abdd900bd4211a15d025ebcf2ad.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2021 v 20:59, vicomt napsal:

Konečně jsem ho našel...”magneťák”mého dětství...nesměl jsem na něj moc šmatat,natož ho obsluhovat.Když se později koupilo stereo dvojče Sharp,tak jsem ho konečně dostal 🙂

Vše funkční,jen to mono je trochu zvláštní.

B410AC6E-2ADC-427F-9E0A-2EC4FEDECBA9.jpeg

2CEC078B-789B-4FA5-8EC2-3977BE36558E.jpeg

Toto mi přinutilo pátrat, nakonec jsem našel - po lehké očistě z půdy, zdálo se čistší, ale na foto stále hrůza, ale je to stejný hw. Jen má jiný název a kulatý tvar repráku. Je to Made in Japan, jmenuje 7 Air Mate. Kupováno mojí starou v tuzexu,m rok asi 77/78. Ještě by sloužil, ovšem to mono....  ☕

 

WP_20211201_006.jpg

WP_20211201_005.jpg

WP_20211201_003.jpg

WP_20211201_001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme měli za komoušů tohle (foto z webu). Většinu času to bylo v takovým hnusným koženkovým pouzdře. Ač mono, zapojený to bylo do stero recieveru na velký bedny a vrálo to docela ok.

V r. 1988 jsem dostal Didaktika M (slovenský 8bit počítač a lá Sinclair) a kazeťák začal sloužit jako zdroj dat. Fungoval cca až příchodu PC někdy v roce 1998. Pak šel do popelnice i s tím počítačem.

kazetak.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš, popelnice, dnes je to rarita - ten Didaktik... Doporučuji sledovat Ricka z Las Vegas zastavárny na Zlato a stříbro, ocenit se dá vše. Pořád lepší než popelnice, z té to možná i tak někdo vyškrábne... ☕

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle není až tak děsně starý, ale kultovní svým spůsobem ano. Česká značka Aura, dítě až cimrmanovského nadšence Jiřího Jandy.  Zesilovač, předszesilovač a tangenciální gramofon. Dle mého ucha hraje velmi dobře, s kvalitnějším zesilovačem by to asi bylo ještě lepší, ale tak nějak mám pocit, že patří k sobě, tak jsem je nechal v původní sestavě. K vyvažování přenosky byla dodávaná jednoduchá "váha" adjustovaná váhou tuším desetníku...? Talíř je akrylový.

Fotky otřesné, fotil jsem potmě, přidávám foto z webu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Upraveno uživatelem Klotzman
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož to je skutečně legendární sestava. Ten zesák je vytlučený z bídy bolševické součáskové základny, ale z té vytáhnul maximum. Ta kvalita zvuku by dnes neobstála, ale to nic nemění na tom, že tohle je skutečná legenda. Teda v Česku pochopitelně. AUdio RAcionálně, bravo! Ten ohnutý hřebík je slavný sám o sobě. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Oplt napsal:

No.....novou gramodesku bych na to nedal 😄

Proč ne? Přenosku si tam můžeš dát jakou chceš a tangenciální vedení hrotu je k desce šetrnější než klasické ramínko, neopírá se o levou stranu drážky. Jasně že tam nemám tu původní z 90. let... Ale first pressy Beatles si pouštím zásadně na tomhle... svátečně, ovšem...

Mimochodem Janda s tím měl tenkrát na veletrzích po světě velký úspěch a jeho G7 je dodnes nádherný (a bohužel nesehnatelný) kus. Úplně z bolševických součástek to nebylo, dělal to v druhé půli 90. let, ale bohužel se mu nepodařilo přimět zaměstnance aby udrželi nějaké standardy kvality, takže plánovaná expanze na světové trhy se nekonala.  Jediné co se povedlo, byla (údajně) krátká spolupráce s Clear Audio, kterým dodával svoje tangenciální zavěšení přenosky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Klotzman napsal:

Proč ne? Přenosku si tam můžeš dát jakou chceš a tangenciální vedení hrotu je k desce šetrnější než klasické ramínko, neopírá se o levou stranu drážky. Jasně že tam nemám tu původní z 90. let... Ale first pressy Beatles si pouštím zásadně na tomhle... svátečně, ovšem...

Mimochodem Janda s tím měl tenkrát na veletrzích po světě velký úspěch a jeho G7 je dodnes nádherný (a bohužel nesehnatelný) kus. Úplně z bolševických součástek to nebylo, dělal to v druhé půli 90. let, ale bohužel se mu nepodařilo přimět zaměstnance aby udrželi nějaké standardy kvality, takže plánovaná expanze na světové trhy se nekonala.  Jediné co se povedlo, byla (údajně) krátká spolupráce s Clear Audio, kterým dodával svoje tangenciální zavěšení přenosky.

Je to věc názoru. Já si gramofon nastavím tak, že dolevé drážky netlačí.

Součástky za komančů byly rozhodně lepší než dnešní čína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...