Jump to content

Stará kultovní elektronika

safi
 Share

Recommended Posts

Jeden z mých milovaných Sony FH-7 MK II s gramofonem PS-Q7.

Je to malý ďábel s ohromujícím výkonem až 280W a i s gramofonem váží něco kolem 15 kg! :)

Jeho slabinou je složitá mechanika kazetového přehrávače, konkrétně auto reverse, který občas zlobí. Jinak však nabízí již zmiňovaný auto reverse s volbou nekonečného přehrávání (přepínač je ze zadní strany), což u předchozího MK I nebylo, ale třeba i vyhledávání mezi skladbami nebo automatickou detekci typu kazety. Systém Dolby je verzi C.

Gramofon je plně automatický s direct drive pohonem a můžete si na něm přehrát 7 i 12 palcové desky s otáčkami 33 nebo 45 rpm.

image.thumb.jpeg.a43db7f0f95f59331c222cab2529c686.jpeg

IMG_2436.jpeg

IMG_2437.jpeg

IMG_2438.jpeg

• Replies 497
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Máte moc hezký kousky 👍. Ke mně se minulý týden dostal Condor v pěkném stavu 😀 Málem skončil v popelnici. Jen nefunguje počítadlo a namotává pásky, tak to budou asi řemínky (jsou původni).

20221130_212821.jpg

V 29. 11. 2022 v 7:31, MartyH napsal:

Jeden z mých milovaných Sony FH-7 MK II s gramofonem PS-Q7.

Je to malý ďábel s ohromujícím výkonem až 280W a i s gramofonem váží něco kolem 15 kg! :)

Nechci ti kazit radost, ale má to výkon 2 x 38 Watt. S otazníkem, jestli ve špičce, nebo setrvale. I tak je to dost na takovou krabičku...

před 16 minutami, elloco napsal:

Nechci ti kazit radost, ale má to výkon 2 x 38 Watt. S otazníkem, jestli ve špičce, nebo setrvale. I tak je to dost na takovou krabičku...

jj, vím, proto jsem psal , protože ve špičce by to ten výkon mít mělo. :) Každopádně jsem to asi ještě nevyužil. :D 

Edited by MartyH
Chyba

Další půdní kousek: reciever Tesla 632A (1971) s impozantním výkonem 2x6W 🙂 Nicméně šlapalo dobře, na velkou venkovní anténu jsme v Praze chytali německé (rakouské?) rádio, většinou tedy mono. Bedny dělal otec podle návodu z AR.

popis z webu: tranzistorový 14+1 obvodový VKV (66 - 73; 87,5 - 104 MHz) stereofonní superhet s oddělenými reproduktory a napájením ze střídavé sítě 220V/50Hz. Tlačítkové přepínání rozsahů FM, stereo příjmu, AFC, přehledového ladění a vstupů pro magnetofon a gramofon, plynulá regulací výšek, basů, vyvážení kanálů a hlasitosti, indikátor vyladění, oddělené vstupní jednotky pro OIRT a CCIR pásmo, výkonový NF zesilovač 2x 6W.

bedny.jpg

reciever_back.jpg

reciever_front.jpg

V 1. 12. 2022 v 14:24, odjinud napsal:

Condor mela babicka a hrozne se sral. Podle me vyrobek nad technicke moznosti tesla, hlavne ten kazetak. Ten jsem opravoval asi trikrat, po kzdy oprave to bylo horsi 🙂 

To je pravda👍. Manželka ho měla a byl s kazeťákem několikrát v opravě a kazeťák nikdy pořádně nehrál. My doma měli RFT 3000 HiFi. Kazeťák měl taky elektronické ovládání, ale nikdy s ním nebyl žádný problém a to jsme mu dávali dost zabrat. Na RFT vzpomínám rád 🥲 a přišlo mi, že na tu dobu, v porovnání s tím co tady bylo, hrálo parádně a mělo taky dobrý reprobedny.

před 1 hodinou, Danny35 napsal:

To je pravda👍. Manželka ho měla a byl s kazeťákem několikrát v opravě a kazeťák nikdy pořádně nehrál. My doma měli RFT 3000 HiFi. Kazeťák měl taky elektronické ovládání, ale nikdy s ním nebyl žádný problém a to jsme mu dávali dost zabrat. Na RFT vzpomínám rád 🥲 a přišlo mi, že na tu dobu, v porovnání s tím co tady bylo, hrálo parádně a mělo taky dobrý reprobedny.

Předpokládám, že je míněna níže zobrazená sestava RFT, kterou jsme měli též a v Chomutově na venkovní HB9CV stereo příjem všech Bayernů a Antenne Bayern z Hoher Bogenu, Ochsenkopfu nebo i Brotjacklrieglu, dle natočení 🙂

Doplnění k anténě: https://www.parabola.cz/abc/hb9cv-smerova-antena-se-2-primobuzenymi-prvky/

ddr hifi.jpg

Edited by Frostie
Edit

před 41 minutami, Frostie napsal:

Předpokládám, že je míněna níže zobrazená sestava RFT, kterou jsme měli též a v Chomutově na venkovní HB9CV stereo příjem všech Bayernů a Antenne Bayern z Hoher Bogenu, Ochsenkopfu nebo i Brotjacklrieglu, dle natočení 🙂

Doplnění k anténě: https://www.parabola.cz/abc/hb9cv-smerova-antena-se-2-primobuzenymi-prvky/

ddr hifi.jpg

JJ, tahle sestava, jen ve stříbrné barvě👍