Přejít na obsah

Stará kultovní elektronika


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 538
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Chilliluk
V 1. 12. 2022 v 14:24, odjinud napsal:

Condor mela babicka a hrozne se sral. Podle me vyrobek nad technicke moznosti tesla, hlavne ten kazetak. Ten jsem opravoval asi trikrat, po kzdy oprave to bylo horsi 🙂 

 

No hele, já vím, že se to říká, ale já Condora denně používám normálně jako repráky u počítače přes Phono vstup a je naprosto v pohodě. Dal jsem ho zrenovovat, když jsem ho před několika lety koupil, a od té doby šlape jako hodinky, kam se na něj hrabe leckterý západní kazeťák té doby, co se týče zvukového projevu. A i to elektronické ovládání kazeťáku mi přijde super, narozdíl od takových těch tuhých tlačítek rádoby lepších kazeťáků. Nedám na něj dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Jinak tohle je super téma, protože já beru vážně v podstatě jen věci z minulého tisíciletí - všechno novější jde mimo mě a nic mi to neříká 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Vcera dorazili nove gumicky, tak som mohol rozbehat tento rakusky Philips N4414 hifi z roku 1971. Zaujimavo sa odklapa elektronicka cast prirozoberani. Presne ako kapota na aute. Este ma aj rovnaku podperu co ju drzi otvorenu. 

IMG_6858.thumb.jpeg.5c8146b9ad4b9e4208346866315e3b7c.jpegIMG_6925.thumb.jpeg.03f06051bbd5ac7cf3a4949dfd8127c2.jpegIMG_6926.thumb.jpeg.c77195191afec3ae88e4c32997f9c6dc.jpegIMG_6849.thumb.jpeg.bc7567d24e446c3915ae6ea64ba62548.jpeg

IMG_6884.jpeg

IMG_6885.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera na mě tatík po pár vizourech vytáhl starou plesnivou krabici a v ní můj první komp. Je tam všechno, včetně 3 joysticků a her na kazetě BASF, funguje to 😁 Akorát to bude chtít nové gumičky do kazeťáku a vymyslet, jak to připojit k TV, nemá to HDMI 😂

 

IMG_4582.jpeg

IMG_4580.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím palce. Mám na to skvělý vzpomínky, trávili jsme na tom se ségrou strašně času. Já jsem byl právě nedávno zklamanej, protože jsem to spustil a pořád to padá do toho kontrolního nódu.

Jen tip, až to zprovozníš: nevím jestli si vzpomínáš, ale u našeho se při spuštění muselo držet Option+Start.

Hodně štěstí. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, tommasini napsal:

800XL . Nádhera😁

Mě to nějak zlobí, čoveče

 

Špatné paměti (nebo aspoň jedna). Pokud je to jen v tom, dá se to poměrně snadno diagnostikovat i opravit. Rozeber to a při zapnutém napájení otestuj prstem teplotu paměťových čipů (dají se poznat, je to taková skupinka v jedné řadě). Pokud je některý úplně rozpálený, je vadný. Náhrada se dá koupit za pár korun - a ten tvůj model by je snad měl mít ještě v paticích, takže i výměna bude celkem snadná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Rob2805 napsal:

Špatné paměti (nebo aspoň jedna). Pokud je to jen v tom, dá se to poměrně snadno diagnostikovat i opravit. Rozeber to a při zapnutém napájení otestuj prstem teplotu paměťových čipů (dají se poznat, je to taková skupinka v jedné řadě). Pokud je některý úplně rozpálený, je vadný. Náhrada se dá koupit za pár korun - a ten tvůj model by je snad měl mít ještě v paticích, takže i výměna bude celkem snadná. 

Tak to moc děkuju za radu. Určitě vyzkouším. Super👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...