Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Tesla Doris, rok 61/65. Rádio jsem získal od známých, v té době mě bylo cca 10 let.

Tesla Zuzana, rok 64/65. Rádio jsem si koupil v Elektru ve Veselí nad Mor. Bylo to za mojí brigádu při stavbě autokempu ve Strážnici. Tak s tím jsem udělal hodně parády. Návrh udělala paní architektka, moc se povedl. Obvodově jednoduché, na 9V baterii co stála 5 korun a za chvilku při té kvalitě byla fuč, nakonec se dozadu připevnily dvě ploché baterky, ale ten vzhled byl jinde.

Tesla IN70, rok 70/71. Koupil jsem si ho za dvě stovky od známého. Je v něm první IO české produkce.

Všechny rádia mám v provozu, jen z důvodů zrušení vysílání na DV a SV tam chytím jen poláky a maďary, škoda.

IMG_4906.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ladis napsal:

Tesla Doris, rok 61/65. Rádio jsem získal od známých, v té době mě bylo cca 10 let.

Tesla Zuzana, rok 64/65. Rádio jsem si koupil v Elektru ve Veselí nad Mor. Bylo to za mojí brigádu při stavbě autokempu ve Strážnici. Tak s tím jsem udělal hodně parády. Návrh udělala paní architektka, moc se povedl. Obvodově jednoduché, na 9V baterii co stála 5 korun a za chvilku při té kvalitě byla fuč, nakonec se dozadu připevnily dvě ploché baterky, ale ten vzhled byl jinde.

Tesla IN70, rok 70/71. Koupil jsem si ho za dvě stovky od známého. Je v něm první IO české produkce.

Všechny rádia mám v provozu, jen z důvodů zrušení vysílání na DV a SV tam chytím jen poláky a maďary, škoda.

IMG_4906.jpg

No jo, Zuzana, a pak byla Dana ( nebo obráceně? ) , tu mi máma poslala na vojnu. To radijko bylo snad stejně staré jako já a hrálo furt, i do stráže se dostalo. Když jsem šel do civilu, dal jsem ho nějakému zobakovi :-) ale ta 9 V baterka vydržela celkem dost, i když na pokoji se dávaly ty dvě ploché,  tam ty rozměry nevadily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po měsíci...

Paráda. Zaujal mne moc ten Cassettenwechsler, zatím jsem viděl jen Nakamichi s mechanickým obrácením kazety (kvůli správnému azimutu), ale to bylo z doby cca o 10 let později

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Frostie napsal:

Paráda. Zaujal mne moc ten Cassettenwechsler, zatím jsem viděl jen Nakamichi s mechanickým obrácením kazety (kvůli správnému azimutu), ale to bylo z doby cca o 10 let později emoji3.png

Tady je video jak to funguje: https://youtu.be/rObG3GddYGk. Mimochodem, ten chlápek takové kuriozity vyhledává, takže toho má na svém kanále docela dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...